Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
4 585 139 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 192 497 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 722 000 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    1 670 642 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
11 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II i III

Zamawiający Gmina Rybno (Rybno, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „„Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II i III”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 4 585 139 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: Gmina RybnoRybno, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 4 lipca 2024
Łączna wartość umów
4 585 139 zł
Liczba ofert
11 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Spółdzielnia Kółek Rolniczych (części 1, 3); NPB Leszek Moczadło (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 4 585 139,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 11 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Rybno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000543670

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lubawska 15

1.5.2.)Miejscowość

Rybno

1.5.3.)Kod pocztowy

13-220

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminarybno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.gminarybno.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-addd9bac-0222-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II i III

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-addd9bac-0222-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00397263

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00002794/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie Gminy Rybno.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00299717

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PIK.271.7.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

4718359,92 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II, III. Zamówienie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja 8.
2. Przedmiotowe zadanie składać się będzie z inwestycji dotyczącej rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Lubawskiej w Rybnie - część I, rozbudowie sieci kanalizacyjnej wraz z budową publicznej toalety w Koszelewach - część II oraz rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Stary Młyn w Rybnie – część III.
3. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części:
1) Część I Rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej ul. Lubawska w Rybnie:
1. Długość sieci kanalizacyjnej ok. 1140 m, w tym
a) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 1000 – 21 szt.
b) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 800 – 14 szt.
c) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 500 – 8 szt.
d) Przepompownia sieciowa – 1 sztuka
e) Przebudowa istniejącej studni rozprężnej
2. Długość sieci wodociągowej ok. 900 m, w tym
a) Hydranty p.poż nadziemne 4 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja techniczna.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.)Wartość części

1517727,76 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II, III. Zamówienie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja 8.
2. Przedmiotowe zadanie składać się będzie z inwestycji dotyczącej rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Lubawskiej w Rybnie - część I, rozbudowie sieci kanalizacyjnej wraz z budową publicznej toalety w Koszelewach - część II oraz rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Stary Młyn w Rybnie – część III.
3. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części:
2) Część II Rozbudowa sieci kanalizacyjnej wraz z budową publicznej toalety w Koszelewach:
1. Długość sieci kanalizacyjnej ok. 1475 m, w tym
a) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 1200 – 3 szt.
b) Studnia rozprężna – 1 sztuka
c) Przepompownia sieciowa – 1 sztuka
d) Przepompownia przydomowa – 1 sztuka
2. Budowa publicznej toalety wolnostojącej o pow. zabudowy ok. 12,5 m2
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja techniczna.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45215500-2 - Toalety publiczne

4.5.5.)Wartość części

1898909,24 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje zadanie pn. „Budowa sieci wodno - kanalizacyjnej na terenie gminy Rybno” część I, II, III. Zamówienie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Edycja 8.
2. Przedmiotowe zadanie składać się będzie z inwestycji dotyczącej rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Lubawskiej w Rybnie - część I, rozbudowie sieci kanalizacyjnej wraz z budową publicznej toalety w Koszelewach - część II oraz rozbudowy sieci wodno – kanalizacyjnej na ul. Stary Młyn w Rybnie – część III.
3. Przedmiot zamówienia składa się z trzech części:
3) Część III Rozbudowa sieci wodno – kanalizacyjnej ul. Stary Młyn w Rybnie:
1. Długość sieci kanalizacyjnej ok. 1130 m, w tym
a) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 1000 – 20 szt.
b) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 800 – 18 szt.
c) Studnie kanalizacji sanitarnej fi 500 – 26 szt.
d) Przepompownia sieciowa – 1 sztuka
2. Długość sieci wodociągowej ok. 550 m, w tym
a) Hydranty p.poż nadziemne 4 szt.
3. Przyłącza wodociągowe o długości ok. 40 m

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załączona dokumentacja techniczna.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.)Wartość części

1301722,92 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1192497,47 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2725497,05 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1192497,47 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Kółek Rolniczych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5710002560

7.3.3)Ulica

Lubawska 25

7.3.4)Miejscowość

Rybno

7.3.5)Kod pocztowy

13-220

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1192497,47 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-06-28

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1722000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1722000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1722000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

NPB Leszek Moczadło

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8771287268

7.3.3)Ulica

Jagiellońska 23E

7.3.4)Miejscowość

Nowe Miasto Lubawskie

7.3.5)Kod pocztowy

13-300

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.3.9.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

wykonanie robót ziemnych, budowa kanalizacji sanitarnej

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1722000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1670641,53 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2410800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1670641,53 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Kółek Rolniczych

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5710002560

7.3.3)Ulica

Lubawska 25

7.3.4)Miejscowość

Rybno

7.3.5)Kod pocztowy

13-220

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1670641,53 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2025-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rybno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rybno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 585 139 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Kółek Rolniczych (Rybno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.