Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
244 998 zł
Umowa zawarta
24 października 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 244 998 zł – 559 295 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wymiana opraw oświetlenia ulicznego na terenie gminy Marklowice w ramach programu Rozświetlamy Polskę

Zamawiający Gmina Marklowice (Marklowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana opraw oświetlenia ulicznego na terenie gminy Marklowice w ramach programu…”, wybierając ofertę wykonawcy Elwatt sp. zo.o. Wartość umowy: 244 998 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina MarklowiceMarklowice, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 24 października 2024
Wartość umowy
244 998 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Elwatt sp. zo.o. (Kozy), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 244 997,55 zł (umowę zawarto 24 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 244 997,55 zł do 559 294,67 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKLOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyzwolenia 71

1.5.2.)Miejscowość

Marklowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-321

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ezamowienia@marklowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marklowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-711701b3-0502-459b-8c32-9896ee1f2ee5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wymiana opraw oświetlenia ulicznego na terenie gminy Marklowice w ramach programu Rozświetlamy Polskę

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-711701b3-0502-459b-8c32-9896ee1f2ee5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00562044

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00023670/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Wymiana nieenergooszczędnych opraw oświetlenia ulicznego na oprawy LED

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00485568

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITR-ZP-009/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

I. PRZEDMIOT ZAMOWIENIA: Wymiana opraw oświetlenia ulicznego na terenie gminy Marklowice w ramach programu Rozświetlamy Polskę.
II. OPIS PRZEDMIOTU ZAMOWIENIA* :
1. Przedmiotem inwestycji jest wymiana 295 sztuk nieenergooszczędnych opraw na energooszczędne oprawy typ LED, na terenie gminy Marklowice, w tym: 83 szt. - LED 68W, 212 szt. - LED 37W – (moce z tolerancją ±5%).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia

4.5.3.)Główny kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

244997,55 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

559294,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

244997,55 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elwatt sp. zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 243466641

7.3.3)Ulica

Kęcka 96A

7.3.4)Miejscowość

Kozy

7.3.5)Kod pocztowy

43-340

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

244997,55 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45316110-9Instalowanie urządzeń oświetlenia d…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
295 700 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
112 835 zł354 833 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 999 zł
Źródło próbki
CPV 45316110· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
112 835 zł
Mediana
295 700 zł
Górny kwartyl
354 833 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marklowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marklowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 244 998 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45316110-9 (Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Elwatt sp. zo.o. (Kozy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.