Wynik częściowy: umowy w 3 z 4 części, 1 unieważniono4 części
Łączna wartość umów
510 035 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej; D. obowiązkowe ubezpiecz
    Wartość umowy
    463 455 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ub
    Wartość umowy
    37 834 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3zamówienia – ubezpieczenie NNW członków OSP: A. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant bezimienny; B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant imienny
    Wartość umowy
    8746 zł
    2 oferty
  4. Unieważniona
    Część 4zamówienia – ubezpieczenie jednostek pływających: A. ubezpieczenie OC armatora; B. ubezpieczenie casco; C. ubezpieczenie NNW; D. ubezpieczenie bagażu
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
9 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena80%Fakultatywne warunki ubezpieczenia20%Cena90%Fakultatywne warunki ubezpieczenia10%Cena85%Fakultatywne warunki ubezpieczenia15%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Żnin i jej jednostek organizacyjnych, instytucji kultury oraz spółki komunalnej

Zamawiający Gmina Żnin (Żnin, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Żnin i jej jednostek…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 510 035 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina ŻninŻnin, Kujawsko-Pomorskie (powiat Żniński →)opublikowano 1 października 2024
Łączna wartość umów
510 035 zł
Liczba ofert
9 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 sierpnia 2024

    Termin ofert: 5 września 2024 13:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    01 października 2024

    4 oferty3 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 4 części: w 3 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A. (część 1); Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (część 2); InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 510 034,80 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 9 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Żnin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092351222

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

700-lecia 39

1.5.2.)Miejscowość

Żnin

1.5.3.)Kod pocztowy

88-400

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

d.gutowska@gminaznin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.um.znin.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/znin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Żnin
i jej jednostek organizacyjnych, instytucji kultury oraz spółki komunalnej

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-414548d9-1f4f-4a73-b2f3-d127df1a8d44

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00525212

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00070032/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Gminy Żnin wraz z jednostkami organizacyjnymi i spółką komunalną

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00461532

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej:
A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk;
B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk;
C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej;
D. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zarządcy nieruchomości

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.5.)Wartość części

449601,42 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne:
A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych;
B. ubezpieczenie autocasco;
C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów;
D. ubezpieczenie assistance.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.5.)Wartość części

55468,86 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ III zamówienia – ubezpieczenie NNW członków OSP:
A. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant bezimienny;
B. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków członków OSP - wariant imienny.

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.5.)Wartość części

11768,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ IV zamówienia – ubezpieczenie jednostek pływających:
A. ubezpieczenie OC armatora;
B. ubezpieczenie casco;
C. ubezpieczenie NNW;
D. ubezpieczenie bagażu

4.5.3.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.5.5.)Wartość części

74000,00 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

463454,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

710266,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

463454,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

521-04-20-047

7.3.3)Ulica

Rondo I. Daszyńskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-843

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

463454,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

37834,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

50046,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

37834,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5260214686

7.3.3)Ulica

Al. Jerozolimskie 162

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

02-342

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

37834,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

8746,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

10928,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

8746,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

InterRisk Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

526-00-38-806

7.3.3)Ulica

ul. Noakowskiego 22

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-668

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

8746,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Dnia 05.09.2024 r. o godzinie 13:00 upłynął termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu.
W wyznaczonym terminie nie została złożona żadna oferta dla części IV zamówienia.
W myśl ww. artykułu ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Żnin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Żnin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 510 035 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji „WARTA” S.A. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.