Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 539 035 zł
Umowa zawarta
12 września 2024
Okres realizacji
15 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 9 539 035 zł – 10 657 950 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Domanice

Zamawiający Gmina Domanice (Domanice, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Domanice”, wybierając ofertę wykonawcy F.P.H. RAMAR Gajowy Rafał. Wartość umowy: 9 539 035 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina DomaniceDomanice, Mazowieckieopublikowano 9 października 2024
Wartość umowy
9 539 035 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.P.H. RAMAR Gajowy Rafał (Łuków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 539 035,48 zł (umowę zawarto 12 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 9 539 035,48 zł do 10 657 950,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 15 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Domanice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582121

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

52

1.5.2.)Miejscowość

Domanice

1.5.3.)Kod pocztowy

08-113

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.7.)Numer telefonu

256312982

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@domanice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.domanice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ffd1a06c-353d-11ef-acf6-4e696a6d8c25

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Domanice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ffd1a06c-353d-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00536878

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00581160/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Modernizacja infrastruktury edukacyjnej na terenie Gminy Domanice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00405822

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.0271.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zakres inwestycji obejmuje

1) modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku szkoły wraz z pracami towarzyszącymi, 2) modernizację budynku Szkoły Podstawowej w Domanicach-Kolonii oraz zagospodarowanie terenu wokół budynku szkoły wraz z pracami towarzyszącymi. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: 1) w zakresie przedmiotu zamówienia wskazanego w ust. 1 pkt 1 SWZ: a) dokumentacja projektowa dotycząca remontu budynku Szkoły Podstawowej w Olszycu Szlacheckim (projekt budowlany – projekt techniczny, specyfikacja techniczna odbioru i wykonania robót budowlanych) – załącznik nr 10.1 do SWZ – zakres podstawowy zamówienia; b) dokumentacja projektowa dotycząca budowy przyszkolnego boiska wielofunkcyjnego i skoczni do skoku w dal przy Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim projekt budowlany projekt zagospodarowania terenu - mała architektura, specyfikacja techniczna odbioru i wykonania robót budowlanych) – załącznik nr 10.2 do SWZ – element zamówienia objęty prawem opcji; 2) w zakresie przedmiotu zamówienia wskazanego w ust. 1 pkt 2 SWZ: a) dokumentacja projektowa dotycząca remontu budynku Szkoły Podstawowej w Domanicach-Kolonii (projekt budowlany – projekt techniczny (2 szt. – branża budowlana i branża sanitarna), specyfikacja techniczna odbioru i wykonania robót budowlanych (2 szt. – branża budowlana i branża sanitarna) – załącznik nr 10.3 do SWZ – zakres podstawowy zamówienia; b) program funkcjonalno – użytkowy dotyczący rozbudowy i przebudowy budynku sali gimnastycznej z zapleczem sanitarno-szatniowym w Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii w systemie zaprojektuj i wybuduj – załącznik nr 10.4 do SWZ – zakres podstawowy zamówienia; c) opis remontu istniejącej nawierzchni na przyszkolnym placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii – załącznik nr 10.5 do SWZ – element zamówienia objęty prawem opcji.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71222100-1 - Usługi kartograficzne w zakresie obszarów miejskich

71223000-7 - Usługi architektoniczne w zakresie rozbudowy obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71251000-2 - Usługi architektoniczne i dotyczące pomiarów budynków

71313400-9 - Ocena wpływu projektu budowlanego na środowisko naturalne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71520000-9 - Usługi nadzoru budowlanego

71521000-6 - Usługi nadzorowania placu budowy

71530000-2 - Doradcze usługi budowlane

71540000-5 - Usługi zarządzania budową

71541000-2 - Usługi zarządzania projektem budowlanym

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233140-2 - Roboty drogowe

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261300-7 - Kładzenie zaprawy i rynien

45261410-1 - Izolowanie dachu

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262210-6 - Fundamentowanie

45262300-4 - Betonowanie

45262310-7 - Zbrojenie

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

45262321-7 - Wyrównywanie podłóg

45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45312310-3 - Ochrona odgromowa

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45317100-3 - Instalowanie elektrycznych urządzeń pompowych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45323000-7 - Roboty w zakresie izolacji dźwiękoszczelnych

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45333100-1 - Instalowanie urządzeń regulacji gazu

45333200-2 - Instalowanie gazomierzy

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421148-3 - Instalowanie bram

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45422100-2 - Stolarka drewniana

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9539035,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10657950,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9539035,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.P.H. RAMAR Gajowy Rafał

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 710477497

7.3.3)Ulica

ul. Łapiguz 100d

7.3.4)Miejscowość

Łuków

7.3.5)Kod pocztowy

21-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9539035,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

15 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Zostały złożone 4 oferty.
Rafał Gajowy F.P.H. RAMAR z Łukowa, zaoferował kwotę 9.539.035,48 zł za zakres podstawowy, kwotę 984.000,00 zł za budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim (element zamówienia wskazany w prawie opcji) oraz kwotę 153.750,00 zł za wymianę nawierzchni na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii (element zamówienia wskazany w prawie opcji).
Konsorcjum firm: DB BUDOWNICTWO SP. Z O.O. i Daniel Bąbiak z Domanic-Kolonii, zaoferowało kwotę 10.530.000,00 zł za zakres podstawowy, kwotę 1.244.500,00 zł za budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim (element zamówienia wskazany w prawie opcji) oraz kwotę 178.750,00 za wymianę nawierzchni na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii (element zamówienia wskazany w prawie opcji).
Przemysław Dybciak Mon-Plast Firma Usługowo Handlowa z Sięciaszki Trzeciej zaoferował kwotę 10.657.950,00 zł za zakres podstawowy, kwotę 1.439.100,00 zł za budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim (element zamówienia wskazany w prawie opcji) oraz kwotę 307.500,00 zł za wymianę nawierzchni na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii (element zamówienia wskazany w prawie opcji).
Tomasz Kowalski Firma Usługowo Handlowa Dach-Tex z Sobolewa zaoferował kwotę 10.250.000,00 zł za zakres podstawowy oraz 1.200.000,00 zł za budowę boiska przy Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim (element zamówienia wskazany w prawie opcji) oraz kwotę 200.000,00 zł za wymianę nawierzchni na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Domanicach-Kolonii (element zamówienia wskazany w prawie opcji). W dniu 12.09.2024 roku została podpisana umowa między Gminą Domanice a Firmą F.P.H. RAMAR Rafał Gajowy na wykonanie zakresu podstawowego przedmiotu zamówienia. Zgodnie z rdz. III ust. 4 SWZ „Zamawiający może poinformować o skorzystaniu z uprawnienia z prawa opcji w terminie do 30.04.2025r. Za zgodą Wykonawcy, Zamawiający może skorzystać z prawa opcji po 30.04.2025r.”.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Domanice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Domanice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 539 035 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.P.H. RAMAR Gajowy Rafał (Łuków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.