Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

W prowadzonym postępowaniu złożona została 1 oferta z ceną ofertową brutto 243 587,72 zł brutto. Tym samym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia stanowiącą wysokość 191 100,40 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Chłopice

Zamawiający Gmina Chłopice (Chłopice, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Chłopice”. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ChłopiceChłopice, Podkarpackie (powiat Jarosławski →)opublikowano 18 czerwca 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: W prowadzonym postępowaniu złożona została 1 oferta z ceną ofertową brutto 243 587,72 zł brutto. Tym samym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia stanowiącą wysokość 191 100,40 zł brutto… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CHŁOPICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 650900507

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chłopice 149A

1.5.2.)Miejscowość

Chłopice

1.5.3.)Kod pocztowy

37-561

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL822 - Przemyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@chlopice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.chlopice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c3e12846-12b8-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Chłopice

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c3e12846-12b8-11ef-9381-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00371758

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00032598/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Chłopice

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00344629

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.6.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

159955,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem umowy jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego: Przebudowa i remont dróg na terenie Gminy Chłopice.
Inwestycja zakłada w ramach przedmiotu umowy realizację następujących zadań:
Zadanie nr 1– Przebudowa drogi wewnętrznej na dz. o nr ew. 1866 w miejscowości Dobkowice od km 0+020 do km 0+080.
Zadanie nr 2– Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Dobkowice na dz. o nr ew. 1873 od km 0+090 do km 0+240.
Zadanie nr 3– Przebudowa odcinka drogi wewnętrznej na dz. o nr ew. 225/3 i 1873 w miejscowości Dobkowice koło budynku nr 56 (zakres obejmuje część opracowanej dokumentacji stanowiącej Opis przedmiotu zamówienia zgodnie z przedmiarem robót).
Zadanie nr 4 – Remont przepustu drogowego zlokalizowanego na skrzyżowaniu działek o nr ew. 557, 428 w miejscowości Jankowice.
Zadanie nr 5 – Utwardzenie gruntu na działce o nr ewid. 574 w miejscowości Jankowice.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232452-5 - Roboty odwadniające

45000000-7 - Roboty budowlane

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W prowadzonym postępowaniu złożona została 1 oferta z ceną ofertową brutto 243 587,72 zł brutto. Tym samym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia stanowiącą wysokość 191 100,40 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

243587,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

243587,72 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chłopice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chłopice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.