Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
99 zł
Umowa zawarta
2 sierpnia 2024
Okres realizacji
od 1 września 2024 do 31 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 99 zł – 399 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie czasu wykonywania świadectwa poniżej 21 dni40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali mieszkalnych, użytkowych i budynków w okresie od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.08.2026 r.

Zamawiający Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali mieszkalnych, użytkowych i…”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Fotowoltaiczne Artur Skorut. Cena wybranej oferty: 99 zł. Złożono 10 ofert.

Cena wybranej oferty
99 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    21 czerwca 2024

    Termin ofert: 1 lipca 2024 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    02 sierpnia 2024

    10 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Fotowoltaiczne Artur Skorut (Sułkowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 99,48 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 99,48 zł do 398,52 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010858407

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Irysowa 19

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-660

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

225493767

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@zgnmokotow.waw.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zgnmokotow.waw.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zgnmokotow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali mieszkalnych, użytkowych i budynków w okresie od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.08.2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-98adfcb2-2fb5-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00442813

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00031817/26/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali i budynków administrowanych przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów w okresie od 01.09.2024 r. do 31.08.2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00378295

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TZ.PNK.260.27.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

334505,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do sukcesywnego wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków i lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach gminnych administrowanych przez ZGN w Dzielnicy Mokotów oraz dla lokali gminnych mieszkalnych i użytkowych znajdujących się w budynkach wspólnotowych będących i niebędących w administracji ZGN w Dzielnicy Mokotów, budynki i lokale o których mowa w zdaniu poprzednim położone są w Warszawie w Dzielnicy Mokotów na terenie: DOM „Służewiec”, DOM „Wiśniowa”, DOM „Madalińskiego” DOM „Wierzbno”, DOM „Polkowska”, DOM „Konduktorska”. W okresie od dnia 01.09.2024 r. do dnia 31.08.2026 r.
Zamawiający zakłada, że w okresie trwania umowy zawartej w wyniku rozstrzygnięcia przedmiotowego postępowania zlecone zostanie sporządzenie około 963 sztuk świadectw charakterystyki energetycznej dla lokali mieszkalnych i użytkowych oraz 14 sztuk świadectw charakterystyki energetycznej dla budynków.
Ilości podane w zdaniu poprzednim mogą ulec zmianie, ponieważ świadectwa wykonywane będą w miarę potrzeb Zamawiającego. Zamawiający informuje, że większość lokali i budynków, którymi administruje, ogrzewana jest z jednego źródła ciepła (miejska sieć ciepłownicza lub własne kotłownie). Część lokali tj. ok. 20 % posiada ogrzewanie indywidualne (indywidualne piece gazowe lub ogrzewanie elektryczne). Budynki posiadają wentylację grawitacyjną, nie posiadają centralnej klimatyzacji.
Do wykonania każdego zlecenia Zamawiający udostępni Wykonawcy do wglądu posiadaną dokumentację techniczną budynku lub lokalu mieszkalnego i użytkowego, a w przypadku braku dokumentacji architektoniczno-budowlanej lub inwentaryzacji – szkic lokalu z naniesionymi przegrodami.
Pozostałe w SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

99,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

398,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

99,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Fotowoltaiczne Artur Skorut

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6812099925

7.3.3)Ulica

Zagumnie 49

7.3.4)Miejscowość

Sułkowice

7.3.5)Kod pocztowy

32-440

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-08-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

411441,15 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-09-01 do 2026-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71314300-5Usługi doradcze w zakresie wydajnoś…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
240 000 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
94 974 zł799 243 zł
Rozstęp międzykwartylowy
704 270 zł
Źródło próbki
CPV 71314· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
94 974 zł
Mediana
240 000 zł
Górny kwartyl
799 243 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 99 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71314300-5 (Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Fotowoltaiczne Artur Skorut (Sułkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.