Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Najniższa zaoferowania cena wykonania przedmiotu postępowania, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertywszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup samochodu wywrotki dla ZUK Gryfice

Zamawiający Zakład Usług Komunalnych (Gryfice, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Zakup samochodu wywrotki dla ZUK Gryfice”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zakład Usług KomunalnychGryfice, Zachodniopomorskie (powiat Gryficki →)opublikowano 1 października 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 264 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,2 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Najniższa zaoferowania cena wykonania przedmiotu postępowania, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty, wszystkie od małych i średnich firm.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Usług Komunalnych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361201345

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zielona 5

1.5.2.)Miejscowość

Gryfice

1.5.3.)Kod pocztowy

72-300

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.7.)Numer telefonu

91 384 20 47

1.5.8.)Numer faksu

91 384 22 14

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zuk.gryfice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.zuk.gryfice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zukgryfice.eb2b.com.pl/open-preview-auction.html/449120/zakup-samochodu-wywrotki-dla-zuk-gryfice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup samochodu wywrotki dla ZUK Gryfice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9a0d6ad7-81fa-45dd-b028-8daab62fce85

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00523192

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00037354/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup samochodu ciężarowego - wywrotki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00504302

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TT 03/09/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

247154,48 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa samochodu wywrotki, wg następujących parametrów

1) Pojazd może być nowy lub używany, zarejestrowany lub posiadający pełną dokumentację pozwalającą na rejestrację w RP. Pojazd używany nie starszy niż rok budowy 2018 2) Przebieg do 200 000 km 3) Bezwypadkowy 4) Sprawny i dobry stan techniczny 5) Moc silnika do 350 KM 6) Liczba osi - 2 7) Dopuszczalna ładowność do 10 000 kg 2. W przypadku pojazdów używanych Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonania wizji lokalnej oraz oceny oferowanego przedmiotu zamówienia na własny koszt. W przypadku negatywnej oceny własnej Zamawiający odrzuci ofertę. 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości realizacji części zadania przez Podwykonawcę. 4. Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podania firm podwykonawców. W przypadku braku powyższych informacji, zamawiający uzna, iż wykonawca będzie realizował zamówienie osobiście (siłami własnymi) bez udziału podwykonawcy

4.5.3.)Główny kod CPV

34130000-7 - Pojazdy silnikowe do transportu towarów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Najniższa zaoferowania cena wykonania przedmiotu postępowania, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

294000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

338000,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34130000-7Pojazdy silnikowe do transportu tow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
264 000 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
217 037 zł409 636 zł
Rozstęp międzykwartylowy
192 599 zł
Źródło próbki
CPV 34130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
217 037 zł
Mediana
264 000 zł
Górny kwartyl
409 636 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Usług Komunalnych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gryfice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34130000-7 (Pojazdy silnikowe do transportu towarów). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.