Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 545 975 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 2 545 975 zł – 3 707 876 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i modernizacja dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przeciszów

Zamawiający Gmina Przeciszów (Przeciszów, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i modernizacja dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 2 545 975 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina PrzeciszówPrzeciszów, Małopolskie (powiat Oświęcimski →)opublikowano 7 listopada 2024
Wartość umowy
2 545 975 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Alwernia), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 545 974,59 zł (umowę zawarto 6 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 2 545 974,59 zł do 3 707 875,86 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA PRZECISZÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072181899

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Podlesie 1

1.5.2.)Miejscowość

Przeciszów

1.5.3.)Kod pocztowy

32-641

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

338413294

1.5.8.)Numer faksu

338413201

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@przeciszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.przeciszow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1fd6948b-8233-45ba-8cc4-02c19f2e29f5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i modernizacja dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przeciszów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1fd6948b-8233-45ba-8cc4-02c19f2e29f5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00581940

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00012403/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont i modernizacja dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Przeciszów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00403893

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPB.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2842631,56 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Remont i modernizacja dróg gminnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie gminy Przeciszów” Opis robót

Inwestycja obejmuje remonty i modernizację ok. 6 % sieci dróg gminnych tj.: - ok. 2.6km jezdni w odniesieniu do podbudów z gruntu stabilizowanego cementem oraz kruszywa, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego - ok. 0.5km jezdni w odniesieniu do podbudów z kruszywa, wykonanie warstwy wiążącej i ścieralnej z betonu asfaltowego - wykonanie obustronnych poboczy i zjazdów wraz z podbudową - remont rowów przydrożnych wraz z oczyszczeniem dna skarp z ich umocnieniem - udrożnieniem przepustów pod drogami i zjazdami oraz wymianą uszkodzonych - zabezpieczenie sieci w obszarze remontowanych dróg tj.; sieci wodnej, kanalizacyjnej, telekomunikacyjnej, gazowej, elektrycznej. Teren, na którym planowane są inwestycje zabudowany jest budynkami mieszkalnymi, a sieć dróg objęta remontem i modernizacją umożliwia dostęp do ponad 50 budynków mieszkalnych oraz kilku działających w lokalizacji firm i głównej przepompowni ścieków. Remont tych dróg poprawi także dojazd do okolicznych terenów rolniczych. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: a) remont ulicy Bukowieckiej: 1200mb - podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem; 200mb – podbudowa wzmacnianie podłoża geosiatkami, masa 5cm+4cm, szer. 3.5m, pobocza 2x0.5m, rowy, zjazdy. b) ulicy Sosnowej: 840mb, podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem, masa 5cm+4cm, szer. 5.0 – 3.0m, pobocza 2x0.5m, rowy, zjazdy oraz remont ulicy Świerkowej + bocznej od Sosnowej: 244mb, podbudowa z kruszywa, masa 4cm+4cm, szer. 3.0m, pobocza 2x0.5m, rowy, zjazdy. c) remont ulicy Słonecznej: 570mb, podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem, masa 5cm+4cm, szer. 3.5m, pobocza 2x0.5m, rowy, zjazdy. Uszczegółowienie zakresu przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa, zgłoszenie robót, przedmiar robót oraz Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych opracowane dla niniejszego Zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2545974,59 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3707875,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2545974,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 357114336

7.3.3)Ulica

ul. Ignacego Krasickiego 18A

7.3.4)Miejscowość

Alwernia

7.3.5)Kod pocztowy

32-566

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2545974,59 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Inwestycja realizowana w ramach Programu Rządowego Funduszu
POLSKI ŁAD: PROGRAM INWESTYCJI STRATEGICZNYCH

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Przeciszów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Przeciszów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 545 975 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: REJON ROBÓT DROGOWYCH DROG-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Alwernia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.