Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
222 696 zł
Umowa zawarta
18 września 2024
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 222 696 zł – 395 738 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa wewnętrznych instalacji gazowych i zmiana systemów grzewczych w lokalach na terenie Miasta Świdwin.

Zamawiający Urząd Miasta Świdwin (Świdwin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa wewnętrznych instalacji gazowych i zmiana systemów grzewczych w lokalach na…”, wybierając ofertę wykonawcy PIB Sp. z o.o. Wartość umowy: 222 696 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Urząd Miasta ŚwidwinŚwidwin, Zachodniopomorskie (powiat Świdwiński →)opublikowano 24 września 2024
Wartość umowy
222 696 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PIB Sp. z o.o. (Drawsko Pomorskie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 222 696,00 zł (umowę zawarto 18 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 222 696,00 zł do 395 737,92 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Urząd Miasta Świdwin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000525429

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Konstytucji 3 Maja 1

1.5.2.)Miejscowość

Świdwin

1.5.3.)Kod pocztowy

78-300

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@swidwin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swidwin.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a92727b5-d6a9-4fbf-9b09-8e8a110b1fee

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa wewnętrznych instalacji gazowych i zmiana systemów grzewczych w lokalach na terenie Miasta Świdwin.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a92727b5-d6a9-4fbf-9b09-8e8a110b1fee

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00514130

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00019308/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa wewnętrznych instalacji gazowych i zmiana systemów grzewych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00455509

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IPF.271.17.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

227721,42 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie wewnętrznych instalacji gazowych i zmianie systemów grzewczych w lokalach na terenie Miasta Świdwin. Zadanie obejmuje następujące lokale na terenie miasta: ul. Kościuszki 8/5, ul. Zduńska 4/1, ul. Reymonta 16/1, ul. Ks.J.Popiełuszki 17/7, ul. Niedziałkowskiego 16a/3, ul. Niedziałkowskiego 16a/4, ul. Kościuszki 4/9, ul. Kołobrzeska 2/3, ul. E. Gierczak 1a/12, ul. E. Gierczak 1/1, ul. Drawska 35/5 oraz ul. Bat. Chłopskich 11/3.
1. Szczegółowy opis przedmiotu oraz sposób realizacji zamówienia określa załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

222696,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

395737,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

222696,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PIB Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

528057876

7.3.3)Ulica

Gudowo 57/3

7.3.4)Miejscowość

Drawsko Pomorskie

7.3.5)Kod pocztowy

78-500

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

222696,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331100-7Instalowanie centralnego ogrzewania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
385 795 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 923 zł739 608 zł
Rozstęp międzykwartylowy
545 685 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 923 zł
Mediana
385 795 zł
Górny kwartyl
739 608 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Miasta Świdwin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świdwin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 222 696 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PIB Sp. z o.o. (Drawsko Pomorskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.