Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 328 007 zł
Umowa zawarta
26 listopada 2024
Okres realizacji
15 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja i doposażenie infrastruktury społecznej SP ZOZ Sokółka

Zamawiający Związek Powiatowo - Gminny "Dolina Krynki" (Sokółka, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja i doposażenie infrastruktury społecznej SP ZOZ Sokółka”, wybierając ofertę wykonawcy Dolina Krynki Sp. z o.o. Wartość umowy: 2 328 007 zł.

Wartość umowy
2 328 007 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Dolina Krynki Sp. z o.o. (Sokółka).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 328 007,24 zł (umowę zawarto 26 listopada 2024 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Związek Powiatowo - Gminny "Dolina Krynki"

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 521325240

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

marsz. J. Piłsudskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Sokółka

1.5.3.)Kod pocztowy

16-100

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dolina.krynki@sokolka-powiat.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip-stsokolka.wrotapodlasia.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-589b7ca8-3926-11ef-b37c-4e696a6d8c25

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja i doposażenie infrastruktury społecznej SP ZOZ Sokółka

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-589b7ca8-3926-11ef-b37c-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00583271

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00383710/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja i doposażenie pomieszczeń SP ZOZ w Sokółce

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00394685

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający planuje udzielić zamówienia spółce DOLINA KRYNKI sp. z o.o. (dalej Spółka), która jest osobą prawną w rozumieniu art. 12 ustawy z dnia 15 września 2000r. Kodeks spółek handlowych (Dz. U. z 2020 r., poz. 1526 z późn. zm.). Zgodnie z wydrukiem z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego (stan na dzień 03 lipca 2024 r.) jedynym wspólnikiem Spółki jest Związek Powiatowo-Gminny „DOLINA KRYNKI". Tym samym Spółka nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
Związek Powiatowo-Gminny „DOLINA KRYNKI", jako jedyny wspólnik Spółki, odgrywa decydującą rolę w zakresie wpływu na cele strategiczne Spółki i obszarów jej działalności, co wynika z przepisów powszechnie obowiązujących i zapisów w Akcie założycielskim Spółki.
dalsza część uzasadnienia z uwagi na ograniczenie znaków znajduje się w informacjach dodatkowych:

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2144472,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji „Modernizacja i doposażenie infrastruktury społecznej SP ZOZ Sokółka”.
Zamówienie podzielone jest na części:
Część I zamówienia:
1) wykonanie inwestycji polegającej na remoncie pomieszczeń położonych na trzecim piętrze Bloku A na potrzeby oddziału internistycznego o pow. około 490 m2, w istniejącym budynku szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce, przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 40 w Sokółce w systemie „zaprojektuj i wybuduj” kompleksowe wykonanie inwestycji polegającej na remoncie pomieszczeń położonych na trzecim piętrze Bloku A na potrzeby oddziału internistycznego o pow. około 490 m2, w istniejącym budynku szpitala Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokółce, przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 40 w Sokółce w systemie „zaprojektuj i wybuduj” w dwóch fazach:
- Faza projektowa: koncepcja aranżacji pomieszczeń oddziałów w celu dostosowania ich do potrzeb SP ZOZ w Sokółce,
• projekt architektoniczny z odpowiednimi uzgodnieniami (o ile przepisy będą tego wymagały)
• projektów technicznych instalacji podłogowego ogrzewania z wykorzystaniem pomp ciepła – realizowanych w ramach innego zamówienia
• projekt techniczny wentylacji mechanicznej z rekuperacją o ile planowa przebudowa będzie tego wymagała,
• projekt techniczny gazów medycznych
• projekt techniczny instalacji elektrycznych (w tym oświetlenia awaryjnego zgodny z istniejącym systemem),
• projekt techniczny instalacji sygnalizacji pożaru,
• projekt techniczny instalacji przyzywowej,
• projekt techniczny instalacji wod-kan
• a w razie potrzeby projektów technicznych innych instalacji;
- Faza wykonawcza – wykonanie robót budowlanych w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego koncepcję architektoniczno-budowlaną;
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, wymagania i sposób realizacji zamówienia określa program funkcjonalno-użytkowy - Załącznik nr 3.1 do Zaproszenia.
4) Szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 4.1 do Zaproszenia.

część II zamówienia:
1) zakup doposażenia oddziału internistycznego.
2) oznaczenie przedmiotu zamówienia według Wspólny Słownik Zamówień CPV:
Kod główny:
33124100-6 Urządzenia diagnostyczne
Kod dodatkowy:
Kod: 38410000-2 Przyrządy pomiarowe
3) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres, wymagania i sposób realizacji zamówienia określa - Załącznik nr 3.2 do Zaproszenia.
4) szczegółowe warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 4.2 do Zaproszenia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45215200-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki społecznej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45442100-8 - Roboty malarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

33124100-6 - Urządzenia diagnostyczne

38410000-2 - Przyrządy pomiarowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Dolina Krynki Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5451826420

7.3.4)Miejscowość

Sokółka

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2328007,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Sekcja 8

Informacje dodatkowe

część II:
Wykonawca: Dolina Krynki Sp. z o.o. z siedzibą w Sokółce, NIP 5451826420
data: 26.09.2024
cena: 27992,76 zł

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45215200-9Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 821 951 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
170 435 zł3 403 728 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 233 292 zł
Źródło próbki
CPV 45215· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
170 435 zł
Mediana
1 821 951 zł
Górny kwartyl
3 403 728 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Związek Powiatowo - Gminny "Dolina Krynki" prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sokółka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 328 007 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45215200-9 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych opieki społecznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Dolina Krynki Sp. z o.o. (Sokółka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.