Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
77 200 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2024
Okres realizacji
70 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 77 200 zł – 79 450 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zmiana sposobu ogrzewania lokali mieszkalnych” – wymiana instalacji c.o. etażowego (...) w Pile przy: ul. Bydgoskiej 82a/3, ul. Bydgoskiej 84/3, ul. Ks. J. Popiełuszki 11/2

Zamawiający Gmina Piła-Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile (Piła, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zmiana sposobu ogrzewania lokali mieszkalnych” – wymiana instalacji c.o. etażowego (...)…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Wielobranżowa Wojciech Golański. Wartość umowy: 77 200 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
77 200 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Wielobranżowa Wojciech Golański (Piła), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 77 200,00 zł (umowę zawarto 23 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 77 200,00 zł do 79 450,20 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 70 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Piła-Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile

1.3.)Oddział zamawiającego

Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 301979488

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dąbrowskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Piła

1.5.3.)Kod pocztowy

64-920

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

673514777

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mbalinska-koniec@mzgm.pila.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.mzgm.pila.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mzgmpila.ezamawiajacy.pl/pn/mzgmpila/demand/163188/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zmiana sposobu ogrzewania lokali mieszkalnych” – wymiana instalacji c.o. etażowego (...) w Pile przy: ul. Bydgoskiej 82a/3, ul. Bydgoskiej 84/3, ul. Ks. J. Popiełuszki 11/2

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-099c7bcd-2d48-11ef-b373-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00429408

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00049531/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Zmiana sposobu ogrzewania lokali mieszkalnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00371261

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

2024/TP/06

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Zmiana sposobu ogrzewania lokali mieszkalnych – wymiana instalacji c.o. etażowego z kotłem na paliwo stałe, pieców kaflowych na kondensacyjny kocioł gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania oraz montażem wkładu kominowego w lokalach mieszkalnych w Pile przy; ul. Bydgoskiej 82a/3, ul. Bydgoskiej 84/3, ul. ks. J. Popiełuszki 11/2.
2. Wykonawca winien zrealizować przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w zakresie i w sposób szczegółowo określony w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz innych dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej SWZ
3. Roboty budowlane polegać będą w szczególności na:
a) Demontażu kotła na paliwo stałe i istniejącego podgrzewacza wody,
b) Demontażu starej instalacji centralnego ogrzewania etażowego z osprzętem i grzejnikami,
c) Demontażu pieców kaflowych,
d) Uzupełnieniu podłóg i ścian po [piecach kaflowych,
e) Wywiezieniu materiałów z rozbiórki – na bieżąco, lub po zakończeniu prac – gromadzonych sukcesywnie w stosownym kontenerze.
f) Uzupełnieniu tynku ściany z pomalowaniem w miejscu przekuć,
g) Montażu instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami i osprzętem,
h) Montażu kondensacyjnego kotła gazowego dwufunkcyjnego,
i) Montażu systemowego przewodu powietrzno – spalinowego do kotła gazowego,
j) Dokładnym przygotowaniu ścian oraz szpachlowaniu i malowaniu
k) Wykonaniu próby szczelności wraz ze wstępną regulacją instalacji c.o.,
l) Wykonaniu prac porządkowych i wykończeniowych,
m) Odbiorze powykonawczym kominiarskim,
n) Wykonaniu świadectwa charakterystyki energetycznej mieszkania,

4.5.3.)Główny kod CPV

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

77200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

79450,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

77200,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Wielobranżowa Wojciech Golański

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7640201633

7.3.3)Ulica

Limanowskiego

7.3.4)Miejscowość

Piła

7.3.5)Kod pocztowy

64-920

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

77200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

70 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331100-7Instalowanie centralnego ogrzewania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
385 795 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 923 zł739 608 zł
Rozstęp międzykwartylowy
545 685 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 923 zł
Mediana
385 795 zł
Górny kwartyl
739 608 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Piła-Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Pile prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piła.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 77 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331100-7 (Instalowanie centralnego ogrzewania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Wielobranżowa Wojciech Golański (Piła). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.