Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 148 220 zł
Umowa zawarta
20 czerwca 2024
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 1 148 220 zł – 1 420 612 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie kluczowego specjalisty40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1441N relacji Wymój - Pluski, na odcinku ok 1 km

Zamawiający Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1441N relacji Wymój - Pluski, na odcinku ok 1 km”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 148 220 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Powiatowa Służba Drogowa w OlsztynieOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 20 czerwca 2024
Wartość umowy
1 148 220 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,3 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 148 219,66 zł (umowę zawarto 20 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 1 148 219,66 zł do 1 420 612,08 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWA SŁUŻBA DROGOWA W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510866733

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Cementowa 3

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-429

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

89 535 66 30

1.5.8.)Numer faksu

89 535 6640

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

psd@powiat-olsztynski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psd.olsztyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/898532

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


działalność wspomagająca transport lądowy, pozostała

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1441N relacji Wymój - Pluski, na odcinku ok 1 km

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dcfb4c2f-e1e9-11ee-a01e-f641a8763d5f

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00374895

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00068608/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.29 Przebudowa drogi powiatowej Nr 1441N na odcinku Wymój -Pluski na odcinku ok. 1 km

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00245885

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.262.16.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane związane z realizacją przebudowy drogi powiatowej Nr 1441N relacji Wymój- Pluski n odcinku ok. 1 km.
1) Roboty budowlane związane z realizacją przedmiotowego zamówienia będą wykonywane na podstawie zgłoszenia robót w Wydziale Infrastruktury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Olsztynie;
2) Przedmiot zamówienia realizowany będzie na podstawie: przedmiaru robót (pomocniczo), planu zagospodarowania terenu, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, ustaleń SWZ, zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami i sztuką budowlaną oraz postanowieniami umowy;
3) Roboty będą prowadzone na drodze powiatowej Nr 1441N na odcinku około 980m od końca miejscowości Stawiguda w kierunku msc. Pluski na działce o numerze 742/4 obręb 12 Stawiguda, gm. Stawiguda.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1148219,66 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1420612,08 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1148219,66 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5210421928

7.3.3)Ulica

Parzniewska 10

7.3.4)Miejscowość

Pruszków

7.3.5)Kod pocztowy

05-800

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom wykonanie robót dotyczących zamówienia z wyłączeniem wykonania nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-20

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1148219,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowa Służba Drogowa w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 148 220 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Sp. z o.o. (Pruszków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.