- UnieważnionaCzęść 1Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
- Umowa zawartaCzęść 2Przedmiotem tej części zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z osprzętem, na potrzeby Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Miłoradzu, zgodnie z szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załWartość umowy386 220 zł1 oferta
Rozbudowa PSZOK w Miłoradzu
Zamawiający Gmina Miłoradz (Miłoradz, Pomorskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Rozbudowa PSZOK w Miłoradzu”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 386 220 zł. Złożono 1 ofertę.
- Łączna wartość umów
- 386 220 zł
- Liczba ofert
- 1 ofertałącznie, 2 części
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3967, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
27 czerwca 2024
Termin ofert: 12 lipca 2024 09:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące
10 września 2024
1 oferta1 wykonawca - Wykonanie umowy
10 września 2024
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Analiza wyniku postępowania
- 1
DecyzjaZamówienie podzielono na 2 części: w 1 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy).
- 2
UmowaŁączna wartość zawartych umów: 386 220,00 zł.
- 3
OfertyŁącznie złożono 1 ofert na wszystkie części postępowania.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Rola zamawiającego | Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego |
| 1.2.) | Nazwa zamawiającego | GMINA MIŁORADZ |
| 1.4) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 170747916 |
| 1.5) | Adres zamawiającego | |
| 1.5.1.) | Ulica | ul. Żuławska 9 |
| 1.5.2.) | Miejscowość | Miłoradz |
| 1.5.3.) | Kod pocztowy | 82-213 |
| 1.5.4.) | Województwo | pomorskie |
| 1.5.5.) | Kraj | Polska |
| 1.5.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL638 - Starogardzki |
| 1.5.7.) | Numer telefonu | 552711531 |
| 1.5.8.) | Numer faksu | 552711565 wew. 16 |
| 1.5.9.) | Adres poczty elektronicznej | projekty@miloradz.malbork.pl |
| 1.5.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.miloradz.biuletyn.net |
| 1.6.) | Adres strony internetowej prowadzonego postępowania | https://platformazakupowa.pl/pn/miloradz |
| 1.7.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.8.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Ogólne usługi publiczne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Ogłoszenie dotyczy | Zamówienia publicznego |
| 2.2.) | Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług | Nie |
| 2.3.) | Nazwa zamówienia albo umowy ramowej | Rozbudowa PSZOK w Miłoradzu |
| 2.4.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-3019d136-3479-11ef-8a31-0e435a8a43bc |
| 2.5.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00492349 |
| 2.6.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.7.) | Data ogłoszenia | 2024-09-10 |
| 2.8.) | Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań | Tak |
| 2.9.) | Numer planu postępowań w BZP | 2024/BZP 00036097/03/P |
| 2.10.) | Identyfikator pozycji planu postępowań | 1.1.6 Przebudowa PSZOK w Miłoradzu |
| 2.11.) | Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 2.13.) | Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy | Tak |
| 2.14.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00386602 |
Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
Przedmiot zamówienia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Numer referencyjny | R.271.2.2024 |
| 4.2.) | Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania | Nie |
| 4.3.) | Wartość zamówienia | 1940744,51 PLN |
| 4.4.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem tej części zamówienia jest wykonanie robót oraz wszelkich dostaw lub usług, zgodnie z dokumentacją projektową i STWiORB dostarczonymi przez Zamawiającego, oraz zasadami aktualnej wiedzy technicznej, polegających na przebudowie istniejącego Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Miłoradzu, znajdującego się na części działki 44/2 obręb Miłoradz. W ramach zamówienia znajduje się m. in. montaż prefabrykowanego obiektu kontenerowego, wiaty stalowej stanowiąca zadaszenie dla kontenerów, ogrodzenie terenu, wykonanie nawierzchni drogi wewnętrznej, placu manewrowego oraz miejsc postojowych, jak i montaż oświetlenia oraz monitoringu włączając montaż instalacji fotowoltaicznej. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 4.5.4.) | Dodatkowy kod CPV | 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg 34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci 42923110-6 - Wagi 45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych 45262310-7 - Zbrojenie 45262210-6 - Fundamentowanie |
| 4.5.5.) | Wartość części | 1668744,51 PLN |
| 4.5.1.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem tej części zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciągnika wraz z osprzętem, na potrzeby Gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Miłoradzu, zgodnie z szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej SWZ, oraz zasadami aktualnej wiedzy technicznej. |
| 4.5.3.) | Główny kod CPV | 16700000-2 - Ciągniki |
| 4.5.5.) | Wartość części | 272000,00 PLN |
Zakończenie postępowania
Część 1
ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem |
| 5.2.) | Podstawa prawna unieważnienia postępowania | art. 255 pkt 7 ustawy |
| 5.2.1.) | Przyczyna unieważnienia postępowania | Zamawiający informuje o unieważnieniu postępowania, ponieważ Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263. Dnia 13.08.2024 r. na stronie prowadzonego postępowania zostało opublikowane zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty. Dnia 19.08.2024 r. Zamawiający zawiadomił Wykonawcę o terminie zawarcia umowy, Wykonawca się nie stawił. Dnia 22.08.2024 r. Wykonawca zwrócił się z prośbą o ponowne wyznaczenie terminu, zatem w dniu 26.08.2024 r. Zamawiający zawiadomił Wykonawcę o ostatecznym terminie zawarcia umowy, Wykonawca ponownie się nie stawił oraz nie wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy, tj. uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Unieważnienie postępowania jest, więc prawnie dopuszczalne i uzasadnione. |
ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania | Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy |
OFERTY (dla części 2)
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 6.1.) | Liczba otrzymanych ofert lub wniosków | 1 |
| 6.1.1.) | Liczba otrzymanych ofert wariantowych | 0 |
| 6.1.2.) | Liczba ofert dodatkowych | 0 |
| 6.1.3.) | Liczba otrzymanych od MŚP | 0 |
| 6.1.4.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego | 0 |
| 6.1.5.) | Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG | 0 |
| 6.1.6.) | Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.1.7.) | Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt | 0 |
| 6.2.) | Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem | 386220,00 PLN |
| 6.3.) | Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem | 386220,00 PLN |
| 6.4.) | Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | 386220,00 PLN |
| 6.5.) | Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną | Nie |
| 6.6.) | Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową | Nie |
WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 7.1.) | Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia | Nie |
| 7.3.) | Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | |
| 7.3.1) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia | RAITECH Sp. z o.o. |
| 7.3.2) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 9532188486 |
| 7.3.3) | Ulica | Bydgoska 41 |
| 7.3.4) | Miejscowość | Brzoza |
| 7.3.5) | Kod pocztowy | 86-061 |
| 7.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 7.3.7.) | Kraj | Polska |
| 7.3.8.) | Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom? | Nie |
UMOWA (dla części 2)
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 8.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-08-22 |
| 8.2.) | Wartość umowy/umowy ramowej | 386220,00 PLN |
| 8.3.) | Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej | do 2024-11-22 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.