Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył w budżecie kwotę 285.000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Oferta z najniższą cena opiewa na kwotę 544.275,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do takiego poziomu. Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego następuje na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższa ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja trybuny oraz ogrodzenia na boisku w Dąbrówce-Ług

Zamawiający Gmina Skórzec (Skórzec, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Modernizacja trybuny oraz ogrodzenia na boisku w Dąbrówce-Ług”.

Zamawiający: Gmina SkórzecSkórzec, Mazowieckieopublikowano 1 października 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 809 826 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył w budżecie kwotę 285.000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Oferta z najniższą cena opiewa na kwotę 544.275,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skórzec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Siedlecka 3

1.5.2.)Miejscowość

Skórzec

1.5.3.)Kod pocztowy

08-114

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@gminaskorzec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gminaskorzec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bec7b07b-378e-4220-97f6-a15d7e441802

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja trybuny oraz ogrodzenia na boisku w Dąbrówce-Ług

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-bec7b07b-378e-4220-97f6-a15d7e441802

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00524031

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00048131/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.10 Modernizacja trybuny na boisku w Dąbrówce-Ług

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00493147

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.18.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa (modernizacja) trybuny oraz ogrodzenia boiska, polegająca na wymianie istniejącego zadaszenia trybuny (bez zmiany trybun) przy boisku sportowym oraz wymiana części ogrodzenia boiska sportowego, zlokalizowanego w Dąbrówce-Ług.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji technicznej i Szczegółowej Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, stanowiących załącznik nr 4 do SWZ. Przedmiar robót stanowi materiał pomocniczy.

UWAGA:
- zakresem zamówienia objęta jest wymiana ogrodzenia tylko na odcinku E-F wg zagospodarowania terenu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia przeznaczył w budżecie kwotę 285.000,00 zł. W przedmiotowym postępowaniu wpłynęły dwie oferty. Oferta z najniższą cena opiewa na kwotę 544.275,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do takiego poziomu.
Unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego następuje
na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, tj. cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższa ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212221-1Roboty budowlane związane z obiekta…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
809 826 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 210 zł2 435 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 085 862 zł
Źródło próbki
CPV 45212· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
349 210 zł
Mediana
809 826 zł
Górny kwartyl
2 435 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skórzec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skórzec.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212221-1 (Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.