Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 5 częściach5 części
Łączna wartość umów
324 027 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ
    Wartość umowy
    26 001 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ
    Wartość umowy
    160 650 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ
    Wartość umowy
    88 646 zł
    4 oferty
  4. Umowa zawarta
    Część 4Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ
    Wartość umowy
    21 190 zł
    2 oferty
  5. Umowa zawarta
    Część 5Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ
    Wartość umowy
    27 540 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
18 ofert(łącznie na 5 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Jakość35%Termin dostawy5%Jakość30%Termin dostawy10%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK.

Zamawiający Uniwersyteckie Centrum Kliniczne (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK”, wybierając 4 wykonawców. Łączna wartość umów: 324 027 zł. Złożono 18 ofert.

Zamawiający: Uniwersyteckie Centrum KliniczneGdańsk, Pomorskieopublikowano 9 października 2024
Łączna wartość umów
324 027 zł
Liczba ofert
18 ofertłącznie, 5 części
Konkurencyjność
~4,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Elektro Med Grzegorz Pałkowski (części 1, 5); Comex Deweloperstwo Sp. z o.o. (część 2); MAR-FOUR Marian Siekierski (część 3); OPTA-TECH Sp. z o.o. (część 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 324 027,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 18 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dębinki 7

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-952

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.7.)Numer telefonu

58 584 48 99

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

dzp@uck.gda.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.uck.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/uck.gdansk/public/postepowanie?postepowanie=70565077

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d8342a87-0e56-4a91-8492-ec1f5f8d232d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00537014

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00254524/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.39 Dostawa materiałów (kasetki histopatologiczne, szkiełka nakrywkowe, szkiełka podstawowe, ostrza auropsyjne) do badań histopatologicznych dla UCK.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00415092

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

194/TP/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

63000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

149100,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

120000,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

30500,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa materiałów zużywalnych do badań histopatologicznych dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne

4.5.5.)Wartość części

46800,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

26001,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

131220,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

26001,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elektro Med Grzegorz Pałkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

683-14-91-475

7.3.3)Ulica

ul. Zabierzowska 11

7.3.4)Miejscowość

Niepołomice

7.3.5)Kod pocztowy

32-005

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

26001,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

59724,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

160650,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

160650,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Comex Deweloperstwo Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

894-28-30-651

7.3.3)Ulica

ul. Graniczna 32

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

54-530

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

160650,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

48211,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

174960,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

88646,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MAR-FOUR Marian Siekierski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

729-15-40-258

7.3.3)Ulica

ul. Srebrzyńska 5/7

7.3.4)Miejscowość

Konstantynów Łódzki

7.3.5)Kod pocztowy

95-050

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

88646,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

21189,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

26049,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

21189,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OPTA-TECH Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

521-10-82-492

7.3.3)Ulica

Al. Komisji Edykacji Narodowej 36 lok. U211

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-797

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

21189,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 22

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 23

OFERTY (dla części 5)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27540,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

110160,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27540,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 24

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 5)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Elektro Med Grzegorz Pałkowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

683-14-91-475

7.3.3)Ulica

ul. Zabierzowska 11

7.3.4)Miejscowość

Niepołomice

7.3.5)Kod pocztowy

32-005

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 25

UMOWA (dla części 5)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27540,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33696500-0Odczynniki laboratoryjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
604 052 zł
Próbka: 167 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
274 082 zł1 296 225 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 022 144 zł
Źródło próbki
CPV 33696500· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
274 082 zł
Mediana
604 052 zł
Górny kwartyl
1 296 225 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 027 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33696500-0 (Odczynniki laboratoryjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Elektro Med Grzegorz Pałkowski (Niepołomice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.