Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
455 321 zł
Umowa zawarta
23 października 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 455 321 zł – 1 100 000 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie gminy Brąszewice

Zamawiający Gmina Brąszewice (Brąszewice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie gminy Brąszewice”, wybierając ofertę wykonawcy ENLED PROJEKT Sp. z o.o. Wartość umowy: 455 321 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina BrąszewiceBrąszewice, Łódzkieopublikowano 4 listopada 2024
Wartość umowy
455 321 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENLED PROJEKT Sp. z o.o. (Mińsk Mazowiecki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 455 321,40 zł (umowę zawarto 23 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 455 321,40 zł do 1 100 000,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Brąszewice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934418

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sieradzka 98

1.5.2.)Miejscowość

Brąszewice

1.5.3.)Kod pocztowy

98-277

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

438211778

1.5.8.)Numer faksu

438211873

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@braszewice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.braszewice.bip.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gwbraszewice.e-zp.finn.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja istniejącego oświetlenia na terenie gminy Brąszewice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c64a44c7-e1c5-4aec-934f-83f619c9ef66

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00575805

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-11-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00001826/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Brąszewice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00490411

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT.271.9.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

534053,25 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wymiana istniejącej infrastruktury oświetleniowej opraw oświetleniowych energochłonnych na nowe energooszczędne w technologii LED na terenie gminy Brąszewice.
2. Zakres prac obejmuje:
- demontaż istniejących opraw oświetleniowych,
- montaż opraw oświetleniowych ze źródłem światła typu LED.
- koordynację prac z Inwestorem oraz z właścicielem sieci energetycznej , na której są zamontowane oprawy oświetleniowe.
3. Zgodnie z wymaganiami Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (Edycja 9-Rozświetlamy Polskę) dostarczone oprawy oświetleniowe LED muszą:
a) być wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej,
b) gwarantować możliwość zdalnego sterowania bez dodatkowej modyfikacji oprawy,
c) posiadać łącznie certyfikaty: ENEC, ENEC+, ZD4i.
Wymiana opraw winna odbywać się sukcesywnie, a wyłączenie energii na poszczególnych odcinkach prowadzonych prac będzie uzgadniane z Zamawiającym.
4. Prace należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ.
5. Wszelkie prace należy wykonać z materiałów dostarczonych przez wykonawcę.
6. Prace związane z realizacją zamówienia powinny być wykonane przy użyciu sprzętu będącego w dyspozycji Wykonawcy.
7. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia terenu robót w sposób wymagany przepisami BHP.
8. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszystkich prac związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi normami, zaleceniami producentów urządzeń oraz z zachowaniem należytej staranności.
9. Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania porządku na terenie wykonywanych prac oraz zabezpieczenia placu budowy, a po zakończeniu robót doprowadzenie placu budowy do stanu pierwotnego i uporządkowania terenu.
10. Roboty budowlane należy prowadzić w takim zakresie, aby w miarę możliwości udostępnić mieszkańcom dojazdy do posesji oraz do pół uprawnych.
11. Wyroby budowlane użyte do wykonania robót muszą posiadać wszelkie niezbędne atesty i aprobaty techniczne i odpowiadać wymaganiom określonym w Ustawie z dnia
16.04.2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 poz. 1213 z późn. zm.)

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

455321,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1100000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

455321,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENLED PROJEKT Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8222400394

7.3.3)Ulica

Kościelna 50

7.3.4)Miejscowość

Mińsk Mazowiecki

7.3.5)Kod pocztowy

05-300

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

455321,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
295 700 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 835 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 999 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 835 zł
Mediana
295 700 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Brąszewice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Brąszewice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 455 321 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENLED PROJEKT Sp. z o.o. (Mińsk Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.