Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość wybranych ofert
226 903 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    120 013 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Cena wybranej oferty
    106 890 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zamawiający Gmina Dobra (Dobra, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg gminnych”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota. Łączna wartość ofert: 226 903 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina DobraDobra, Zachodniopomorskieopublikowano 22 listopada 2024
Łączna wartość ofert
226 903 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 października 2024

    Termin ofert: 29 października 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 listopada 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota za łącznie 226 902,78 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685496

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 16A

1.5.2.)Miejscowość

Dobra

1.5.3.)Kod pocztowy

72-003

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wydzial@dobraszczecinska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dobraszczecinska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-65976877-c3c3-4aa1-9de8-1ca0cdaf683f

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-65976877-c3c3-4aa1-9de8-1ca0cdaf683f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00611724

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00069275/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Dobra

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00556149

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WKI.ZP.271.24.2024.AA

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

932664,45 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2024/2025. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: Część I – Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Sławoszewo, Grzepnica, Łęgi, Rzędziny, Stolec. W przypadku potrzeby wykonania prac na innych drogach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach nie ujętych w Załączniku nr 1 do umowy, w takim przypadku strony dopuszczają możliwość przekierowania Wykonawcy na inne tereny Gminy Dobra do odśnieżania i zlikwidowania śliskości zimowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ stanowiącym Szczegółową specyfikację techniczną zimowego utrzymania dróg.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

484189,67 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2024/2025. 2. Przedmiot zamówienia został podzielony na części: Część II – Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica. W przypadku potrzeby wykonania prac na innych drogach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, parkingach nie ujętych w Załączniku nr 1 do umowy, w takim przypadku strony dopuszczają możliwość przekierowania Wykonawcy na inne tereny Gminy Dobra do odśnieżania i zlikwidowania śliskości zimowej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 8 do SWZ stanowiącym Szczegółową specyfikację techniczną zimowego utrzymania dróg.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

448474,78 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

2

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

120012,67 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

468220,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

120012,67 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521814324

7.3.3)Ulica

Kościno 23J

7.3.4)Miejscowość

Kościno

7.3.5)Kod pocztowy

72-002

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

561100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-04-15

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

106890,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

424086,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

106890,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521814324

7.3.3)Ulica

Kościno 23J

7.3.4)Miejscowość

Kościno

7.3.5)Kod pocztowy

72-002

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

481100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-04-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 493 zł1 791 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 540 725 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 493 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 791 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 226 903 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowo-Budowlane Szczepan Lasota (Kościno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.