Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 469 986 zł
Umowa zawarta
4 listopada 2024
Okres realizacji
do 30 kwietnia 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 12 469 986 zł – 13 400 000 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa Publicznego Przedszkola z oddziałem żłobkowym w Sulikowie w celu zapewnienia dostępu do publicznej edukacji przedszkolnej i opieki nad dziećmi do lat 3” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Gmina Sulików (Sulików, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa Publicznego Przedszkola z oddziałem żłobkowym w Sulikowie w celu zapewnienia…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowlane Krzysztof Frankiewicz. Wartość umowy: 12 469 986 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina SulikówSulików, Dolnośląskie (powiat Zgorzelecki →)opublikowano 5 listopada 2024
Wartość umowy
12 469 986 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowlane Krzysztof Frankiewicz (Zawidów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 12 469 986,00 zł (umowę zawarto 4 listopada 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 12 469 986,00 zł do 13 400 000,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 kwietnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulików

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821440

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Sulików

1.5.3.)Kod pocztowy

59-975

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@sulikow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.sulikow.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a8ac4427-9b31-45d4-8dd9-9f9f07d2c8de

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa Publicznego Przedszkola z oddziałem żłobkowym w Sulikowie w celu zapewnienia dostępu do publicznej edukacji przedszkolnej i opieki nad dziećmi do lat 3” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a8ac4427-9b31-45d4-8dd9-9f9f07d2c8de

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00578552

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00016368/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 „Budowa Publicznego Przedszkola z oddziałem żłobkowym w Sulikowie w celu zapewnienia dostępu do publicznej edukacji przedszkolnej i opieki nad dziećmi do lat 3” w formule „Zaprojektuj i wybuduj”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00407603

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IW-ZA.271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie dokumentacji projektowej oraz roboty budowlane w ramach inwestycji pn „Budowa Publicznego Przedszkola z oddziałem żłobkowym w Sulikowie w celu zapewnienia dostępu do publicznej edukacji przedszkolnej i opieki nad dziećmi do lat 3” w formule „Zaprojektuj i wybuduj” finansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – EDYCJA Nr 8 oraz ze środków własnych Gminy Sulików:
Przedmiot Zamówienia obejmuje:
• wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy budynku 6-cio oddziałowego przedszkola publicznego wraz z dwoma oddziałami żłobkowymi, z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną. Dotyczy projektu architektoniczno – budowlanego, projektu zagospodarowania terenu, projektu technicznego, projektu wykonawczego, niezbędnych projektów warsztatowych, projektu aranżacji wnętrz z uwzględnieniem elementów realizowanych na indywidualne zamówienie, dokumentacji powykonawczej. Powyższe dotyczy dokumentacji projektowej w wersji papierowej oraz elektronicznej w rozszerzeniu pdf, doc, dwg;
• wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych, ziemnych i wykończeniowych oraz wyposażenie obiektu budowlanego wskazanych w Programie Funkcjonalno - Użytkowym, a także opisanych w dokumentacji projektowej;
• uzyskanie niezbędnych uzgodnień, opinii a przede wszystkim uzyskanie prawomocnego pozwolenia na budowę;
• uzyskanie odbiorów w całym procesie inwestycyjnym w tym odbioru końcowego zakończonego protokołem wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12469986,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

13400000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12469986,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowlane Krzysztof Frankiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6151674455

7.3.3)Ulica

Ostróżno 16

7.3.4)Miejscowość

Zawidów

7.3.5)Kod pocztowy

59-970

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-11-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12469986,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulików prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulików.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 469 986 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowlane Krzysztof Frankiewicz (Zawidów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.