Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
10 938 359 zł
Umowa zawarta
25 października 2024
Okres realizacji
do 20 czerwca 2025
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 10 938 359 zł – 11 773 946 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%doświadczenie osoby skierowanej do wykonywania czynności Kierownika budowy20%Wydłużenie okresu gwarancji20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja obiektów zbiornika wodnego Wisła Czarne – drenaż skarpy odpowietrznej, przelew stokowy, sieć piezometrów – etap I, etap II

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja obiektów zbiornika wodnego Wisła Czarne – drenaż skarpy odpowietrznej,…”, wybierając ofertę wykonawcy KELLER POLSKA Sp. z o. o. Wartość umowy: 10 938 359 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 31 października 2024
Wartość umowy
10 938 359 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KELLER POLSKA Sp. z o. o. (Ożarów Mazowiecki).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 10 938 358,52 zł (umowę zawarto 25 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 10 938 358,52 zł do 11 773 945,86 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 czerwca 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żelazna 59a

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-848

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.rzgwgliwice@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.przetargi.wody.gov.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja obiektów zbiornika wodnego Wisła Czarne – drenaż skarpy odpowietrznej, przelew stokowy, sieć piezometrów – etap I, etap II

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-30a5c6b0-175e-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00574590

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00225727/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.19 MODERNIZACJA OBIEKTÓW ZBIORNIKA WODNEGO WISŁA CZARNE-DRENAŻ SKARPY ODPOWIETRZNEJ, PRZELEW STOKOWY, SIEĆ PIEZOMETRÓW - ETAP I, ETAP II

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zamówienie planuje się finansować ze środków: „Zarządzanie zasobami wodnymi” w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00339391

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

C.ROZ.2710.35.2024.MPS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

16602599,57 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są prace modernizacyjne Zapory Wisła Czarne stanowiące końcowy element prac remontowych prowadzonych od lat 90-tych a wynikających z wniosków okresowych ocen stanu technicznego zapory Wisła Czarne opracowywanych w latach 1985 - 2001r. przez Hydroprojekt Kraków a w latach następnych - przez IMGW OTKZ Warszawa, IMGW OTKZ Katowice i IMGW-PIB Centrum Technicznej Kontroli Zapór.
Projektowane przedsięwzięcie dotyczy wyłącznie prac modernizacyjnych istniejącej zapory ziemnej Wisła Czarne i związanych z nią obiektów (przelewu stokowego i niecki wypadowej) i ma za zadanie podtrzymanie dotychczasowej funkcji obiektu, nie powoduje zmian parametrów ani kształtów lub funkcji ani też nie wiążą się ze zmianą sposobu korzystania z wód.
Zapora Wisła Czarne i związane z nią modernizowane obiekty położone są w miejscowości Wisła pow. cieszyński, woj. śląskie.
Wszystkie prace modernizacyjne będą wykonywane w obrębie istniejącej zabudowy – na przyczółkach i w pachwinach istniejącej zapory ziemnej oraz na powierzchni wybranych sekcji przelewu stokowego i niecki wypadowej.

Zaplanowane prace realizowane będą w dwóch Operacjach:

Zakres prac objętych Operacją nr 1:
1) doszczelnienie przesłony cementacyjnej (przeciwfiltracyjnej) na lewym przyczółku - otwory D1 – D11,
2) przebudowa odwodnienia wzdłuż prawej ściany przelewu stokowego,
3) remont betonów przelewu stokowego: dno sekcji S1-S4, podłoże sekcji
S9-S12,
4) remont betonów podpory sekcji S15/S16 przelewu oraz murów oporowych na przedłużeniu podpory S15/S16,
5) remont betonów spodu konstrukcji nośnej sekcji S16,
6) remont betonów niecki wypadowej zapory,

Zakres prac objętych Operacją nr 2:
1) doszczelnienie przesłony cementacyjnej (przeciwfiltracyjnej) na lewym przyczółku - otwory D12 – D23,
2) urządzenia kontrolno – pomiarowe (2 piezometry, 5 inklinometrów)

4.5.3.)Główny kod CPV

45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45255500-4 - Roboty wiertnicze i górnicze

45247220-8 - Roboty budowlane w zakresie przelewów

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

71331000-7 - Wiertnicze usługi inżynieryjne

76340000-8 - Wiercenie rdzeniowe

45247212-9 - Wzmacnianie zapór

45243600-8 - Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

10938358,52 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

11773945,86 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

10938358,52 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KELLER POLSKA Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5241200022

7.3.4)Miejscowość

Ożarów Mazowiecki

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty związane z remontami betonów, roboty związane z urządzeniami kontrolno-pomiarowymi, roboty związane z przebudową odwodnienia

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

10938358,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-06-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45240000-1Budowa obiektów inżynierii wodnej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 568 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
339 772 zł957 801 zł
Rozstęp międzykwartylowy
618 029 zł
Źródło próbki
CPV 45240000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
339 772 zł
Mediana
575 568 zł
Górny kwartyl
957 801 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 10 938 359 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45240000-1 (Budowa obiektów inżynierii wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KELLER POLSKA Sp. z o. o. (Ożarów Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.