Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
789 854 zł
Umowa zawarta
17 grudnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%termin płatności „P”20%Aspekty środowiskowe i społeczne20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lipinki Łużyckie w 2025 roku

Zamawiający Gmina Lipinki Łużyckie (Lipinki Łużyckie, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunalne "PEKOM"S.A. Wartość umowy: 789 854 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Lipinki ŁużyckieLipinki Łużyckie, Lubuskieopublikowano 18 grudnia 2024
Wartość umowy
789 854 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunalne "PEKOM"S.A. (Żary).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 789 853,68 zł (umowę zawarto 17 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Lipinki Łużyckie

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Lipinki Łużyckie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770623

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Główna 9

1.5.2.)Miejscowość

Lipinki Łużyckie

1.5.3.)Kod pocztowy

68-213

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 362 62 30

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@lipinki-luzyckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.lipinki-luzyckie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-44d9ae22-d4c1-44c4-8dcf-f34e2f5967f8

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lipinki Łużyckie w 2025 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-44d9ae22-d4c1-44c4-8dcf-f34e2f5967f8

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00659987

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00066291/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Lipinki Łużyckie w 2025 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00600828

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KRO/271/9/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych bezpośrednio z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Lipinki Łużyckie wraz z zabezpieczeniem worków do selektywnej zbiórki.

Szacunkowa ilość odpadów w okresie realizacji zamówienia wynosi w (Mg)
1. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (kod 20 03 01) 385,00
2. Opakowania z tworzyw sztucznych ( kod 15 01 02) 145,00
3. Opakowania ze szkła ( kod 15 01 07) 98,00
4. Opakowania z papieru i tektury ( kod 15 01 01) 38,00
5. Odpady wielkogabarytowe ( kod 20 03 07) 100,00
6. Odpady ulegające biodegradacji ( kod 20 02 01) 197,00
Razem: 963,00 Mg

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz ogólną charakterystykę Gminy w kontekście odbioru odpadów komunalnych zawiera Załącznik nr 11 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

789853,68 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

789853,68 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

789853,68 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunalne "PEKOM"S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9280006912

7.3.3)Ulica

św. Brata Alberta 8

7.3.4)Miejscowość

Żary

7.3.5)Kod pocztowy

68-200

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

789853,68 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90511000-2Usługi wywozu odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
860 972 zł
Próbka: 59 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
236 827 zł5 566 614 zł
Rozstęp międzykwartylowy
5 329 786 zł
Źródło próbki
CPV 90511000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
236 827 zł
Mediana
860 972 zł
Górny kwartyl
5 566 614 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lipinki Łużyckie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipinki Łużyckie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 789 854 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90511000-2 (Usługi wywozu odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunalne "PEKOM"S.A. (Żary). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.