Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż nie złożono żadnej oferty

Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2025 r. do 31.01.2026 r.

Zamawiający Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni (Gdynia, Pomorskie) opublikował wynik postępowania „Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od…”.

Zamawiający: Muzeum Marynarki Wojennej w GdyniGdynia, Pomorskieopublikowano 9 grudnia 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 575 610 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż nie złożono żadnej oferty. Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220362320

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zawiszy Czarnego 1B

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-374

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@muzeummw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.muzeummw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/muzeummw

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2025 r. do 31.01.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-78fb8231-30d7-4508-9546-df4be76caf2b

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00639973

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00248600/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Usługi ochrony

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00621510

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/06/MMW/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

788000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

3.1. Przedmiotem zamówienia są usługi ochrony fizycznej osób i mienia dla Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni w okresie od 01.02.2025 r. do 31.01.2026 r., realizowane zgodnie z wymogami ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U. 1997 nr 114 poz. 740 z późniejszymi zmianami), aktami z nią powiązanymi oraz aktami wykonawczymi.
3.2. Zamówienie obejmuje sprawowanie ochrony budynku i magazynu studyjnego przy ul. Zawiszy Czarnego 1B w Gdyni wraz z terenem przyległym – ekspozycją plenerową broni i uzbrojenia morskiego i innego mienia, poprzez:
a) stałą bezpośrednią ochronę fizyczną osób i mienia,
b) stały dozór sygnałów alarmowych przysyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych Zamawiającego – systemach sygnalizacji włamania i napadu, p/poż., awarii oraz telewizyjnego systemu nadzoru wizyjnego; do zadań Wykonawcy w tym zakresie należy również obsługa stałych urządzeń gaśniczych i wykonywanie wszelkich czynności opisanych w planie ochrony obiektu oraz instrukcji bezpieczeństwa pożarowego obiektu,
c) podejmowanie działań przez grupę interwencyjną Wykonawcy, w przypadku bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa mienia i osób.
Grupa interwencyjna zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z 21.10.2011 r. w sprawie zasad uzbrojenia specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjowania broni i amunicji: co najmniej dwóch uzbrojonych pracowników ochrony którzy po uzyskaniu za pośrednictwem uzbrojonego stanowiska interwencyjnego informacji z urządzeń lub systemów alarmowych sygnalizujących zagrożenie chronionych osób lub mienia wspólnie realizują zadania ochrony osób lub mienia w formie bezpośredniej ochrony fizycznej doraźnej na terenie chronionego obszaru, obiektu lub urządzenia.
3.3. Zamawiający wymaga, aby ochrona obiektów odbywała się w następujący sposób:
a) Ochrona obiektów musi odbywać się przez dwóch pracowników ochrony - osoby wpisane na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej. Służba ochronna musi odbywać się całodobowo w systemie 24-godzinnym przez dwóch pracowników ochrony: starszy zmiany oraz wartownik.
b) Organizacja służby ochrony: jeden posterunek stały z monitoringiem oraz patrol terenowy z zadaniem obchodu z częstotliwością co 2 godziny po wyznaczonej trasie z instrukcją i elektronicznym systemem kontroli wartowników. Obiekt wyposażony jest w system nadzoru nad wartownikami, umożliwiający kontrolę w czasie rzeczywistym na obchodami poprzez rozmieszczone punkty kontrolne. Na potrzeby posterunku stałego Zamawiający zapewni pomieszczenie do realizacji zadań usług ochrony oraz dostęp do pomieszczenia socjalnego. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek dostosowania na własny koszt pomieszczenia udostępnianego przez Zamawiającego, w którym będzie realizowana usługa ochrony.
c) Zamawiający wymaga, aby grupa interwencyjna przybyła na miejsce w czasie maksimum 15 minut od czasu powiadomienia i przystąpiła do działania w przypadku zaistnienia bezpośredniego zagrożenia obiektu lub osób w nim przebywających.
d) W przypadku nie dochowania deklarowanego 15-minutowego terminu przybycia grupy interwencyjnej, za każdą minutę opóźnienia powyżej 5 minut, zostanie naliczona kara umowna według zasad określonych w postanowieniach umownych.
e) Zamawiającemu przysługuje prawo sprawdzenia czasu interwencji. Raz na kwartał Zamawiający ma prawo sprawdzić w obecności Wykonawcy czas przybycia grupy interwencyjnej poprzez uruchomienie lokalnego systemu alarmowego.
f) Zakres zamówienia obejmuje ponadto otwieranie i zamykanie stalowych drzwi przesuwnych: na okręcie podwodnym Kobben (na plenerze):
- wejściowych (na klucz od zewnątrz),
- wyjściowych (na kłódkę od wewnątrz).
odpowiednio o godz. 8.00 i 15 minut po zakończeniu zwiedzania
Pozostałe informacje zawiera pkt 3 SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

79710000-4 - Usługi ochroniarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Działając na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, gdyż nie złożono żadnej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79710000-4Usługi ochroniarskie
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 610 zł
Próbka: 207 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
291 551 zł1 465 865 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 174 314 zł
Źródło próbki
CPV 79710000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
291 551 zł
Mediana
575 610 zł
Górny kwartyl
1 465 865 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79710000-4 (Usługi ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.