Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 798 955 zł
Umowa zawarta
10 czerwca 2024
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 2 798 955 zł – 5 490 896 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa wybranych przestrzeni obiektu EC1 Wschód na potrzeby Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi– kolejne etapy realizacji inwestycji – Biblioteka Filmowa

Zamawiający „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa wybranych przestrzeni obiektu EC1 Wschód na potrzeby Narodowego Centrum…”, wybierając ofertę wykonawcy HOBEN D.Borysławski Sp. k. Wartość umowy: 2 798 955 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: „EC1 Łódź – Miasto Kultury” w ŁodziŁódź, Łódzkieopublikowano 11 czerwca 2024
Wartość umowy
2 798 955 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HOBEN D.Borysławski Sp. k. (Olszowa 2A), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 798 954,79 zł (umowę zawarto 10 czerwca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 2 798 954,79 zł do 5 490 895,78 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 100522238

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Targowa 1/3

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-022

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@ec1lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ec1lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/896251

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Instytucja kultury

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa wybranych przestrzeni
obiektu EC1 Wschód na potrzeby Narodowego Centrum Kultury Filmowej w Łodzi– kolejne etapy realizacji inwestycji – Biblioteka Filmowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7a3b66c1-db94-11ee-8305-7e4937eb936d

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00359941

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00086658/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Przebudowa EC-1 Wschód na potrzeby Biblioteki Filmowej NCKF w Łodzi - Etap I

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

0153/WEI/TP/2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie wybranych przestrzeni EC1 Wschód na potrzeby Biblioteki Filmowej Narodowego Centrum Kultury Filmowej (zwanej w dalszej części SWZ i SOPZ wymiennie: Biblioteką lub Pracownią badawczą).
2. Miejscem wykonania przedmiotu zamówienia są: budynki N, S1 i S2 stanowiące tzw. Kompleks EC1 Wschód, część dawnej elektrociepłowni EC1 przy ulicy Targowej 1/3
w Łodzi. Roboty budowlane będą wykonywane na działkach o numerach ewidencyjnych: 180/48 i 180/49, obręb S-6 Łódź.
3. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w oparciu o przygotowaną dokumentację projektową i obejmować będzie wykonanie robót budowlanych, w tym min.: robót rozbiórkowych, montażowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje również:
1) demontaż i ponowny montaż istniejących elementów budynku (w przypadkach koniecznych do realizacji prac wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej, jako SOPZ), o którym mowa w ust. 5) wraz z niezbędnymi przeróbkami istniejących elementów budynku i instalacji wynikających z tego montażu i demontażu. Przy czym, czynności wskazane w zdaniu wyżej należy uznać, za roboty towarzyszące i objęte przedmiotem zamówienia;
2) wykonanie prac projektowych w zakresie wskazanym w § 7 Projektowanych postanowień umownych (dalej, jako PPU), w szczególności w zakresie przygotowania niezbędnych dla realizacji przedmiotu zamówienia projektów warsztatowych i technologicznych;
3) dostarczenie urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej oraz ich montaż i uruchomienie;
4) rozbudowę istniejących systemów niskoprądowych zarządzanych przez system BMS i zapewnienie pełnej integralności rozbudowywanej infrastruktury z istniejącą;
5) sporządzenie dokumentacji powykonawczej w formie i zakresie wskazanym w SOPZ;
6) świadczenia z tytułu gwarancji i rękojmi na zasadach określonych w PPU.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru przedmiotu zamówienia określają:
1) dokumentacja projektowa wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowalnych ( STWiORB), łącznie dalej, jako SOPZ – załącznik nr 1 do SWZ;
- w zakresie, o którym mowa w dziale IV SWZ.
2) projektowane postanowienia umowy (dalej, jako PPU) – załącznik nr 2 do SWZ.
6. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne.
7. Dodatkowe informacje związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
1) realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie w użytkowanym obiekcie
z czynnymi systemami i instalacjami, dlatego też Wykonawca zobowiązany będzie:
a) wykonywać prace w sposób gwarantujący możliwość bezpośredniej i ciągłej obsługi klientów Zamawiającego korzystających z usług realizowanych
w przestrzeniach kompleksu EC1 Wschód;
b) wykonywać prace, tak aby nie doszło, z winy Wykonawcy, do przerwania ciągłości prac całego kompleksu EC1 w szczególności: Planetarium, Sal kinowych, Wystaw: Kino Polonia i Materia Kina, Foyer, czy też ograniczenia komunikacji w obiekcie;
c) w pełni wykonać wszystkie prace konstrukcyjne i instalacyjne oraz inne prace powodujące hałas i drgania w następujących przedziałach czasowych: od poniedziałku do piątku – do godziny 16:00 oraz od godziny 21:30, a pozostałe dni wyłącznie w porze nocnej – tj. od godziny 21:30 do godziny 9:00. W pozostałych godzinach możliwe jest wykonywanie prac, które nie powodują hałasu uniemożliwiającego prowadzenie działalności kulturalnej
w przestrzeniach opisanych wyżej.
2) Wykonawca, w terminie 14 dni liczonych od dnia zawarcia umowy na realizację przedmiotowego zamówienia zobowiązany będzie opracować (w porozumieniu z Zamawiającym) i przedłożyć Zamawiającemu Projekt Organizacyjny Inwestycji (POI) zawierający m.in. skład zespołu realizacyjnego oraz harmonogram rzeczowo - finansowy. Szczegółowe postanowienia w tym zakresie zostały określone w § 6 PPU.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2798954,79 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5490895,78 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2798954,79 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HOBEN D.Borysławski Sp. k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7732489866

7.3.4)Miejscowość

Olszowa 2A

7.3.5)Kod pocztowy

97-225

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2798954,79 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

DOFINANSOWANIE:
Przedmiotowe zamówienie: „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nazwa zadania:
Biblioteka Filmowa Narodowego Centrum Kultury Filmowej” – umowa o dofinansowanie nr 28/DF -V/PB/2024

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 798 955 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HOBEN D.Borysławski Sp. k. (Olszowa 2A). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.