Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
16 430 742 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2024
Okres realizacji
24 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 16 430 742 zł – 33 861 900 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Wydłużenie okresu gwarancji jakości i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Słupca-Giewartów

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Słupcy z Siedzibą w Słomczycach (Słomczyce, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Słupca-Giewartów”, wybierając ofertę wykonawcy TRANSBRUK Marek Begier spółka komandytowo - akcyjna. Wartość umowy: 16 430 742 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
16 430 742 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    03 lipca 2024

    Termin ofert: 26 lipca 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    13 września 2024

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRANSBRUK Marek Begier spółka komandytowo - akcyjna (Nekla), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 16 430 742,06 zł (umowę zawarto 27 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 16 430 742,06 zł do 33 861 900,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 24 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W SŁUPCY Z SIEDZIBĄ W SŁOMCZYCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 311023055

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

22

1.5.2.)Miejscowość

Słomczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

62-420

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL414 - Koniński

1.5.7.)Numer telefonu

63 277 11 49

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@slupca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.slupca.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-581a5cb9-36c3-11ef-880f-0e435a8a43bc

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Zarządzanie drogami

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Słupca-Giewartów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-581a5cb9-36c3-11ef-880f-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00498674

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00019875/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Rozbudowa drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Słupca - Giewartów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00394970

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD.DDM.322.06.2024.KK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i rozbudowę drogi powiatowej nr 3050P na odcinku Słupca – Giewartów. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.
2. W ramach prac projektowych należy zaprojektować m.in.:
• rozbudowę drogi powiatowej 3050P,
• wymianę starej warstwy ścieralnej jezdni na nową i utrzymanie szerokości 5,50m na odcinku w ścisłej zabudowie wiejskiej w msc. Piotrowice,
• drogę i przejście dla pieszych,
• drogę dla rowerów,
• budowę systemu odwodnienia dróg,
• przebudowę zjazdów,
• budowę przepustów pod zjazdami,
• przebudowę przepustów pod drogą,
• przebudowę kolizji energetycznych,
• przebudowę kolizji sieci gazowych,
• przebudowę kolizji teletechnicznych,
• przebudowę kolizji sieci wodociągowej,
• przebudowę kolizji z oświetleniem drogowym (wlot ronda w Giewartowie od strony Piotrowic).
• Uzyskać wymagane przepisami prawa decyzje, zezwolenia, uzgodnienia, w tym ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę.
3. W ramach robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie wykonać m.in.:
- rozbiórkę istniejącej jezdni bitumicznej wraz z podbudową z bruku oraz budowę nowej konstrukcji nawierzchni DP3050P na odcinku od km 0+000 do 1+500 i od km 2+610 do km 8+013,44 ( z wyłączeniem ist. ronda),
- frezowanie zniszczonej warstwy ścieralnej i wbudowanie nowej od km 1+500 do km 2+610 w obszarze terenu zabudowy msc. Piotrowice,
- rozbiórkę istniejących zjazdów, chodników,
- przebudowę/zabezpieczenie infrastruktury będącej w kolizji z projektowaną inwestycją zgodnie z podanymi warunkami technicznymi ich właścicieli,
- wzmocnienie podłoża gruntowego w zakresie dostosowanym do warunków gruntowo-wodnych,
- roboty ziemne,
- budowę nawierzchni zjazdów,
- budowę systemu odwodnienia dróg tj. budowę lokalnie nowych odcinków kanalizacji deszczowej wraz z urządzeniami podczyszczającymi i wylotami do rowu i cieku Meszna,
- budowę przepustów pod zjazdami,
- przebudowę przepustów pod drogą,
- przebudowę oświetlenia na wlocie istn. ronda w Giewartowie od strony Piotrowic,
- organizację ruchu oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym m.in.:
- montaż stalowych barier drogowych i segmentowych szczeblinkowych dla pieszych i rowerzystów,
- wykonanie oznakowania poziomego i pionowego wynikające z zatwierdzonej SOR,
- zapewnić nadzoru saperskiego oraz archeologicznego,
- wycinkę i karczowanie drzew i krzewów kolidujących z przedmiotem zamówienia,
- przeprowadzić uzgodnień z zarządcami dróg publicznych w zakresie przywrócenia dróg użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy do stanu nie gorszego niż sprzed rozpoczęcia budowy oraz zrealizowanie ww. zobowiązania,
- pełnić nadzór autorski,
- przygotować dokumenty do wniosku o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeśli będzie taka potrzeba) i zgłoszenia zakończenia robót, oraz uzyskać ostateczną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie ( jeżeli dotyczy),
- sporządzenie inwentaryzacji powykonawczej,
- po zakończeniu Robót wykonać pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, Plac Budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez Wykonawcę,
- wykonanie napraw w zakresie przywrócenia dróg, nieruchomości użytkowanych przez Wykonawcę, w skutek jego działań do stanu technicznego nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Program Funkcjonalno-Użytkowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

16430742,06 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

33861900,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

16430742,06 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRANSBRUK Marek Begier spółka komandytowo - akcyjna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 521629447

7.3.3)Ulica

Polna 1B

7.3.4)Miejscowość

Nekla

7.3.5)Kod pocztowy

62-330

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

16430742,06 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Słupcy z Siedzibą w Słomczycach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Słomczyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 16 430 742 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRANSBRUK Marek Begier spółka komandytowo - akcyjna (Nekla). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.