Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
89 899 zł
Umowa zawarta
30 sierpnia 2024
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 89 899 zł – 144 058 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa sprzątania pomieszczeń biurowych w budynkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (III)

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (Wałbrzych, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa sprzątania pomieszczeń biurowych w budynkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej…”, wybierając ofertę wykonawcy Energo-Beta Paweł Janus. Wartość umowy: 89 899 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w WałbrzychuWałbrzych, Dolnośląskieopublikowano 2 września 2024
Wartość umowy
89 899 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Energo-Beta Paweł Janus (Sosnowiec), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 89 898,84 zł (umowę zawarto 30 sierpnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 89 898,84 zł do 144 057,60 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 005811387

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kilińskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Wałbrzych

1.5.3.)Kod pocztowy

58-300

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bzp@um.walbrzych.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

mops.walbrzych.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,172035,69dff9b1fc85bfc284ccdbfa6764ac27.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa sprzątania pomieszczeń biurowych w budynkach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu (III)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b690ca36-ecaa-4522-9db2-cf7186eccb4f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00480165

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00023894/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Sprzątanie pomieszczeń w budynkach MOPS w Wałbrzychu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00437531

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DO/3210/5/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

116826,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa polegająca na sprzątaniu pomieszczeń biurowych w budynkach Zamawiającego – przy Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Mickiewicza 26, Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Niepodległości 64, Placówce Wsparcia Dziennego przy ul. Dunikowskiego 39 oraz Klubie Seniora Plus przy ul. Andersa 162A przez okres 12 miesięcy.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki jego realizacji Zamawiający określił w opisie przedmiotu zamówienia oraz w projekcie umowy, które stanowią załaczniki do niniejszej SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

89898,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

144057,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

89898,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Energo-Beta Paweł Janus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292172649

7.3.3)Ulica

Małobądzka 1

7.3.4)Miejscowość

Sosnowiec

7.3.5)Kod pocztowy

41-214

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

89898,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy - począwszy od dnia 01.09.2024 roku

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
554 921 zł
Próbka: 145 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 603 zł1 498 723 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 272 120 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 603 zł
Mediana
554 921 zł
Górny kwartyl
1 498 723 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wałbrzych.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 89 899 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Energo-Beta Paweł Janus (Sosnowiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.