Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
616 049 zł
Umowa zawarta
20 listopada 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 31 grudnia 2025
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 616 049 zł – 905 644 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Ujście i jednostek organizacyjnych Gminy Ujście w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r.”

Zamawiający Gmina Ujście (Ujście, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Ujście i jednostek organizacyjnych Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Enea S.A. Wartość umowy: 616 049 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina UjścieUjście, Wielkopolskie (powiat Pilski →)opublikowano 16 grudnia 2024
Wartość umowy
616 049 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    23 października 2024

    Termin ofert: 4 listopada 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 grudnia 2024

    8 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Enea S.A. (Poznań).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 616 048,77 zł (umowę zawarto 20 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 616 048,77 zł do 905 644,35 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA UJŚCIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791253

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wiosny Ludów 2

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ujscie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6796c248-e94b-468d-b038-4c4da7abcdac

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

1.9.)Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie
1.2.)Nazwa zamawiającego

Przedszkole Publiczne z Oddziałem Zamiejscowym z siedzibą w Ujściu im. Króla Maciusia I

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sienkiewicza 9

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Czarnkowska 31

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Nowa Wieś Ujska 1

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Kruszewie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szkolna 1

1.5.2.)Miejscowość

Kruszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujściu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wojska Polskiego 12

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujściu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7642612599

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Staszica 8

1.5.2.)Miejscowość

Ujście

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wiejski Dom Kultury w Kruszewie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7641799124

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Parkowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Kruszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

64-850

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

67 2840003

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ujscie@ujscie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.ujscie.pl/

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Ujście i jednostek
organizacyjnych Gminy Ujście w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6796c248-e94b-468d-b038-4c4da7abcdac

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00654663

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00009869/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 „Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb Gminy Ujście i jednostek organizacyjnych Gminy Ujście w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r.”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00560626

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.17.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.) dla potrzeb Gminy Ujście oraz jednostek organizacyjnych Gminy Ujście, tj.:

1. Przedszkole Publiczne z Oddziałem Zamiejscowym z siedzibą w Ujściu im. Króla Maciusia I, ul. Sienkiewicza 9, 64-850 Ujście
2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujściu, ul. Czarnkowska 31, 64-850 Ujście
3. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Ujskiej, Nowa Wieś Ujska 1, 64-850 Ujście
4. Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Kruszewie, ul. Szkolna 1, Kruszewo, 64-850 Ujście
5. Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ujściu, ul. Wojska Polskiego 12, 64-850 Ujście
6. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Ujściu, ul. Staszica 8, 64-850 Ujście
7. Wiejski Dom Kultury w Kruszewie, ul. Parkowa 2, Kruszewo, 64-850 Ujście

Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie 01.01.2025 r. – 31.12.2025 r. wynosi 1 070,198 MWh.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Wzór umowy zawiera załącznik nr 3 do SWZ wraz z załącznikiem nr 1 (wykaz punktów poboru energii elektrycznej objętych umową) i nr 2 (pełnomocnictwo).
3. W opisie przedmiotu zamówienia określono standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia (przedmiot zamówienia jest zestandaryzowany – będzie realizowany identycznie, niezależnie od tego który Wykonawca go wykona), uwzględniono wszystkie koszty cyklu życia – marżę, koszty energii konwencjonalnej, koszty praw majątkowych oraz podatek akcyzowy. Poza ww. kosztami Zamawiający nie przewiduje innych kosztów dostawy energii elektrycznej.

4.5.3.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

616048,77 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

905644,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

616048,77 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Enea S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

regon: 630139960

7.3.3)Ulica

ul. Pastelowa 8

7.3.4)Miejscowość

Poznań

7.3.5)Kod pocztowy

60-198

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

616048,77 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ujście prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ujście.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 616 049 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Enea S.A. (Poznań). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.