Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 685 090 zł
Umowa zawarta
1 lipca 2024
Okres realizacji
23 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 2 685 090 zł – 5 641 518 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Bolesław etap IV

Zamawiający Gmina Bolesław (Bolesław, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Bolesław etap IV”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Instalacyjno-Budowlany SANIT-BUD S.C. Jerzy i Andrzej Fido. Wartość umowy: 2 685 090 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina BolesławBolesław, Małopolskie (powiat Olkuski →)opublikowano 2 lipca 2024
Wartość umowy
2 685 090 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakład Instalacyjno-Budowlany SANIT-BUD S.C. Jerzy i Andrzej Fido (Dąbrowa Tarnowska), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 685 090,00 zł (umowę zawarto 1 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 2 685 090,00 zł do 5 641 518,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 23 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BOLESŁAW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 851660855

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

68

1.5.2.)Miejscowość

Bolesław

1.5.3.)Kod pocztowy

33-220

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL217 - Tarnowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@boleslaw.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.boleslaw.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-86d69c08-0de8-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Bolesław etap IV

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86d69c08-0de8-11ef-b4f6-06f4b0c1d0b5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00391489

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00004405/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa kanalizacji sanitarnej w gminie Bolesław etap IV

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00317058

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZ 271.1.3.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie kanalizacji sanitarnej na terenie gminy Bolesław w części miejscowości Samocice. Zamawiający traktuje ten zakres jako Etap IV, kompleksowej kanalizacji gminy Bolesław.
Oczekiwanym efektem inwestycji będzie uporządkowanie gospodarki ściekowej na terenie ww. miejscowości poprzez włączenie budynków mieszkalnych do zbiorczego systemu kanalizacji sanitarnej gminy Bolesław. Umożliwi to likwidację istniejących bezodpływowych zbiorników (szamb) o różnym stanie technicznym. Ograniczy się zatem zarówno przesiąkanie zanieczyszczeń do wód gruntowych jak i niekontrolowane, punktowe zrzuty ścieków nieoczyszczonych do gruntu, wód powierzchniowych i podziemnych. Tym samym przyczyni się do poprawy środowiska wodnego i gruntowego
Przewiduje się wybudowanie ok. 5,5 km sieci rozdzielczej kanalizacji sanitarnej w systemie ciśnieniowym i 51 pompowni indywidualnych w miejscowości Samocice a także ok. 1,9 km rurociągu ciśnieniowego tranzytowego i 1 kpl. pompowni sieciowej.
Zamówienie obejmuje:
• opracowanie i pozyskanie wszelkich materiałów do celów projektowych,
• opracowanie koncepcji programowej,
• sporządzenie projektu budowlanego i technicznego / wykonawczego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub skutecznego zgłoszenia robót,
• sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, przedmiarów robót, kosztorysów inwestorskich, tabel elementów rozliczeniowych opartych o przedmiary robót i specyfikacje techniczne,
• wykonanie robót budowlano montażowych na podstawie sporządzonej dokumentacji.
Pożądany zakres opracowania przedstawia mapa orientacyjna z naniesionymi wstępnie trasami i posesjami przewidzianymi do włączenia do sieci. Zakłada się, że do projektu należy przyjąć włączenie 51 szt. budynków (na podstawie wstępnych deklaracji właścicieli) w Samocicach.
Sieć kanalizacji sanitarnej należy zaprojektować w systemie ciśnieniowym.
Kanały główne i boczne prowadzić mając na uwadze warunki terenowe oraz wskaźniki techniczno- ekonomiczne.
Odbiornikiem ścieków będzie oczyszczalnia ścieków zlokalizowana w miejscowości Pawłów. Całość ścieków z miejscowości Samocice skierowana będzie do istniejącej sieci ciśnieniowej w miejscowości Kanna (do końcówki wyprowadzonej na dz. nr 492 dla przyłączenia m. Samocice) i dalej przez teren miejscowości Kanna do oczyszczalni w Pawłowie. Oczyszczalnia w Pawłowie jest w trakcie rozbudowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

77000000-0 - Usługi rolnicze, leśne, ogrodnicze, hydroponiczne i pszczelarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2685090 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5641518,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2685090 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakład Instalacyjno-Budowlany SANIT-BUD S.C. Jerzy i Andrzej Fido

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8711715861

7.3.4)Miejscowość

Dąbrowa Tarnowska

7.3.5)Kod pocztowy

33-200

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2685090,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

23 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bolesław prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bolesław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 685 090 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Instalacyjno-Budowlany SANIT-BUD S.C. Jerzy i Andrzej Fido (Dąbrowa Tarnowska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.