Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
9 836 310 zł
Umowa zawarta
25 września 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 9 836 310 zł – 11 299 332 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa wraz z nadbudową i przebudową budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu

Zamawiający Gmina Bieżuń (Bieżuń, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa wraz z nadbudową i przebudową budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe TYMBUD Wojciech Szwech. Wartość umowy: 9 836 310 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BieżuńBieżuń, Mazowieckie (powiat Żuromiński →)opublikowano 26 września 2024
Wartość umowy
9 836 310 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    05 lipca 2024

    Termin ofert: 30 lipca 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 września 2024

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe TYMBUD Wojciech Szwech (Maszewo Duże), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 9 836 310,00 zł (umowę zawarto 25 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 9 836 310,00 zł do 11 299 331,81 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bieżuń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377913

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 2

1.5.2.)Miejscowość

Bieżuń

1.5.3.)Kod pocztowy

09-320

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48236578056

1.5.8.)Numer faksu

+48236578039

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@biezun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.biezun.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/951033

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa wraz z nadbudową i przebudową budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-82a336fe-3ab9-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00517475

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00010964/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Rozbudowa wraz z nadbudową i przebudową budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00400041

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PRZPiFP.271.1.10.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

6506226,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Rozbudowa wraz z nadbudową i przebudową budynku Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu”
Charakterystyka budynku:
- kubatura 2 388,19m3
- pow. zabudowy 364,74m2
- pow. użytkowa 764,00 m2
- budynek jest zlokalizowany w strefie ochrony konserwatorskiej
- budynek położony na terenie objętym MPZP
Informacje o terenie:
Teren na którym planowana jest inwestycja to działka nr 1185/1 w obrębie 0001 Bieżuń przy ul. Mławskiej 5 w Bieżuniu, sąsiadująca z drogą wojewódzką nr 541 oraz drogą gminną nr 460146W ( ul. Nadwkrzańska).
Wymagany zakres robót:
a) Elementy przeznaczone do rozbiórki
- spocznik wraz z pochylnią przy wejściu do budynku od ul. Mławskiej,
- płyta betonowa wykończona lastriko zlokalizowana od ul. Mławskiej
- likwidacja terenu utwardzonego z kostki brukowej wraz z krawężnikami( teren ukształtowany jako schody wyjścia z klatki i Sali widowiskowej) od ul. Nadwkrzańskiej,
- likwidacja krawężnika wzdłuż elewacji od ul. Nadwkrzańskiej,
- rozbiórka fragmentu chodnika w celu wykonania izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych.
b) Prace przygotowawcze i rozbiórkowe
- demontaż wszelkich elementów ruchomego wyposażenia budynku ( tj. meble, tablice informacyjne itp.),
- demontaż orynnowania i rur spustowych wraz z obróbkami blacharskimi,
- demontaż istniejącego docieplenia ze styropianu zewnętrznego oraz ściany szczytowej od wewnątrz budynku na scenie,
- demontaż poszycia dachowego wraz z konstrukcją dachu,
- rozbiórka murków attyki,
- usunięcie warstw docieplenia z wełny mineralnej,
- rozbiórka stropu nad 1 piętrem,
- demontaż stolarki okiennej i drzwiowej,
- skucie tynków (100%),
- demontaż warstw posadzkowych (100%),
- demontaż wszelkich instalacji wewnętrznych,
- demontaż biegów schodowych w istniejącej klatce schodowej wraz ze spocznikami i poręczami,
- rozbiórka ściany klatki schodowej w osi nr 3,
- usunięcie fragmentów stropu w okolicy projektowanej windy (pomiędzy parterem a 1 piętrem),
- rozbiórka ściany szczytowej na 1 piętrze w pomieszczeniu biura dyrektora pom. 1.5,
- wykucie nowych otworów pod projektowaną stolarkę drzwiową po uprzednim zabudowaniu nadproży stalowych wg projektu konstrukcji,
- demontaż podłóg na gruncie( wszystkie warstwy),
- usunięcie ziemi pod projektowany szyb windy( należy sprawdzić głębokość posadowienia istniejących ław fundamentowych, jeśli zajdzie taka potrzeba to należy wykonać podbudowę ław w systemie odcinkowym),
