Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
67 305 zł
Umowa zawarta
27 sierpnia 2024
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
24 ofertceny: 67 305 zł – 144 279 złodrzucone: 13wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Kryterium II – gwarancja i rękojmia20,04%Kryterium III - wydajność procesora10%Kryterium IV – ilość dodatkowych wejść USB9,96%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa 30 sztuk laptopów z oprogramowaniem

Zamawiający Gmina Piekary Śląskie (Piekary Śląskie, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa 30 sztuk laptopów z oprogramowaniem”, wybierając ofertę wykonawcy Web-Profit Maciej Kuźlik. Cena wybranej oferty: 67 305 zł. Złożono 24 oferty.

Zamawiający: Gmina Piekary ŚląskiePiekary Śląskie, Śląskie (powiat Będziński →)opublikowano 6 września 2024
Cena wybranej oferty
67 305 zł
Liczba ofert
24 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Web-Profit Maciej Kuźlik (Piekary Śląskie).

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 67 305,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 24 ofert; ceny wahały się od 67 305,00 zł do 144 279,00 zł. Odrzucono 13 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piekary Śląskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276255418

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bytomska 84

1.5.2.)Miejscowość

Piekary Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

41-940

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@piekary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://piekary.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/56346/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa 30 sztuk laptopów z oprogramowaniem

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1dca866a-1422-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00488801

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00042620/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.8 Dostawa laptopów z oprogramowaniem

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00328748

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BZP.271.15.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

77056,80 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa 30 sztuk laptopów z oprogramowaniem z przeznaczeniem do pracy biurowej.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki 3-4 do SWZ.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia co najmniej 24 miesięcznej gwarancji producenta na całość przedmiotu zamówienia, liczonych od dnia podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego.

4.5.3.)Główny kod CPV

30213100-6 - Komputery przenośne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

24

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

24

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

13

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

5

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

67305,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

144279,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

67305,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Web-Profit Maciej Kuźlik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

4980138493

7.3.4)Miejscowość

Piekary Śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

67305,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213100-6Komputery przenośne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
155 671 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
69 840 zł426 445 zł
Rozstęp międzykwartylowy
356 605 zł
Źródło próbki
CPV 30213100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
69 840 zł
Mediana
155 671 zł
Górny kwartyl
426 445 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piekary Śląskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piekary Śląskie.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 67 305 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213100-6 (Komputery przenośne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Web-Profit Maciej Kuźlik (Piekary Śląskie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 24 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.