Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Wałeckie Towarzystwo Przewozowe Grzegorz Lasocki

Wartość umowy
806 911 zł
Umowa zawarta
17 lipca 2024
Okres realizacji
od 2 września 2024 do 27 czerwca 2025
Oferty w postępowaniu
0 ofert
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia pojazdu zastępczego w przypadku awarii10%Wiek pojazdów wykorzystywanych do dowozu dzieci30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2024/2025 - przewozy regularne

Zamawiający Gmina Wałcz (Wałcz, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2024/2025 -…”, wybierając ofertę wykonawcy Wałeckie Towarzystwo Przewozowe "L&S" Grzegorz Lasocki Spółka Jawna. Wartość umowy: 806 911 zł.

Zamawiający: Gmina WałczWałcz, Zachodniopomorskie (powiat Wałecki →)opublikowano 17 lipca 2024
Wartość umowy
806 911 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~1,8 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Wałeckie Towarzystwo Przewozowe "L&S" Grzegorz Lasocki Spółka Jawna (Wałcz), wspólnie z: Wałeckie Towarzystwo Przewozowe Grzegorz Lasocki.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 806 911,20 zł (umowę zawarto 17 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 września 2024 r. do 27 czerwca 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wałcz

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791520

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dąbrowskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Wałcz

1.5.3.)Kod pocztowy

78-600

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 67 258 02 41

1.5.8.)Numer faksu

+48 67 258 02 41

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienie@gminawalcz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.gminawalcz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminawalcz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2024/2025 - przewozy regularne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f91ab97d-32cc-11ef-8a31-0e435a8a43bc

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00416451

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00016731/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Dowóz uczniów do placówek oświatowych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2024/2025 – przewozy regularne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00381481

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GK.ZP.271.9.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

700000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest świadczenie usług przewozów szkolnych obejmujących dowozy dzieci do szkół położonych na terenie Gminy Wałcz w roku szkolnym 2024/2025. Pod pojęciem przewozów szkolnych Zamawiający rozumie realizacje dowozów autobusami/busami komunikacji regularnej na podstawie zakupionych przez zleceniodawcę biletów miesięcznych uczniów z istniejących przystanków oznaczonych według obowiązujących przepisów z uwzględnieniem zniżek i ulg ustawowych dotyczących biletów miesięczny dla osób uczących się i nauczycieli, wraz z zapewnieniem warunków bezpieczeństwa i higieny w trakcie wsiadania, wysiadania oraz przejazdu uczniów. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca wykonywał przewóz uczniów autobusami kursowymi w komunikacji regularnej ogólnodostępnej - jako publiczny przewóz osób (przewóz osób w ramach publicznego transportu zbiorowego), z zastrzeżeniem, że linie muszą być ułożone i oznaczone w oparciu o aktualne Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji roku szkolnego. W przypadku umieszczenia kursów objętych niniejszym postępowaniem w rozkładzie jazdy Wykonawca oznaczy je jako „kursy szkolne” i wskaże poszczególne dni i okres ich wykonywania oraz zastrzeżenie o możliwości ich zmiany. W przypadku odpracowania zajęć szkolnych w innym dniu wolnym od zajęć, Wykonawca zobowiązany jest zapewnić w te dni przewóz dzieci zgodnie z rozkładem ustalonym przez Zamawiającego. Przewozy dzieci będą dokonywane z punktu zbiorczego (przystanku) w miejscu zamieszkania, do wskazanej szkoły, zgodnie ze szczegółowym godzinowym rozkładem kursów wraz z wyznaczonymi przystankami - do punktu zbiorczego w miejscu zamieszkania.
Dowóz uczniów do placówek oświatowych w dni powszednie nie może rozpoczynać się wcześniej niż godzinę przed rozpoczęciem lekcji w poszczególnych szkołach.Odwóz nie może kończyć się później niż godzinę po zakończeniu lekcji, zgodnie z planem zajęć w po-szczególnych placówkach.
Przewozy szkolne obejmują wszystkie dni nauki szkolnej określone przez Ministra Edukacji Narodowej w kalendarzu roku szkolnego 2024/2025.
Przystanki docelowe znajdują się przy szkołach, natomiast przystanki (punkty zbiorcze) na trasie wyznacza Zamawiający w każdej z objętych dowozem miejscowości.Wykonawca na liniach objętych zamówieniem może przewozić inne osoby, które nie są uprawnione do korzystania z przewozów w ramach niniejszego postępowania przetargowego. Warunkiem koniecznym jest pierwszeństwo korzystania przez osoby uprawnione do korzystania z linii objętych postępowaniem oraz zapewnienie dla nich odpowiedniej liczby miejsc siedzących.Dowożenie dotyczy wyłącznie dzieci, młodzieży oraz nauczycieli a także opiekunów uczniów. Opiekę nad uczniami w trakcie ich dowozu do szkół oraz w drodze powrotnej zapewni Zamawiający, a Wykonawca w ramach usługi zapewni darmowy przejazd dla 11 opiekunów, po jednym opiekunie na każ-dej trasie. Zamawiający ustali na każdej trasie z Wykonawcą miejsce, z którego Wykonawca zabierze opie-kuna dla danej grupy uczniów. Wykonawca zobowiązany będzie zawsze w pierwszej kolejności zabrać opiekuna i dopiero wtedy może rozpocząć dowóz uczniów z ustalonych dla danej trasy przystanków. W przypadku awarii autobusu przewożącego uczniów, opiekun sprawuje opiekę nad dowożonymi uczniami, zapewniając im bezpieczeństwo do czasu przybycia pojazdu zastępczego. Wykaz tras oraz szacunkowe ilości dowożonych dzieci co przedkłada się na szacunkową ilość biletów z poszczególnych miejscowości oraz szkół zawiera załącznik do SWZ. Usługi transportu dzieci należy wykonywać zgodnie z obowiązującymi przepisami o transporcie publicznym oraz wymaganiami zawartymi w niniejszej specyfikacji. Ilość środków transportu ustali Wykonawca w zależności do wyboru zamówienia. Rozkład jazdy wg. którego będą świadczone usługi przewozowe, został ustalony i przystosowany do potrzeb planów lekcji i nie może być zmieniony bez uzgodnienia z Zamawiającym. Zamawiający zastrzega sobie możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, dni rekolekcji, egzaminów, skrócenia zajęć, itp. W powyższych sytuacjach Wykonawca zapewni dowóz/odwóz dzieci w innych godzinach wskazanych przez Zamawiającego. Odstępstwa od harmonogramu przewozów nie stanowi dodatkowych zadań i należy je wkalkulować w cenę biletu.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

806911,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

806911,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

806911,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Wałeckie Towarzystwo Przewozowe "L&S" Grzegorz Lasocki Spółka Jawna

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Wałeckie Towarzystwo Przewozowe Grzegorz Lasocki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

765-152-87-28

7.3.3)Ulica

Wojska Polskiego 105

7.3.4)Miejscowość

Wałcz

7.3.5)Kod pocztowy

78-600

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

806911,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2024-09-02 do 2025-06-27

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wałcz prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wałcz.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 806 911 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Wałeckie Towarzystwo Przewozowe "L&S" Grzegorz Lasocki Spółka Jawna (Wałcz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.