- okopanie budynku z zewnątrz w koło w celu wykonania izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych,
- usunięcie warstwy ziemi pod projektowane podłogi na gruncie.
c) Roboty nadbudowy i przebudowy
- wykonanie ław fundamentowych pod projektowaną ścianę klatki schodowej,
- wykonanie płyty fundamentowej pod projektowany szyb windowy,
- wykonanie warstw pod podłogi na gruncie ( pod płytę żelbetową gr. 15 cm),
- wykonanie ściany projektowanej ściany żelbetowej klatki schodowej( postępując od dołu do góry etapami),
- wykonanie biegów schodowych klatki schodowej ( postępując od dołu do góry etapami),
- wykonanie ścian żelbetowych szybu windowego ( postępując od dołu do góry etapami),
- wykonanie konstrukcji stropu korytarza spinającego projektowaną klatkę schodową z istniejącym budynkiem na poziomie 1 piętra,
- wykonanie konstrukcji wsporczej stropu w okolicy szybu windy pod przechodzące instalacje wentylacji mechanicznej,
- wykonanie podkonstrukcji wsporczej podpierającej strop pomiędzy wentylatorownią zlokalizowaną w piwnicy a sceną ( wg projektu konstrukcji),
- wykonanie miejscowych zamurowań otworów po byłych oknach, drzwiach zgodnie z projektem zmian,
- wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian fundamentowych, wykonanie docieplenia i odtworzenie terenu wokół budynku,
-zabudowa projektowanych nadproży stalowych w ścianach nośnych,
- wykonanie stropu żelbetowego nad 1 piętrem zgodnie z projektem konstrukcji,
- budowa ścian konstrukcyjnych 2 piętra wraz z nadprożami nad oknami i drzwiami,
- budowa stropu żelbetowego nad 2 piętrem stanowiący podparcie dachu,
- murowanie ścian attyk,
- wykonanie ścian działowych murowanych i szkieletowych na wszystkich kondygnacjach zgodnie z projektem,
- wykonanie konstrukcji dachu wraz z zabudową podstaw dystansowych pod projektowane okna dachowe( wraz z dociepleniem),
- montaż stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
- zabudowa słupów konstrukcyjnych pod projektowane żaluzje techniczne,
- wykonanie warstw posadzkowych projektowanego tarasu zewnętrznego,
- wykonanie projektowanego docieplenia elewacji budynku wraz ze wszelkimi elementami( parapety, kratki wentylacyjne itp.),
- zabudowa okien dachowych i klapy oddymiającej w dachu,
- zabudowa wszelkich obróbek blacharskich wraz z orynnowaniem i rurami spustowymi,
- wykonanie poszycia papowego dachu po uprzednim zamontowaniu wszelkich wywiewek kanalizacyjnych uwzględniając projektowany dach zielony,
- zabudowa podkonstrukcji wsporczej pod projektowane panele instalacji fotowoltaicznej wg projektu instalacji elektrycznych,
- po uprzedniej instalacji urządzeń technicznych na tarasie zabudowa żaluzji technicznych.
d) Roboty wykończeniowe
- roboty instalacyjne wg załączonych projektów branżowych,
- wykonanie tynków wewnętrznych za wyjątkiem stropów w miejscu sufitów podwieszanych,
- otynkowanie stropu gęstożebrowego między parterem a 1 piętrem w okolicy korytarza głównego,
- wykonanie warstw posadzkowych,
- zabudowa stolarki wewnętrznej drzwiowej,
- wykonanie biegu schodowego przy wejściu na salę od strony wejścia głównego ( w sali widowiskowej),
- wykonanie konstrukcji pod projektowany balkon (stanowisko akustyka),
- wykonanie projektowanego frontu sceny wraz ze schodami na scenę i zabudową platformy windowej dla osób NPS (wjazd niepełnosprawnych na scenę),
- wykonanie poszczególnych warstw posadzkowych sceny jako całość,
- wykonanie remontu istniejącej posadzki schodkowej ( naprawa stopni, wyrównanie powierzchni stopni, przygotowanie powierzchni pod wykładziny dywanowe),
- zabudowa akustyczna ścian i sufitu wg projektu akustyki po uprzedniej zabudowie niezbędnych instalacji ( wg projektów branżowych)
- montaż sufitów podwieszonych wg opisu pomieszczeń po uprzedniej zabudowie niezbędnych instalacji,
- wykończenie posadzek wg opisu pomieszczeń,
- zabudowa mechaniki windy wraz z drzwiami szybu windowego ( jako komplet),
- zabudowa poręczy projektowanej klatki schodowej, balkonu akustyka i widowni w okolicy wejścia głównego do sali widowiskowej,
- zabudowa platformy poręczowej dla NPS przy wejściu głównym do sali widowiskowej,
- malowanie ścian wewnętrznych,
- dostawa i montaż sprzętu nagłośnieniowego oraz oświetleniowego w sali widowiskowej wg projektu akustyki,
- zabudowa materiałów wykończeniowych ( wykładzina dywanowa),
- dostawa i montaż foteli do sali widowiskowej,
e) Projektowe rozwiązania materiałowe zgodnie z projektem wykonawczym, materiały wykończeniowe muszą posiadać atesty i aprobaty ITB i PZH dopuszczające je do stosowania w budownictwie służby zdrowia.
f) Instalacje wewnętrzne wg załączonych projektów branżowych.

