Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
489 779 zł
Umowa zawarta
29 października 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 489 779 zł – 694 199 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Ubezpieczenia komunikacyjne autobusów KrakTransRem Sp. z o.o.

Zamawiający Eib S.A. (Toruń, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Ubezpieczenia komunikacyjne autobusów KrakTransRem Sp. z o.o”, wybierając ofertę wykonawcy Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. Wartość umowy: 489 779 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Eib S.A.Toruń, Kujawsko-Pomorskieopublikowano 30 października 2024
Wartość umowy
489 779 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 września 2024

    Termin ofert: 17 października 2024 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 października 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 489 779,30 zł (umowę zawarto 29 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 489 779,30 zł do 694 199,48 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

EIB S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 870270059

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Jęczmienna 21

1.5.2.)Miejscowość

Toruń

1.5.3.)Kod pocztowy

87-100

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

michal.obara@eib.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.eib.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.eib.com.pl/#Przetargi

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka prawa handlowego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Miejski transport kolejowy, tramwajowy, trolejbusowy lub autobusowy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenia komunikacyjne autobusów KrakTransRem Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c56c2e7-6df8-4a57-826f-d72416d286aa

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00572748

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00517568

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

601799,48 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest ubezpieczenie w następującym zakresie:
(a) Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego (CPV - 66516100-1),
(b) Ubezpieczenie Autocasco (CPV - 66514110-0),
(c) Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (CPV - 66512100-3).

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516100-1 - Usługi ubezpieczenia pojazdów mechanicznych od odpowiedzialności cywilnej

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66512100-3 - Usługi ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

489779,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

694199,48 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

489779,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 5260251049

7.3.3)Ulica

Rondo Ignacego Daszyńskiego 4

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

489779,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zamawiający: A) Pełna nazwa: KrakTransRem Sp. z o.o., B) Dokładny adres siedziby: ul. Jana Brożka 3, 30-347 Kraków, C) Telefon: 12 254 19 09, D) Poczta elektroniczna: Adresy poczty elektronicznej osób uprawnionych do komunikowania się z wykonawcami zostały wskazane w SWZ. Ogólny adres Zamawiającego: biuro@ktr.krakow.pl, E) Dane rejestrowe: REGON: 120705414, F) Adres strony internetowej: http://www.ktr.krakow.pl/, G) Kraj: Polska, H) Województwo: małopolskie, I) Kod NUTS: PL213 - Miasto Kraków, J) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający, K) Przedmiot działalności: Miejski transport kolejowy, tramwajowy, trolejbusowy lub autobusowy.

Postępowanie prowadzone na podstawie art. 37 ust. 3 pkt 4) w zw. z art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 1320) - zwanej dalej ustawą PZP, przez EIB S.A., działającą na podstawie udzielonego przez KrakTransRem Sp. z o.o. pełnomocnictwa do wykonywania w jego imieniu, jako Zamawiającego, wszelkich czynności związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego pn. Ubezpieczenia komunikacyjne autobusów KrakTransRem Sp. z o.o., o szacunkowej wartości nie przekraczającej progów unijnych, o których mowa w art. 3 ustawy PZP.

Umowy ubezpieczenia będą zawarte i wykonywane przy udziale i za pośrednictwem brokera ubezpieczeniowego EIB S.A. ul. Jęczmienna 21, 87-100 Toruń, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Toruniu Wydział VII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr 0000050455. EIB S.A. działa jako broker ubezpieczeniowy na podstawie zezwolenia Ministra Finansów nr 502 z dnia 23 grudnia 1994 r., potwierdzonego decyzją Państwowego Urzędu Nadzoru Ubezpieczeń z dnia 23 czerwca 1997 r.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Eib S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Toruń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 489 779 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.