Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
297 082 zł
Umowa zawarta
8 października 2024
Okres realizacji
od 1 listopada 2024 do 30 kwietnia 2025
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 297 082 zł – 366 503 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas każdorazowej dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym.

Zamawiający Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkanowej Gminy Mszczonów (Mszczonów, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym”, wybierając ofertę wykonawcy Keluva PL Sp. z o.o. Wartość umowy: 297 082 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
297 082 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Keluva PL Sp. z o.o. (Łódź), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 297 081,90 zł (umowę zawarto 8 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 297 081,90 zł do 366 503,10 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 listopada 2024 r. do 30 kwietnia 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkanowej Gminy Mszczonów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148609

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Spółdzielcza 105

1.5.2.)Miejscowość

Mszczonów

1.5.3.)Kod pocztowy

96-320

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL926 - Żyrardowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@zgkim.samorzad.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zgkim.mszczonow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zgkim_mszczonow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5a37c45-3a9f-4a25-99fe-c0089fed5dff

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00544179

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00045400/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.2 Dostawa soli drogowej z antyzbrylaczem do zimowego utrzymania dróg w sezonie zimowym w podziale na część 1 i część 2.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00498553

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

5/OOM/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

495000,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

373500,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje

1) Przedmiot zamówienia obejmuje zakup i dostawę wraz z rozładunkiem soli drogowej (luzem). 2) Maksymalna, szacunkowa ilość dostawy soli drogowej wynosi 830 ton. 3) Dostarczona sól musi spełniać następujące cechy i spełniać parametry: a. opakowanie luzem, b. postać krystaliczna, sypka, c. zawartość NaCl min. 95%, d. zawartość antyzbrylacza od 20 do 40 mg/kg, e. zawartość H2O max. 3%, f. zawartość części nierozpuszczalne w wodzie do 8%, g. granulacja zgodnie z PN-EN 16811-1:2016-10 wymagania granulacji dla soli drogowej „ Sól drogowa średnia Klasy M” lub równoważnej: - zawartość ziaren <0,125mm: maksymalnie 7% - zawartość ziaren <0,8 mm : 5%- 35% - zawartość ziaren <1,6 mm: 10%- 60% - zawartość ziaren <3,15 mm : 45%- 90% - zawartość ziaren < 6,3mm: 100% (tolerancja 2% ziaren w zakresie od 6,3 mm do 8) h. Zamawiający nie dopuszcza soli warzonej (wypadowej) ani mieszanki warzonej z kamienną. Zamawiający wraz z dostawą będzie żądał przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia lub oświadczenia z którego jednoznacznie będzie wynikało, ze oferowana sól jest bez dodatku soli warzonej (wypadowej) i spełnia wszystkie parametry wskazane w SWZ. i. sól drogowa powinna odpowiadać podstawowym warunkom higienicznym tj. posiadać Atest Higieniczny PZH lub dokument równoważny, wystawiony przez podmioty mające siedzibę w innym państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, stwierdzający, że sól drogowa odpowiada wymaganiom higienicznym. j. sól drogowa powinna posiadać pozytywną opinię techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów dopuszczającą sól do stosowania przy zimowym utrzymaniu dróg na terenie kraju lub inny równoważny dokument, wydany przez odpowiednie jednostki na terenie Unii Europejskiej, potwierdzający możliwość stosowania soli do zimowego utrzymania dróg. k. sól drogowa powinna posiadać badania składu chemicznego i składu ziarnowego. l. sól drogowa powinna spełnić parametry określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach. 4) Sól w momencie dostawy nie może być w stanie zbrylonym. 5) Dostarczona sól winna być wolna od zanieczyszczeń pochodzenia mineralnego typu drobne kamyki mineralne, jak również zanieczyszczeń tworzyw sztucznych typu fragmenty opakowań foliowych czy plastikowych oraz wolna od zanieczyszczeń potransportowch. 6) Dostawy będą zlecane przez Zamawiającego sukcesywnie, w zależności od faktycznych bieżących potrzeb, które będą wynikały z panujących warunków atmosferycznych. Wielkość pojedynczej dostawy nie będzie mniejsza niż 27 ton i nie będzie większa niż 100 ton. 7) Podana w ust. 1 pkt 2 ilość soli (830 ton) jest ilością szacunkową. Zamawiający dopuszcza możliwość rezygnacji z zakupu części soli, gdyż jej ilość będzie uzależniona od warunków atmosferycznych i powiązanego z mini stanu dróg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość soli stanowi jedynie uprawnienie do zakupu, a nie zobowiązanie. Minimalny limit ilości soli drogowej, którą Zamawiający zobowiązuje się zakupić w okresie trwania umowy wynosi 27 ton. 8) W przypadku nie zrealizowania dostaw w ilościach określonych w ust. 1 pkt 2, Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu jakiekolwiek odszkodowanie lub wynagrodzenie dodatkowe bądź uzupełniające. 9) Dostarczana sól powinna być zgodna z warunkami Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 października 2005 r. w sprawie rodzaju warunków stosowania środków jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz placach i ulicach (Dz. U. nr 230 poz. 1960 z dnia 24 listopada 2005 r.)

4.5.3.)Główny kod CPV

34927100-2 - Sól drogowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

297081,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

366503,10 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

297081,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Keluva PL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7262706325

7.3.3)Ulica

ul. Gliniana 52A,

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.5)Kod pocztowy

91-336

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

297081,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-11-01 do 2025-04-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkanowej Gminy Mszczonów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mszczonów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 297 082 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34927100-2 (Sól drogowa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Keluva PL Sp. z o.o. (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.