W zakres zamówienia wchodzą wszystkie prace, czynności oraz roboty, które należy zrealizować by przedmiot zamówienia osiągnął gotowość do użytkowania i eksploatacji, by został wykonany należycie, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.


3.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
Załącznik nr 10 do SWZ – dokumentacja projektowa (w tym: projekty budowlane, projekty branżowe, projekty techniczne, projekty wykonawcze, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), przedmiary robót)
Załącznik - oprawy oświetleniowe
Wykonawca winien obliczyć wartość robót na podstawie załączonej dokumentacji projektowej.

Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nich elementy robót wynikające z projektu nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.
3.4 Wykonawca zobowiązany jest do:
3.4.1. Opracowania i przekazania Zamawiającemu harmonogramu rzeczowo-finansowego w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy, zwanego dalej „harmonogramem”
a) Terminy rozpoczęcia i zakończenia realizacji poszczególnych etapów rozliczeniowych;
b) Wartość robót przewidzianych w każdym etapie rozliczeniowym;
c) Zakres robót do wykonania w każdym etapie rozliczeniowym;
d) Datę zakończenia realizacji robót;
e) Datę zgłoszenia robót do odbioru.
Zmiana harmonogramu wymaga uzyskania każdorazowej akceptacji przez Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego. Inspektor nadzoru inwestorskiego dokonuje weryfikacji i akceptuje lub przekazuje uwagi do harmonogramu w terminie 7 dni od dnia przedłożenia harmonogramu przez Wykonawcę, a następnie ostatecznie zaakceptowany harmonogram przekazuje Zamawiającemu,
3.4.2. Przedłożenia na 2 dni przed podpisaniem umowy kosztorysów ofertowych (zgodnych z ceną podaną w formularzu ofertowym) z uwzględnieniem wszystkich robót i kosztów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, sporządzonych metodą uproszczoną wskazującego sposób wyliczenia ceny ofertowej: z podziałem na branże i zakres rzeczowy zamówienia z wyszczególnieniem zastosowanych w kosztorysach ofertowych składników cenotwórczych
3.5 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową i wykonać na własny koszt czasową organizację ruchu „na czas budowy” dla drogi wojewódzkiej nr 541 i drogi gminnej nr 460146W ul. Nadwkrzańska, którą należy uzgodnić z Starostwem Powiatowym w Żurominie oraz Marszałkiem Województwa Mazowieckiego – jako zarządcą drogi wojewódzkiej nr 541.

Ponadto koszt pełnej obsługi geodezyjnej związanej z realizacją zamówienia oraz wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej - po stronie wykonawcy.
Pozostałe informacje zawiera SWZ oraz załączniki

4.5.3.)Główny kod CPV

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45212300-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

39113100-8 - Fotele

42416100-6 - Windy

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

9836310,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

11299331,81 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

9836310,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe TYMBUD Wojciech Szwech

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7742585695

7.3.4)Miejscowość

Maszewo Duże

7.3.5)Kod pocztowy

09-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

9836310,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45210000-2Roboty budowlane w zakresie budynkó…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
640 430 zł
Próbka: 94 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
298 306 zł2 830 980 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 532 674 zł
Źródło próbki
CPV 45210000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
298 306 zł
Mediana
640 430 zł
Górny kwartyl
2 830 980 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bieżuń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bieżuń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 9 836 310 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45210000-2 (Roboty budowlane w zakresie budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Handlowo - Usługowe TYMBUD Wojciech Szwech (Maszewo Duże). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.