Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Remont chodnika na ul. Zamkowej w Januszkowicach

Zamawiający Gmina Zdzieszowice (Zdzieszowice, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont chodnika na ul. Zamkowej w Januszkowicach”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ZdzieszowiceZdzieszowice, Opolskie (powiat Krapkowicki →)opublikowano 31 grudnia 2024
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Zdzieszowice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413120

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Bolesława Chrobrego 34

1.4.2.)Miejscowość

Zdzieszowice

1.4.3.)Kod pocztowy

47-330

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

jgrelewicz@zdzieszowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdzieszowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7e5f0099-1a28-455a-abab-cf9a118d1f42

2.2.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00679507

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2024-12-31

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00443594

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Remont chodnika na ul. Zamkowej w Januszkowicach

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest remont chodnika na ulicy Zamkowej w Januszkowicach. Należy wykonać nową nawierzchnię chodnika w istniejącej szerokości z kostki betonowej drobnowymiarowej koloru szarego gr. 8 cm. Chodnik ograniczony jest od zieleni obrzeżem betonowym o wymiarach 8×30×100 na ławie betonowej z oporem (C16/20). Obrzeże ułożone jest 1 cm niżej względem nawierzchni chodnika. W znacznej części chodnik jest zakończony cokołem ogrodzeń wówczas nie należy stosować obrzeży. Jezdnia obustronnie będzie ograniczona krawężnikiem15×22×100 wyniesionym 6cm. Ewentualne powstałe na krawędzi jezdni uszkodzeni należy uzupełnić masą zalewową.
Należy wykonać zjazdy o nawierzchni z kostki betonowej gr. 8 cm koloru grafitowego. Na połączeniu zjazdu z krawędzią jezdni wykonać należy krawężnik betonowy najazdowy 15×22×100 wyniesiony 3 cm powyżej krawędzi jezdni. Na granicy działki (zakończenie zjazdu) w miejscach gdzie na terenie sąsiednim jest nawierzchnia gruntowa wykonać krawężnik najazdowy o wymiarach 15×22×100 na ławie betonowej. W przypadku kontynuowania nawierzchni z kostki na działce inwestora, zakończenie zjazdu wykonać bez krawężnika. W takim przypadku należy dopasować się wysokościowo nawierzchniami. Na zjazdach projektuje się skosy 1,5 m × 1,5 m. Przejście wysokości krawężnika z 6 cm na 3 cm należy wykonać na długości 1,0 m.
W km 0+371 należy dokonać wymiany uszkodzonej pokrywy studni i ramy telekomunikacyjnej na nową klasy D-400 typ wzmocniony.
Istniejący znak(B-20)na czas budowy należy zabezpieczyć.
Podbudowę wykonać i zagęścić warstwami zgodnie z obowiązującymi normami. Roboty ziemne wykonywać mechanicznie a w miejscach występowania istniejącego uzbrojenia roboty prowadzić ręcznie.
Konstrukcje nawierzchni:
a. zjazdów:
• 8 cm -kostka betonowa drobnowymiarowa koloru grafitowego,
• 3 cm -podsypka bazaltowa 0 –4 mm,
• 25cm -podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 0-31,5 mm,
• zagęszczone podłoże gruntowe.

b. chodnika:
• 8cm -kostka betonowa drobnowymiarowa koloru szarego,
• 3 cm -podsypka bazaltowa 0 –4 mm,

• 15cm -podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 0-31,5 mm,
• Zagęszczone podłoże gruntowe.

Zestawienie powierzchni:
• chodnik – nawierzchnia z kostki betonowej drobnowymiarowej szarej–500m2,
• zjazdy – nawierzchnia z kostki betonowej drobnowymiarowej grafitowej –118m2.

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-11

4.2.)Okres realizacji zamówienia

2 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

K+D Budownictwo Sp. z o.o. ,

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1990031269

4.3.3.)Ulica

ul. Głubczycka 21

4.3.4.)Miejscowość

Kędzierzyn -Koźle

4.3.5.)Kod pocztowy

47-200

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

298338,05 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00506471/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2024-11-16

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Podczas rozbiórki starej nawierzchni chodnika przylegającej do ogrodzeń posesji stwierdzono, że istniejące cokoły ogrodzeń
są za płytko osadzone i opierały się na starych obrzeżach, pozostawień ogrodzenia bez dodatkowego oparcia spowoduje
naruszenie jego stateczności. W związku z powyższym zasadne jest ułożenie od strony ogrodzenia obrzeży stanowiących
wzmocnienie dla ogrodzeń posesji.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Wykonanie rozbiórki istniejących obrzeży betonowych wraz z ławą betonową oraz wywóz i utylizacja - 70mb, montaż
nowych obrzeży betonowych na ławie betonowej - 190 mb.

5.4.6.)Wartość zmiany

23200,08

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

321538,13 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Zdzieszowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zdzieszowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.