Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
398 876 zł
Umowa zawarta
3 października 2024
Okres realizacji
od 5 października 2024 do 4 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 398 876 zł – 436 628 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Warunek dodatkowy - fakultatywny20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Ubezpieczenie mienia Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rzędowie”

Zamawiający Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Tuczępy, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Ubezpieczenie mienia Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną…”, wybierając ofertę wykonawcy Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group. Wartość umowy: 398 876 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
398 876 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 września 2024

    Termin ofert: 19 września 2024 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 października 2024

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 398 876,00 zł (umowę zawarto 3 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 398 876,00 zł do 436 627,88 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 5 października 2024 r. do 4 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 260229356

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rzędów 40

1.5.2.)Miejscowość

Tuczępy

1.5.3.)Kod pocztowy

28-142

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

158165102

1.5.8.)Numer faksu

158165103

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@zgokrzedow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgokrzedow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zgokrzedow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Ubezpieczenie mienia Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rzędowie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d29a4a6-585c-4c57-9bb6-958221150d40

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00552899

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00481605

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZGOK.P/02/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

460000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia

„Ubezpieczenie mienia Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Rzędowie” 2. Przedmiot zamówienia obejmuje : 1) ubezpieczenia mienia od zdarzeń losowych (PD), 2) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk (EEI), 3) ubezpieczenia maszyn, urządzeń i sprzętu budowlanego od uszkodzeń (CPM), 4) ubezpieczenia maszyn i urządzeń od awarii ( MB), 3. Przedmiot ubezpieczenia w ramach zamówienia opisano w opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) – załącznik nr 10 SWZ. 4. Wymagany zakres ubezpieczenia określono w SWZ jako obligatoryjny - brak akceptacji spowoduje odrzucenie oferty. 5. Termin: Ubezpieczenie mienia 05.10.2024 r. – 04.10.2026 r. tj. 24 miesiące podzielony na dwa okresy rozliczeniowe/polisowe: 05.10.2024 r.- 04.10.2025r. - pierwszy okres rozliczeniowo/polisowy 05.10.2025 r.- 04.10.2026 r.- drugi okres rozliczeniowo/polisowy 6. Płatność składki: W ośmiu ratach płatnych w okresie ubezpieczenia, w tym: Cztery raty – płatne w pierwszym okresie rozliczeniowym / polisowym, Cztery raty – płatne w drugim okresie rozliczeniowym / polisowym, Terminy płatności zostaną uzgodnione z Wykonawcą wybranym do realizacji zamówienia, przy podpisaniu umowy. 7. Umowa ubezpieczenia zostanie zawarta i wykonana za pośrednictwem i przy udziale EKO BROKER Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-105 przy ul. Twarda 18, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000588109 przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 527-275-13-78, Regon 363066609 Zezwolenie KNF nr 2226/16, biuro@ekobroker.com 8. Przedmiotowe zamówienie musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ. 9. Zamawiający nie wymaga: - odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub, - sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 10. Zamawiający określa, zgodnie z art. 95 ust.1 ustawy Pzp wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy w następujący sposób: a. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności związane z wystawieniem polisy ubezpieczeniowej/polis ubezpieczeniowych . b. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń c. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w pkt 1 czynności w trakcie realizacji zamówienia: 1) oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; d. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy. Szczegółowy opis dotyczący zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę określono w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 9 SWZ. 11. Zamawiający nie określa w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, które mogą obejmować aspekty gospodarcze, środowiskowe, społeczne, związane z innowacyjnością, zatrudnieniem lub zachowaniem poufnego charakteru informacji przekazanych wykonawcy w toku realizacji zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy Pzp. 12. Zamawiający wymaga, aby Zamawiający nie był zobowiązany do pokrywania strat Wykonawcy działającego w formie towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych przez wnoszenie dodatkowej składki, zgodnie z art. 111 ust. 2 Ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1130 z późn. zm.) 13. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenia zamówienia wyłącznie przez wykonawców o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 14. Przedmiotowe zamówienie, uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

66516000-0 - Usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej

66514110-0 - Usługi ubezpieczeń pojazdów mechanicznych

66515100-4 - Usługi ubezpieczenia od ognia

66515400-7 - Usługi ubezpieczenia od skutków żywiołów

66515000-3 - Usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

398876,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

436627,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

398876,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260214686

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie 162

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-342

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

398876,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-10-05 do 2026-10-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tuczępy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 398 876 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.