Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
543 270 zł
Umowa zawarta
31 stycznia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Wiek pojazdów przeznaczonych do realizacji zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie w 2025 r. usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego obejmującego m.in. dowozy/odwozy uczniów do/z placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Bierzwnik

Zamawiający Gmina Bierzwnik (Bierzwnik, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie w 2025 r. usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego obejmującego…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Sp z o.o. Wartość umowy: 543 270 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina BierzwnikBierzwnik, Zachodniopomorskieopublikowano 2 stycznia 2025
Wartość umowy
543 270 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Sp z o.o. (Gorzów Wlkp).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 543 270,00 zł (umowę zawarto 31 stycznia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bierzwnik

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210967030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kopernika 2

1.5.2.)Miejscowość

Bierzwnik

1.5.3.)Kod pocztowy

73-240

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

95 768 01 30

1.5.8.)Numer faksu

95 768 01 11

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@bierzwnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.bierzwnik.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bierzwnik

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie w 2025 r. usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego obejmującego m.in. dowozy/odwozy uczniów do/z placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Bierzwnik

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6d11dc35-7a62-4d90-9ff7-92c8f64d525e

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00003263

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-01-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00039785/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie w 2025 r. usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego obejmującego m.in. dowóz/odwóz uczniów do/z placówek oświatowych znajdujących się na terenie Gminy Bierzwnik

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00641590

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZŚ.I.271.17.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie usługi w otwartej regularnej komunikacji autobusowej, polegającej na przewozie dzieci do szkół i przedszkoli znajdujących się na terenie gminy Bierzwnik, na liniach komunikacyjnych ustalonych przez Wykonawcę. Zamawiający wymaga aby linie komunikacyjne zostały wyznaczone w sposób umożliwiający jak najkrótsze przebywanie uczniów w podróży (w autobusie). Linie muszą zapewnić dowóz i odwóz z przystanków w poszczególnych miejscowościach do:

- Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Bierzwniku,
- Szkoły Podstawowej w Zieleniewie,
- Szkoły Podstawowej w Łasku,

i z powrotem we wszystkie dni nauki szkolnej, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2024/2025 (styczeń - czerwiec 2025 r.) i 2025/2026 (wrzesień - grudzień 2025 r.).

UWAGA: Szczegółowy wykaz miejscowości oraz liczba uczniów z poszczególnych kierunków zamieszczono w załączniku nr 2 do SWZ.


Obsługę autobusu stanowić będzie kierowca z uprawnieniami i opiekun. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić opiekę dzieciom na wszystkich trasach będących przedmiotem niniejszego zamówienia w tym: zapewni bezpieczne wsiadanie do środka transportu, opiekę nad uczniami podczas przewozu, dojazd do właściwego przystanku, bezpieczne wysiadanie w miejscu przeznaczenia. Zamawiający wymaga, aby w każdym autobusie był co najmniej jeden opiekun. Opiekunem winna być osoba dorosła, niekarana, w tym zgodnie z przepisami ustawy z 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 1606) tj. osoby sprawujące opiekę nad dziećmi skierowane do realizacji zamówienia nie figurujące w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym oraz w Krajowym Rejestrze Karnym, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych.

Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia pojazdów i pasażerów od wszelkich szkód powstałych podczas przewozu i powstających w związku z przewozem oraz posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Pozostałe szczegóły dotyczące przedmiotu zamówienia zawiera rozdział I SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

543270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

543270,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

543270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5992663751

7.3.3)Ulica

Podmiejska

7.3.4)Miejscowość

Gorzów Wlkp.

7.3.5)Kod pocztowy

66-400

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

543270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bierzwnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bierzwnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 543 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wlkp. Sp z o.o. (Gorzów Wlkp.). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.