ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Dozór oraz ochrona osób i mienia na potrzeby Spółki Hala Gdańsk Sopot

Zamawiający Hala Gdańsk Sopot Sp. z o.o. (Gdańsk, Pomorskie) prowadził postępowanie „Dozór oraz ochrona osób i mienia na potrzeby Spółki Hala Gdańsk Sopot”. Termin składania ofert minął 5 grudnia 2024, 10:00. Planowany budżet: 400 000 zł. Wadium: 641 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Hala Gdańsk Sopot Sp. z o.o.Gdańsk, Pomorskieopublikowano 27 listopada 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
400 000 zł
Wadium
641 zł
Termin składania ofert
5 grudnia 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Własna grupa interwencyjna10%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    27 listopada 2024

    Termin ofert: 5 grudnia 2024 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    06 lutego 2025

    3 oferty1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, własna grupa interwencyjna 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Dozór oraz ochrona osób i mienia na potrzeby Spółki Hala Gdańsk Sopot.

  • 3

    RyzykoWadium: 641,00 zł.

  • 4

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 400 000,00 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Hala Gdańsk Sopot Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 193078050

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac 2 Miast 1

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-344

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

784073119

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@ergoarena.pl.

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://halagdansksopot.eu

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dozór oraz ochrona osób i mienia na potrzeby Spółki Hala Gdańsk Sopot

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6961ec1b-ff49-4b13-9f2e-74c73c98a9ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00619590

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6961ec1b-ff49-4b13-9f2e-74c73c98a9ef

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://halagdansksopot.eu/zamowienia-publiczne/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

https://halagdansksopot.eu/zamowienia-publiczne/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

13/2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dozór oraz ochrona osób i mienia na potrzeby Spółki Hala Gdańsk Sopot

4.2.6.)Główny kod CPV

79700000-1 - Usługi detektywistyczne i ochroniarskie

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia zamówień max. do 30% wartości zamówienia podstawowego poprzez zwiększenie ilości osób świadczących usługi ochrony lub wydłużenia okresu świadczenia usług poza okres obowiązywania umowy.
Z prawa opcji zamawiający może skorzystać najpóźniej na miesiąc przed upływem terminu zakończenia umowy poprzez złożenie pisemnego oświadczenia wykonawcy.
Rozliczenie prawa opcji nastąpi na warunkach analogicznych jak dla zamówienia podstawowego.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

własna grupa interwencyjna

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

posiada doświadczenie i wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy to w tym okresie wykonał co najmniej 3 (trzy) zamówienia w zakresie ochrony obiektu użyteczności publicznej świadczone w sposób ciągły tj. przez 24 h/doba, 7 dni w tygodniu i przez okres co najmniej 12 m-cy a wartość zamówienia wyniosła min. 400.000,00 zł brutto każda.
Przy czym termin „obiekt użyteczności publicznej” dotyczy wyłącznie zamkniętego katalogu obiektów, do których na potrzeby niniejszego postępowania zalicza się : bank, szkołę, obiekty biurowe, urzędy publiczne, instytucje kulturalne i obiekty widowiskowo-sportowe.
Zgoda Zamawiającego na dopuszczenie innego obiektu niż wykazany powyżej może nastąpić na etapie do otwarcia ofert a wniosek o rozszerzenie grupy dopuszczonych obiektów należy złożyć w formie pytania.

W przypadku składania oferty przez wykonawców występujących wspólnie minimum 1 wykonawca musi spełnić ten warunek.
2) dysponuje minimum 15 osobami posiadającymi uprawnienia kwalifikowanego pracownika ochrony z min. 3 letnim stażem w ochronie obiektów użyteczności publicznej.
Wykonawcy wspólnie mogą spełniać ten warunek.
3) posiada grupę interwencyjną, która spełnia wymagania:
a) Grupa interwencyjna musi być wyposażona w oznakowany samochód.
b) Grupa interwencyjna stanowić będzie co najmniej 2 uzbrojonych pracowników ochrony wpisanych na listę kwalifikowanych pracowników ochrony zgodnie z art. 28 ust. 1 przepisów ustawy z dnia 22 sierpnia 1997r. o ochronie osób i mienia. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1995 ze zm)
c) Grupa interwencyjna musi być wyposażona w:
1) kajdanki zakładane na ręce
2) pałki służbowe
3) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej — paralizator elektryczny o średniej wartości prądu w obwodzie przekraczającej 10 mA
4) broń palną bojową w postaci pistoletów lub rewolwerów centralnego zapłonu o kalibrach min 6 mm - zgodnie z Rozporządzeniem MSWiA z dnia 21.10.2011 r. w sprawie zasad uzbrajania specjalistycznych uzbrojonych formacji ochronnych i warunków przechowywania oraz ewidencjonowania broni i amunicji

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

6) zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;
7) zaświadczenie albo innego dokumentu właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności;

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Wykaz zamówień wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert wraz z informacją o terminie ich wykonania, przedmiocie umowy, wartości oraz zleceniodawcy.
2) Dowody potwierdzające, że wykazane zamówienia zostały wykonane należycie np. referencje.
3) Aktualna koncesja na prowadzenie działalności w zakresie ochrony osób i mienia wydana na podstawie Ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 roku o ochronie osób i mienia.
4) Wykaz osób wskazanych do realizacji zamówienia wraz z informacją o ich doświadczeniu i posiadanych uprawnieniach.
5) Wykaz potencjału technicznego - grupa interwencyjna

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

1) Formularz ofertowy
2) Dowód wniesienia wadium (jeżeli dotyczy)
3) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy)
4) Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy)
5) Odpis z KRS lub CEiDG (jeżeli dotyczy)

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

5.000 zł

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

wskazano w swz

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

wskazano w umowie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-12-05 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-12-05 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

8.5.)Zamawiający przewiduje wybór najkorzystniejszej oferty z możliwością negocjacji

Tak

8.7)Kryteria oceny ofert, które zamawiający zamierza stosować w celu ograniczenia liczby wykonawców

bez ograniczeń

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Osoba do kontaktów: Sławomir Piotrowski tel. 784-073-119 od 9-14

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 05.12.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Hala Gdańsk Sopot Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Tak. Wadium określono na 641 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 400 000 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79700000-1 (Usługi detektywistyczne i ochroniarskie). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.