Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
316 545 zł
Umowa zawarta
27 grudnia 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Odległość w metrach stacji paliw wykonawcy od siedziby zamawiającego z zaokrągleniem do 1040%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa paliw dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach na rok 2025

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach (Błaszki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywna dostawa paliw dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy Orlen Spółka Akcyjna. Wartość umowy: 316 545 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
316 545 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Orlen Spółka Akcyjna (Płock).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 316 544,71 zł (umowę zawarto 27 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W BŁASZKACH

1.3.)Oddział zamawiającego

ZGKiM w Błaszkach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730021959

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

pl. Niepodległości 13 B

1.5.2.)Miejscowość

Błaszki

1.5.3.)Kod pocztowy

98-235

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@blaszki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.zgkim.blaszki.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zamowienia.blaszki.pl/procurements/103/prosument

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa paliw dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach na rok 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-58e9c43b-6a1c-4c48-9f87-ecf0c8a192dc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00675050

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00609092/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Sukcesywna dostawa paliw dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach na rok 2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00611297

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIZ.271.49.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliw dla potrzeb Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach na rok 2025. Zapotrzebowanie Zamawiającego określa się na:
- olej napędowy PN – E590 – 50 000 litrów
- benzyna Pb 95- PN –EN 228 – 15 000 litrów
Wielkości podane powyżej są wielkościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania zmian ilościowych w przedstawionym asortymencie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Minimalna gwarantowana wielkość zamówienia wynosi:
- olej napędowy – 30 000 litrów
- benzyna Pb – 5 000 litrów
Zakupy paliwa będą dokonywane w punkcie sprzedaży paliw Wykonawcy. Wydawanie zakupionych paliw odbywać się będzie do zbiorników paliwowych pojazdów samochodowych i kanistrów Zamawiającego zgodnie z wykazem przygotowanym przez Zamawiającego, który stanowił będzie załącznik do umowy.
Stacja paliw Wykonawcy musi zapewnić możliwość bezkolizyjnego i bezpiecznego tankowania pojazdów o długości 10,0 m, szerokości 2,55 m i wysokości 3,42 m.
Dostarczone paliwo powinno spełniać wymagania jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. (Dz. U. z 2015 r. poz. 1680 ze zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

316544,71 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

316544,71 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

316544,71 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Orlen Spółka Akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7740001454

7.3.3)Ulica

ul. Chemików 7

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.5)Kod pocztowy

09-411

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

316544,71 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
332 560 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
225 883 zł701 422 zł
Rozstęp międzykwartylowy
475 540 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
225 883 zł
Mediana
332 560 zł
Górny kwartyl
701 422 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Błaszki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 316 545 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Orlen Spółka Akcyjna (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.