Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
294 127 zł
Umowa zawarta
29 października 2024
Okres realizacji
42 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 294 127 zł – 317 966 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

PRZEBUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DZ. NR 45 DO GRUNTÓW ROLNYCH W OBRĘBIE EWIDENCYJNYM SŁUPICE

Zamawiający Gmina Pakosławice (Pakosławice, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DZ. NR 45 DO GRUNTÓW ROLNYCH W OBRĘBIE EWIDENCYJNYM SŁUPICE”, wybierając ofertę wykonawcy BUDBIS Sp. z o. o., Sp. k. Wartość umowy: 294 127 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina PakosławicePakosławice, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 4 listopada 2024
Wartość umowy
294 127 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDBIS Sp. z o. o., Sp. k. (Nysa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 294 126,90 zł (umowę zawarto 29 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 294 126,90 zł do 317 965,93 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 42 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Pakosławice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412929

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Reńska Wieś

1.5.2.)Miejscowość

Pakosławice

1.5.3.)Kod pocztowy

48-314

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

rrg@pakoslawice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.pakoslawice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/pakoslawice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

PRZEBUDOWA DROGI DOJAZDOWEJ DZ. NR 45 DO GRUNTÓW ROLNYCH
W OBRĘBIE EWIDENCYJNYM SŁUPICE

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bd874970-9f28-4176-a267-0b22494dbc34

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00576839

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00021433/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi dojazdowej dz. nr 45 do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Słupice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00519632

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RRG.271.7.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

180691,91 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Przebudowa drogi dojazdowej dz. nr 45 do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Słupice”

Opis przedmiotu zamówienia
Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu zamówienia polegającego na „Przebudowie drogi dojazdowej dz. nr 45 do gruntów rolnych w obrębie ewidencyjnym Słupice”.
Szczegółowy zakres robót zawiera:
1) przedmiar robót,
2) STWiOR,

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

294126,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

317965,93 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

294126,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDBIS Sp. z o. o., Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7532443919

7.3.3)Ulica

Konradowa 1A

7.3.4)Miejscowość

Nysa

7.3.5)Kod pocztowy

48-303

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

294126,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia: 6 tygodni od dnia podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
335 657 zł
Próbka: 30 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
244 437 zł1 013 186 zł
Rozstęp międzykwartylowy
768 749 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
244 437 zł
Mediana
335 657 zł
Górny kwartyl
1 013 186 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Pakosławice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pakosławice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 294 127 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDBIS Sp. z o. o., Sp. k. (Nysa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.