Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 047 041 zł
Umowa zawarta
4 września 2024
Okres realizacji
90 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 047 041 zł – 1 181 092 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„PRZEBUDOWA DROGI LEŚNEJ "CZARNA DROGA" odc. I – ETAP I

Zamawiający PGL LP Nadleśnictwo Siewierz (Siewierz, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „PRZEBUDOWA DROGI LEŚNEJ "CZARNA DROGA" odc. I – ETAP I”, wybierając ofertę wykonawcy KRUZ Budownictwo Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 047 041 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: PGL LP Nadleśnictwo SiewierzSiewierz, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 9 września 2024
Wartość umowy
1 047 041 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy KRUZ Budownictwo Sp. z o.o. (Mysłów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 047 041,12 zł (umowę zawarto 4 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 047 041,12 zł do 1 181 092,25 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 90 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PGL LP Nadleśnictwo Siewierz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 272535931

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łysa Góra

1.5.2.)Miejscowość

Siewierz

1.5.3.)Kod pocztowy

42-470

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

326742957

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

siewierz@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://siewierz.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„PRZEBUDOWA DROGI LEŚNEJ "CZARNA DROGA" odc. I – ETAP I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ee30fca6-321e-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00490062

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00249946/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa drogi „Czarnej” etap 1 w leśnictwie Winowno

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00428534

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

5480257,00 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1114721,96 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane pod nazwą „PRZEBUDOWA DROGI LEŚNEJ "CZARNA DROGA" odc. I – ETAP I”, zgodnie z dokumentacją projektową, STWiOR oraz przedmiarem robót, w zakresie umożliwiającym osiągnięcie założonych celów.
2) Lokalizacja inwestycji:
Obszar inwestycji znajduje się na terenie Nadleśnictwa Siewierz
na działkach ewidencyjnych nr 199, 198, 180/2, 181/7, 197, 179 w obrębie ewidencyjnym 0007 Zendek, Gmina Ożarowice, powiat Tarnogórski oraz działki ew. nr 1758, 1751 , 1750, 1757, 1749, 1756, 1748, 1755, obręb ewidencyjny 0001 Brudzowice, Gmina Siewierz, powiat Będziński, województwo śląskie, o łącznej długości 1400m. (tj. ETAP I km 1+200 do 2+600 )
Działki stanowiące teren pod planowaną przebudowę drogi stanowią własność Skarbu Państwa i są w zarządzie PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Siewierz. Teren pod planowaną przebudowę drogi leśnej stanowią lasy zgodnie z Ustawą o lasach. Zgodnie z art. 3 pkt. 2 Ustawy o lasach grunt, na którym planowana jest przebudowa drogi jest gruntem związanym z gospodarką leśną, zajętym pod wykorzystanie dla potrzeb gospodarki leśnej.
3) Prace polegać będą na:
a) wytyczeniu elementów drogi
b) karczowaniu pni
c) usunięciu warstwy zalegającego humusu w bezpośrednim sąsiedztwie drogi – zjazdy, mijanki,
d) oczyszczeniu skarp, poboczy z istniejących zarośli oraz istniejącego drzewostanu.
e) odmuleniu/ oczyszczeniu istniejących rowów
f) remoncie istniejących przepustów poprzez wymianę części przelotowej
g) wykonaniu wykopów i nasypów na długości drogi zgodnie z niweletą
h) wykonaniu koryta wraz z profilowaniem i zagęszczaniem podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni jezdni
i) wykonaniu warstwy podbudowy z kruszywa łamanego – zjazdy, mijanki, nawierzchnia drogi leśnej
j) wykonaniu zjazdów na drogi leśne oraz wymaganych przepisami mijanek.
k) wykonaniu górnej warstwy nawierzchni z kruszywa łamanego – zjazdy, mijanki, nawierzchnia drogi leśnej
l) wykonaniu poboczy utwardzonych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu

45232452-5 - Roboty odwadniające

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1047041,12 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1181092,25 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1047041,12 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KRUZ Budownictwo Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5771997666

7.3.3)Ulica

Myszkowska 41

7.3.4)Miejscowość

Mysłów

7.3.5)Kod pocztowy

42-350

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1047041,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

90 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

PGL LP Nadleśnictwo Siewierz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siewierz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 047 041 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KRUZ Budownictwo Sp. z o.o. (Mysłów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.