Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
134 568 zł
Umowa zawarta
20 września 2024
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 134 568 zł – 201 960 złodrzucone: 1
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usunięcie nielegalnie porzuconych odpadów z nieruchomości położonej w obrębie Kowale Oleckie będącej w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa KOWR OT w Olsztynie

Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Usunięcie nielegalnie porzuconych odpadów z nieruchomości położonej w obrębie Kowale…”, wybierając ofertę wykonawcy KOMA Sp. z o.o. Wartość umowy: 134 568 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Krajowy Ośrodek Wsparcia RolnictwaOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 9 października 2024
Wartość umowy
134 568 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KOMA Sp. z o.o. (Ełk).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 134 568,00 zł (umowę zawarto 20 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 134 568,00 zł do 201 960,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA

1.3.)Oddział zamawiającego

ODDZIAŁ TERENOWY W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367849538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Bartosza Głowackiego 6

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-448

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.olsztyn@kowr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Państwowa osoba prawna / Agencja wykonawcza

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usunięcie nielegalnie porzuconych odpadów z nieruchomości położonej w obrębie Kowale Oleckie będącej w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa KOWR OT w Olsztynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-02be6b39-27f1-11ef-87ba-8eb060fd7bb8

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00538343

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00227021/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.10 Usunięcie nielegalnie porzuconych śmieci i odpadów z działki nr 436/63 obr. Kowale Oleckie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00361674

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OLS.WOP.260.7.2024.SB

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest usunięcie nielegalnie porzuconych odpadów z nieruchomości położonej w obrębie Kowale Oleckie, gm. Kowale Oleckie (działka nr 436/63 o powierzchni 0,1826 ha) będącej w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie.
2. Usługa polegać będzie na sortowaniu (segregacji) odpadów, załadunku na samochody posegregowanych odpadów, transporcie odpadów na składowisko odpadów oraz ich utylizacji, plantowaniu terenu, na którym składowane są odpady oraz oznakowaniu terenu poprzez ustawienie tablic informacyjnych o zakazie wysypywania śmieci. Ilość zalegających śmieci wynosi około 100 ton. Na działce zalegają głównie śmieci o kodzie 17 09 04 (zmieszane odpady z budowy, remontów i demontażu, w tym azbest). Zadanie winno być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz.U. 2023 poz. 1587 ze zm.) oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004 r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz.U. 2004 nr 71 poz. 649 ze zm.).
3. Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający uzależnia złożenie oferty w postępowaniu od odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej, która jest niezbędna do prawidłowego złożenia oferty przez Wykonawcę (podstawa prawna: art. 131 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp).
Miejsce odbycia wizji lokalnej oraz miejsce spotkania: działka nr 436/63 obr. Kowale Oleckie, gm. Kowale Oleckie - przy drodze gminnej.
Terminy przeprowadzenia wizji lokalnej:
- 17 czerwca 2024 r. godz. 10:00 lub
- 21 czerwca 2024 r. godz. 10:00
Odbycie wizji lokalnej zostanie odnotowane przez Zamawiającego na podstawie protokołu z wizji lokalnej zawierającego imię i nazwisko oraz podpis przedstawiciela Wykonawcy oraz datę odbycia wizji lokalnej.
Wykonawca potwierdza odbycie wizji lokalnej poprzez złożenia oświadczenia o odbyciu wizji lokalnej, znajdującego się w formularzu ofertowym stanowiącym załącznik Nr 1 do SWZ. Ww. oświadczenie zawiera imię i nazwisko przedstawiciela Wykonawcy oraz datę odbycia wizji lokalnej.
W przypadku gdy Wykonawca nie dokona wizji lokalnej jego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18 ustawy Pzp.
Osoba wyznaczona do komunikowania się w sprawie wizji lokalnej (w dni robocze w godzinach 8.00-15.00): Żaneta Mełech (tel. 87 523 43 10 lub 505 036 712)
4. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogą gminną asfaltową. Mapa określająca położenie nieruchomości stanowi załącznik Nr 4 do SWZ.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy (dalej PPU), które stanowią załącznik Nr 3 do SWZ.
6. Zdjęcia poglądowe nieruchomości oraz zalegających na niej odpadów stanowią załącznik Nr 5 do SWZ.
7. Jest to zamówienie na usługę o kodzie alfanumerycznym słownika podstawowego CPV: 90510000-5 – Usuwanie i obróbka odpadów
90511300-5 - Usługi zbierania śmieci
8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Przedmiot zamówienia jest niepodzielny, gdyż dotyczy jednorazowej usługi usunięcia śmieci z jednej działki.

4.5.3.)Główny kod CPV

90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

134568,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

201960,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

134568,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KOMA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 8481860185

7.3.3)Ulica

ul. Krzemowa 8B

7.3.4)Miejscowość

Ełk

7.3.5)Kod pocztowy

19-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

134568,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90510000-5Usuwanie i obróbka odpadów
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 134 568 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90510000-5 (Usuwanie i obróbka odpadów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KOMA Sp. z o.o. (Ełk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.