Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych o brzmieniu: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż jedyna oferta złożona w tym postępowaniu została odrzucona

Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 ofertaodrzucone: 1
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w tym z autyzmem i FAS w roku 2025

Zamawiający Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie z Siedzibą w Gniszewie (Gniszewo, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 267 895 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych o brzmieniu: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie… Podstawa: art. 255 pkt 2 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W TCZEWIE Z SIEDZIBĄ W GNISZEWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 00054716400037

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Parkowa 7

1.5.2.)Miejscowość

Gniszewo

1.5.3.)Kod pocztowy

83-110

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gniszewo@gops.tczew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gops.tczew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dcc53e83-3167-4f5b-a267-684a2446222e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w tym z autyzmem i FAS w roku 2025

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dcc53e83-3167-4f5b-a267-684a2446222e

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00650177

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00584977/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi w tym z autyzmem i FAS w roku 2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00628805

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

1/GOPS/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych dla dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, w tym z autyzmem i FAS - w ilości szacunkowej 7360 godzin, dla średnio 16 dzieci miesięcznie, w ciągu roku.
1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania powierzonych usług w następującym zakresie:
1) uczenie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia, w tym zwłaszcza kształtowanie umiejętności zaspokajania podstawowych potrzeb życiowych i umiejętności społecznego funkcjonowania, motywowanie do aktywności, leczenia i rehabilitacji ćwiczeń logopedycznych, usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu, prowadzenie treningów umiejętności samoobsługi i umiejętności społecznych oraz wspieranie, także w formie asystowania w codziennych czynnościach życiowych tj. utrzymywanie kontaktów z domownikami, rówieśnikami i społecznością lokalną, wspólne organizowanie i spędzanie czasu wolnego, korzystanie z usług różnych instytucji;
2) interwencje i pomoc w życiu rodzinie w szczególności: pomoc w radzeniu sobie w sytuacjach kryzysowych, poradnictwo specjalistyczne, interwencje kryzysowe, wsparcie psychologiczne, rozmowy terapeutyczne, kształtowanie pozytywnych relacji osoby wspierającej z osobami bliskimi oraz kształtowanie odpowiednich postaw wobec osoby niepełnosprawnej;
3) wspieranie psychologiczno-pedagogiczne oraz edukacyjno-terapeutyczne zmierzające do wielostronnej aktywizacji osoby korzystającej ze specjalistycznych usług;
4) usługi, o których mowa w ppkt. 1) - 3) Wykonawca, w zależności od potrzeb, będzie świadczył w dni robocze oraz w dni wolne od pracy. Z uwagi na specyficzny charakter świadczonych usług, w decyzji administracyjnej wydanej przez Kierownika GOPS w Tczewie zostanie określona maksymalna ilość godzin w skali tygodnia lub miesiąca.
2. Miejsce realizacji zadania: w miejscu zamieszkania niepełnosprawnego dziecka na terenie Gminy Tczew.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych o brzmieniu:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż jedyna oferta złożona w tym postępowaniu została odrzucona.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311200-4Usługi opieki społecznej dla osób n…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
267 895 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
177 095 zł569 559 zł
Rozstęp międzykwartylowy
392 464 zł
Źródło próbki
CPV 85311· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
177 095 zł
Mediana
267 895 zł
Górny kwartyl
569 559 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie z Siedzibą w Gniszewie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gniszewo.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85311200-4 (Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.