Remont systemu Jansen Viss Fire EI30 i Viss Tvs dachów szklanych Biblioteki na „Koszykowej”
Zamawiający Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego (Warszawa, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont systemu Jansen Viss Fire EI30 i Viss Tvs dachów szklanych Biblioteki na…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 389 109 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=12676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Zamiar zawarcia umowy
14 czerwca 2024
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
02 sierpnia 2024
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
03 grudnia 2024
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy - Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000278681 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Koszykowa 26/28 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Warszawa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 00-950 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL911 - Miasto Warszawa |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | organizacyjny@koszykowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.koszykowa.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inny zamawiający
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a2fb082c-2a52-11ef-b373-0e435a8a43bc |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00629404 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-12-03 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00368153 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont systemu Jansen Viss Fire EI30 i Viss Tvs dachów szklanych Biblioteki na „Koszykowej” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Celem realizacji zamówienia jest przywrócenie szczelności i pierwotnych parametrów użytkowych dachów szklanych oraz związane z tym zabezpieczenie zbiorów i wyposażenia Biblioteki przed zalaniem wodą i zniszczeniem, przeciwdziałaniem korozji elementów konstrukcyjnych dachów, której konsekwencje mogą być bardzo poważne, a także poprawa bezpieczeństwa i komfortu czytelników i personelu podczas przebywania w Bibliotece. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-07-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2024-11-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | "CRAFT" PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE MARIA KUBIAK-HERBUT |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8361333098 |
| 4.3.3.) | Ulica | Młynarska 46 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Skierniewice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 96-100 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1822050,07 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00442487/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-11-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W toku realizacji robót stwierdzono brak zabudowy dylatacji między ścianą a konstrukcją południowego dachu w systemie Jansen EI30. Zamawiający nie był w stanie przewidzieć na etapie ogłaszania postępowania konieczności wykonania robót związanych z zabudową dylatacji. Wykonanie prac dodatkowych jest niezbędna dla wykonania robót objętych przedmiotem umowy i zapewnienia zgodności przegrody ogniowej z wymogami p.poż |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zakres zamówienia, po sporządzeniu stosownego aneksu, zwiększył się o wykonanie prac związanych z zabudową dylatacji między ścianą a konstrukcją dachu południowego konstrukcji stalowo-szklanego w systemie Jansen EI30. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 41253,94 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1863304 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).