Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
447 720 zł
Umowa zawarta
11 lipca 2024
Okres realizacji
28 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa mineralnego spoiwa górniczego wraz z udostępnieniem maszyny do natrysku.

Zamawiający Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy (Katowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa mineralnego spoiwa górniczego wraz z udostępnieniem maszyny do natrysku”, wybierając ofertę wykonawcy J.P. COVER Sp. z o.o. Wartość umowy: 447 720 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
447 720 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy J.P. COVER Sp. z o.o. (Kaczyce), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 447 720,00 zł (umowę zawarto 11 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 28 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000023461

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Gwarków 1

1.5.2.)Miejscowość

Katowice

1.5.3.)Kod pocztowy

40-166

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22A - Katowicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mwallenburg@gig.eu phachula@gig.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gig.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1ed444a-3466-11ef-acf6-4e696a6d8c25

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Instytut Badawczy

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa mineralnego spoiwa górniczego wraz z udostępnieniem maszyny do natrysku.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b1ed444a-3466-11ef-acf6-4e696a6d8c25

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00419541

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00386133

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

FZ/6006/PH/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

371700 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Dostawa mineralnego spoiwa górniczego wraz z udostępnieniem maszyny do natrysku.
Spoiwo mineralno-cementowe zbrojone włóknami polimerowymi przeznaczone do torkretowania metodą „na sucho” o szybkim przyroście wytrzymałości początkowej. przy wykorzystaniu ogólnodostępnych urządzeń (torkretnic) posiadających dopuszczenia do stosowania w zakładach górniczych

Zamawiający wymaga dostawy: 200 000 kg spoiwa (Zamawiający dopuszcza dostawy częściowe).

Wymagania dotyczące spoiwa:
1. Spoiwo przeznaczone do wykonywania natrysku metodą na sucho.
2. Wytrzymałość na ściskanie (Rc) po 1 godz. ≥ 4 [MPa] (badanie wykonane metodą „pull out” zgodnie z normą PN-EN 12504-3 lub równoważną w zakresie sposobu przeprowadzania badań).
3. Wytrzymałość na ściskanie (Rc) po 28 dniach ≥ 30,0 [MPa].
4. Maksymalne zużycie spoiwa mineralno-cementowego: 2,3 [t/m3].
5. Włókna polimerowe klasy II (makrowłókna) konstrukcyjne spełniające wymagania systemu 1 zgodne z normą PN-EN 14889-2 lub równoważną w zakresie: określania klasy włókien, parametrów włókien, wymaganych certyfikatów i zawartości deklaracji właściwości użytkowych. Parametry włókien należy potwierdzić Deklaracją Właściwości Użytkowych wydaną przez dostawcę włókien.
5.1 Wytrzymałość na rozciąganie - minimum 550 [N/mm2].
5.2 Moduł E - minimum 11 [GPa].
Parametry wytrzymałościowe spoiwa określone w punktach 2 i 3 muszą być potwierdzone badaniami in situ wykonanymi w warunkach dołowych, na odcinku referencyjnym, przez jednostkę naukowo badawczą.
5.3 Ilość włókien w spoiwie w powinna być równa lub wyższa od ilości włókien podanej w Deklaracji Właściwości Użytkowych zastosowanych włókien w pozycji dozowanie. Parametry włókien należy potwierdzić Deklaracją Właściwości Użytkowych wydaną przez producenta włókien.
6. Spoiwo powinno posiadać następujące dokument, które zostaną przekazane zamawiającemu wraz z dostawą spoiwa:
 certyfikat uprawniający do oznaczania wyrobu znakiem bezpieczeństwa,
 atest higieniczny,
 kartę charakterystyki,
 instrukcja bezpiecznego stosowania,
 deklaracja właściwości użytkowych włókien.
7. Dostawa w workach po 20-30 kg ułożonych na paletach i zabezpieczonych folią.
8. Dostawa loco magazyn KWK Pniówek KWK Pniówek ul. Krucza 18, 43-251 Pniówek.
9. Zamawiający w ramach dostawy wymaga bezpłatnego udostępnienia maszyny do natrysku spoiwa.
Wymagania dotyczące maszyny do natrysku spoiwa (torkretnicy):
Maszyna do natrysku na sucho o wydajności minimum 2,0 m3/h
Okres udostępnienia maszyny do natrysku spoiwa – do 25 dni roboczych od daty pierwszej dostawy spoiwa.

4.5.3.)Główny kod CPV

24911200-5 - Spoiwa

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

44111200-3 - Cement

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

447720 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

447720 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

447720 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

J.P. COVER Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5482448611

7.3.3)Ulica

G. Morcinka 17

7.3.4)Miejscowość

Kaczyce

7.3.5)Kod pocztowy

43-417

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

447720 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

28 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Główny Instytut Górnictwa - Państwowy Instytut Badawczy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Katowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 447 720 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 24911200-5 (Spoiwa). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: J.P. COVER Sp. z o.o. (Kaczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.