Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
257 000 zł
Umowa zawarta
21 października 2024
Okres realizacji
42 dni
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 257 000 zł – 289 985 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont odcinka ul. Leśnej w Psarach

Zamawiający Gmina Trzebinia (Trzebinia, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont odcinka ul. Leśnej w Psarach”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - HANDLOWO - TRANSPORTOWE WIKOS FRESH MICHAŁ STRZELEC. Wartość umowy: 257 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina TrzebiniaTrzebinia, Małopolskie (powiat Chrzanowski →)opublikowano 22 października 2024
Wartość umowy
257 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - HANDLOWO - TRANSPORTOWE WIKOS FRESH MICHAŁ STRZELEC (Wygiełzów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 257 000,00 zł (umowę zawarto 21 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 257 000,00 zł do 289 985,35 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 42 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Trzebinia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258032

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marszałka Piłsudskiego 14

1.5.2.)Miejscowość

Trzebinia

1.5.3.)Kod pocztowy

32-540

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.7.)Numer telefonu

327111045, 327111046

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@um.trzebinia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.trzebinia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-75ec1f43-fe4e-4c71-8c24-ebeaee2a9bfd

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont odcinka ul. Leśnej w Psarach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-75ec1f43-fe4e-4c71-8c24-ebeaee2a9bfd

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00558698

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00044123/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont odcinka ul. Leśniej w Psarach.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00500424

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BR.RDT.271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

254888,86 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy zadania obejmuje wykonanie remontu ul. Leśnej w Psarach – na odcinku długości ok. 0,136 km – od skrzyżowania z ul. Szkolną (łącznie z tarczą skrzyżowania) w kierunku ul. Jana Pawła II. W ramach zadania przewiduje się wykonanie nowej warstwy ścieralnej z MMA gr. 4 cm (ok. 756 m2) po uprzednim wykonaniu warstwy wyrównawczej wraz ze skropieniami warstwowymi przy użyciu emulsji asfaltowej. Remont obejmuje również zabudowanie krawężników betonowych o łącznej długości ok. 173 mb) i obrzeży chodnikowych (24 mb) – posadowionych na ławach z betonu oraz wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej (ok. 196 m2) na podbudowie z tłucznia na „bezpieczniku” wzdłuż południowej krawędzi jezdni. W ramach robót kanalizacyjnych przewiduje się zabudowanie 4 wpustów ulicznych wraz z przykanalikami włączonymi do istniejących studni kontrolnych na zarurowanym odcinku cieku wodnego płynącego wzdłuż drogi. Na wlocie ul. Łąkowej przewidziano zabudowanie poprzecznego ścieku liniowego z polimerobetonu z rusztem żeliwnym. Zadanie obejmować będzie także wykonanie koniecznych robót ziemnych i rozbiórkowych, uzupełnienie podbudowy tłuczniowej wzdłuż zabudowanych krawężników, oraz wykonanie robót towarzyszących w zakresie humusowania skarp i poboczy gruntowych, regulacji wysokościowej bram wjazdowych i regulacji pionowej włazów kanałowych i skrzynek zaworów wodociągowych i gazowych, wykonanych pod nadzorem właścicieli sieci.
Szczegółowy zakres robót objętych zadaniem określa załączona dokumentacja zawierająca przedmiar robót i Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót i w oparciu o te dokumenty należy sporządzić wycenę ofertową. Podane przez Zamawiającego w przedmiarach robót podstawy w/g KNNR i KNR nie są obowiązującymi Wykonawcę podstawami wyliczenia cen jednostkowych – określają jedynie zakres robót objętych daną pozycją przedmiaru.
Lokalizację odcinka przewidzianego do remontu przedstawiono na załączonym planie orientacyjnym.
Wykonawca będzie zobowiązany do odwozu nadmiaru gruntu oraz gruzu z prac rozbiórkowych w miejsce przez siebie wyznaczone. Koszty z tym związane, łącznie z ewentualnymi kosztami utylizacji – należy uwzględnić w oferowanej cenie.
Obowiązkiem wykonawcy będzie zorganizowanie dla swoich potrzeb zaplecza budowy oraz oznakowanie i zabezpieczenie terenu robót zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, zgłoszenie robót w zakresie regulacji włazów i zaworów do właścicieli sieci celem objęcia przez nich nadzorów nad prowadzonymi robotami, a także sporządzenie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej zrealizowanego zakresu robót z wprowadzeniem zmian do zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Chrzanowie. Potwierdzeniem wykonanych czynności geodezyjnych będzie przekazana Zamawiającemu kopia aktualnej mapy zasadniczej wydanej przez PODGiK, uwzględniająca naniesione zmiany. Koszty związane z wypełnieniem tych obowiązków będą kosztami Wykonawcy i dlatego należy je uwzględnić w oferowanej cenie.

Zamawiający wymaga minimum 36 miesięcznej gwarancji na zrealizowany przedmiot zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

257000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

289985,35 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

257000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - HANDLOWO - TRANSPORTOWE WIKOS FRESH MICHAŁ STRZELEC

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 123221562

7.3.3)Ulica

ul. Adama Mickiewicza 72

7.3.4)Miejscowość

Wygiełzów

7.3.5)Kod pocztowy

32-551

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

257000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

42 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Trzebinia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Trzebinia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 257 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO - HANDLOWO - TRANSPORTOWE WIKOS FRESH MICHAŁ STRZELEC (Wygiełzów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.