Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
17 377 521 zł
Umowa zawarta
13 grudnia 2024
Okres realizacji
do 31 października 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 17 377 521 zł – 17 673 870 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%OKRES GWARANCJI/ RĘKOJMI40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Załuże

Zamawiający Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (Lubaczów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na…”, wybierając ofertę wykonawcy GEO Sp. z o.o. Wartość umowy: 17 377 521 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
17 377 521 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy GEO Sp. z o.o. (Radymno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 17 377 520,67 zł (umowę zawarto 13 grudnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 17 377 520,67 zł do 17 673 870,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 369755971

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mokrzyca 83

1.5.2.)Miejscowość

Lubaczów

1.5.3.)Kod pocztowy

37-600

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

prezes@zukmokrzyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gminalubaczow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bedd66bc-ae65-476f-a6f5-7d5829c81923

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Załuże

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bedd66bc-ae65-476f-a6f5-7d5829c81923

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00653957

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00442887/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Załuże

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Dofinansowane w ramach priorytetu FEPK.02 Energia i środowisko, działanie FEPK.02.06 Zrównoważona gospodarka wodno - ściekowa w zakresie infrastruktury kanalizacyjnej i oczyszczalni ścieków - projekty w obrębie aglomeracji z przedziału od 2 tys. RLM do poniżej 10 tys. RLM programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00528693

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZUK.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
12.1.Przedmiotem niniejszego zamówienia jest

Rozbudowa oczyszczalni ścieków wraz z modernizacją sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na terenie aglomeracji Załuże, w tym: Rozbudowa istniejącej czynnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Załuże celem zwiększenia jej przepustowości do 500m3/h wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Wykonawca zobowiązany jest przekazać kody źródłowe do sterowników PLC, paneli operatorskich, komputera i innych elementów AKP wraz z aktualnymi programami narzędziowymi i licencjami. W ramach zadania, Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy PZP. W ramach zamówienia w zakresie podstawowym, planuje się rozbudowę istniejącej czynnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Załuże celem zwiększenia jej przepustowości do 500m3/h wraz z infrastrukturą towarzyszącą, której zakres wskazano w Załączniku nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia (zakres podstawowy). W ramach zamówienia w zakresie opcjonalnym, planuje się rozbudowę istniejącej czynnej oczyszczalni ścieków w miejscowości Załuże celem zwiększenia jej przepustowości do 500m3/h wraz z infrastrukturą towarzyszącą, w następującym zakresie: • Opcja nr 1 – Rozbiórka wiaty dmuchaw • Opcja nr 2 – Budowa budynku wiaty dmuchaw • Opcja nr 3 – Budowa wiaty W2 • Opcja nr 4 – Remont istniejącej wiaty Wi Zakres robót budowlanych planowanych do wykonania w ramach inwestycji określa załącznik nr 8 do SWZ - Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia (zakres podstawowy oraz zakres opcjonalny). Warunkiem skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji będzie posiadanie środków finansowych na zamówienie objęte prawem opcji wynikających m.in. z uzyskania oszczędności w postępowaniu przetargowym lub z pozyskania dodatkowych środków finansowych. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, w zależności od możliwości finansowych, w całości lub w niepełnym zakresie. Warunkiem uruchomienia przez Zamawiającego prawa opcji jest złożenie pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji z jednoczesnym wskazaniem zakresu prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Zamawiający informuje, że termin wykonania zamówienia opcjonalnego jest taki sam, jak termin wykonania zamówienia podstawowego (gwarantowanego), określony w pkt 14 niniejszej SWZ. W związku z powyższym skorzystanie z prawa opcji tj. złożenie oświadczenia, o którym mowa powyżej nastąpi w terminie nie późniejszym niż 14 dni od dnia podpisania umowy. Po upływie tego terminu Zamawiający nie będzie mógł skorzystać z prawa opcji, chyba że termin realizacji zamówienia zostanie przedłużony w oparciu o przesłanki wynikające z zapisów Załącznika nr 7 do SWZ – Projektowanych postanowień umownych. W przypadku tym termin na złożenie oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji ulegnie przedłużeniu o okres wynikający z przedłużenia terminu realizacji zamówienia. Postanowienia SWZ odnoszące się do części gwarantowanej (podstawowej) przedmiotu zamówienia znajdują odpowiednie zastosowanie do części objętej prawem opcji. 12.2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 8 do SWZ. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 7 do SWZ. 12.3. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących - załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45262300-4 - Betonowanie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262310-7 - Zbrojenie

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45442200-9 - Nakładanie powłok antykorozyjnych

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

45252200-0 - Wyposażenie oczyszczalni ścieków

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17377520,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17673870,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17377520,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GEO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7922285167

7.3.4)Miejscowość

Radymno

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

EKOFINN-POL Sp. z o.o., ul. Leśna 12, 80-297 Banino - wytworzenie, dostawa, montaż linii granulacji osadu
Brak możliwości wskazania nazwy podwykonawcy - część technologiczna, część budowlana, część elektryczna, część sanitarna

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17377520,67 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-10-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 346 524 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 113 942 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 346 524 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubaczów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 17 377 521 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GEO Sp. z o.o. (Radymno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.