Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
84 785 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1
    PPHU LEADER Karol Oleś· Rybnik
    Wartość umowy
    48 500 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Część 2Utrzymanie w należytym stanie technicznym odcinka koryta rzeki Rudy na odcinku od mostu kolejowego do km 34+700
    Wartość umowy
    36 285 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zadania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie w należytym stanie technicznym: zadanie 1. Odcinka koryta rzeki Nacyny od stopnia w km 1+210 do km 3-795; zadanie 2. Odcinka koryta rzeki Rudy na odcinku od mostu kolejowego do km 34+700.

Zamawiający Miasto Rybnik (Rybnik, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie w należytym stanie technicznym: zadanie 1. Odcinka koryta rzeki Nacyny od…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 84 785 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Miasto RybnikRybnik, Śląskieopublikowano 3 grudnia 2024
Łączna wartość umów
84 785 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: PPHU LEADER Karol Oleś (część 1); Inpromel Sp. z o.o. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 84 785,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO RYBNIK

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255430

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bolesława Chrobrego 2

1.5.2.)Miejscowość

Rybnik

1.5.3.)Kod pocztowy

44-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324392302

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam_pub@um.rybnik.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rybnik.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f6095837-602d-46c5-96c7-4a4990c0c249

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie w należytym stanie technicznym:
zadanie 1. Odcinka koryta rzeki Nacyny od stopnia w km 1+210 do km 3-795;
zadanie 2. Odcinka koryta rzeki Rudy na odcinku od mostu kolejowego do km 34+700.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f6095837-602d-46c5-96c7-4a4990c0c249

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00629634

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-12-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00577643/31/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.42 Utrzymanie w należytym stanie technicznym odcinek koryta rzeki Nacyny od stopnia w km 1+210 do km 3+795

1.3.43 Urzymanie rzeki Rudy na odcinku od mostu kolejowego do km 34+700

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00571980

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.76.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

569104,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

81300,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie w należytym stanie technicznym odcinka koryta rzeki Nacyny od stopnia w km 1+210 do km 3+795.
W ramach powyższego zadania należy wykonać następujące prace:
1. hakowanie dna rzeki w celu usunięcia roślin korzeniących się wraz z darnią korzeniową,
2. ręczne oczyszczenie rzeki z nagromadzonego namułu,
3. ręczne koszenie porostów roślinnych (gęste miękkie i twarde) ze skarp, pasem szerokości około 12 metrów obustronnie wraz z wygrabieniem. (Przy wykonywaniu prac należy zabezpieczyć skoszoną trawę tak, aby nie przedostawała się do wody.)
4. usunięcie i utylizacja wydobytych nieczystości wraz z namułem i roślinnością.
Długość odcinka koryta rzeki Nacyny od stopnia w km 1+210 do km 3+795 wynosi 2585 metrów – zakres przedstawia mapa poglądowa dla zadania nr 1.

4.5.3.)Główny kod CPV

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

4.5.5.)Wartość części

40650,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie w należytym stanie technicznym odcinka koryta rzeki Rudy na odcinku od mostu kolejowego do km 34+700.

4.5.3.)Główny kod CPV

90721800-5 - Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami

4.5.5.)Wartość części

40650,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

48500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

48500,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU LEADER Karol Oleś

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6429319-06-37

7.3.3)Ulica

Długa

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

48500,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

36285,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

45900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

36285,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Inpromel Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

642-322-49-74

7.3.3)Ulica

Borki

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-200

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

36285,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90721800-5Usługi ochrony przed naturalnym ryz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 466 157 zł
Próbka: 48 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
325 199 zł10 818 527 zł
Rozstęp międzykwartylowy
10 493 328 zł
Źródło próbki
CPV 90721800· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
325 199 zł
Mediana
1 466 157 zł
Górny kwartyl
10 818 527 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Rybnik prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybnik.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 84 785 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90721800-5 (Usługi ochrony przed naturalnym ryzykiem lub zagrożeniami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU LEADER Karol Oleś (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.