Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
81 738 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    40 937 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    40 801 zł
    5 ofert
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy
    5 ofert
Oferty w postępowaniu
15 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja dróg gminnych zlokalizowanych na terenie Gminy Głuchołazy

Zamawiający Gmina Głuchołazy (Głuchołazy, Opolskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Modernizacja dróg gminnych zlokalizowanych na terenie Gminy Głuchołazy”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 81 738 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina GłuchołazyGłuchołazy, Opolskie (powiat Nyski →)opublikowano 17 czerwca 2024
Łączna wartość umów
81 738 zł
Liczba ofert
15 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 kwietnia 2024

    Termin ofert: 10 maja 2024 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    17 czerwca 2024

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 7 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: KOP-TRANS Partyk Sidzina (część 1); KOP-TRANS Patryk Sidzina (część 2).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 81 737,88 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 15 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Głuchołazy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531412792

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 15

1.5.2.)Miejscowość

Głuchołazy

1.5.3.)Kod pocztowy

48-340

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@glucholazy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://glucholazy.pl/1189/strona-glowna.html

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/920700

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja dróg gminnych zlokalizowanych na terenie Gminy Głuchołazy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9d717fb1-02fc-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00370026

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00043709/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Modernizacja dróg gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00302263

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.9.2024.JSz

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

133907,04 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

39434,27 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

39262,63 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.5.3.)Główny kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.5.)Wartość części

55210,14 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

40936,54 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

75337,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

40936,54 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KOP-TRANS Partyk Sidzina

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7532450865

7.3.4)Miejscowość

Burgrabice 186

7.3.5)Kod pocztowy

48-355

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

40936,54 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

40801,34 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

79642,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

40801,34 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

KOP-TRANS Patryk Sidzina

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7532450865

7.3.4)Miejscowość

Burgrabice 186

7.3.5)Kod pocztowy

48-355

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

40801,34 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zgodnie z art. 255 pkt. 7) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.

W dniu 03.06.2024r. Zamawiający dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty w Części 3 złożonej przez Wykonawcę – BUDBIS sp. z o.o. Sp. K. 48-303 Nysa Konradowa.
Wykonawca w dniu 11.062024r. złożył pismo , iż w związku z brakiem możliwości technicznych i czasowych na wykonanie zamówienia Modernizacja drogi gminnej, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 228/4, 538/4 oraz 230/62 w miejscowości Jarnołtówek Wykonawca zmuszony jest zrezygnować z uczestnictwa w procedurze przetargowej.
W związku z tym, że jedyną czynnością pozostałą w prowadzonym postępowaniu było zawarcie umowy na realizacje zamówienia, Zamawiający niniejsze pismo poczytuje jako uchylenie się Wykonawcy od zawarcia umowy, o którym mowa w art. 263 ustawy Pzp.

W związku z powyższym Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie w Części 3 Modernizacja drogi gminnej, oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków jako działka nr 228/4, 538/4 oraz 230/62 w miejscowości Jarnołtówek.

Zamawiający zaznacza, iż poza ofertą Wykonawcy, który odstąpił od podpisania umowy w niniejszym postępowaniu, w Części 3 pozostały jeszcze 2 ważne oferty.
Ceny pozostałych ofert przekraczają jednak wysokość środków finansowych, jakie zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tej Części zmówienia. Zamawiający przed wyborem oferty Wykonawcy BUDBIS Sp. z o.o. Sp. K. zwiększał już środki przeznaczone na realizację zadania i w chwili obecnej nie ma możliwości ponownego zwiększenia tych środków.

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

57475,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

109931,25 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233142-6Roboty w zakresie naprawy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
549 477 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 535 zł1 739 058 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 433 523 zł
Źródło próbki
CPV 45233142· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
305 535 zł
Mediana
549 477 zł
Górny kwartyl
1 739 058 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Głuchołazy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Głuchołazy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 81 738 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233142-6 (Roboty w zakresie naprawy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KOP-TRANS Partyk Sidzina (Burgrabice 186). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.