Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
83 382 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji budowlanej zabezpieczeń budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego przy ul. Żeromskiego 103/Kopernika 28 w Łodzi (dz.ew. nr 115/2, obręb P-20) w zakresie określonym szczegółowo w O
    Wartość umowy
    27 798 zł
    4 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    27 060 zł
    4 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    28 524 zł
    4 oferty
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 3 części

Zamawiający Zarząd Lokali Miejskich (Łódź, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 83 382 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Zarząd Lokali MiejskichŁódź, Łódzkieopublikowano 4 czerwca 2024
Łączna wartość umów
83 382 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Projektowanie budynków KINGER mgr inż. M. Majewski (części 1, 3); ZUP ANES s.c. (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 83 381,70 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Lokali Miejskich

1.3.)Oddział zamawiającego

ZLM

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 363752546

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

al. Kościuszki 47

1.5.2.)Miejscowość

Łódź

1.5.3.)Kod pocztowy

90-514

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zlm@zlm.lodz.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zlm.lodz.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


administrowanie nieruchomościami komunalnymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji technicznych i projektowych dla budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w Łodzi w podziale na 3 części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-208d4cc4-02d7-11ef-b21f-3ab44b58c1d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00351295

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-06-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00002188/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.15 Dokumentacja projektowa na wykonanie projektów, ekspertyz i orzeczeń w budynkach zarządzanych przez ZLM - etap 8

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00300927

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.26.87.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji budowlanej zabezpieczeń budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego przy ul. Żeromskiego 103/Kopernika 28 w Łodzi (dz.ew. nr 115/2, obręb P-20) w zakresie określonym szczegółowo w Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz w oparciu o postanowienie PINB 154/2024 z dnia 07.03.2024 r. w trzech etapach.
Kubatura budynku: ok. 5605 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

13819,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji:
- ekspertyzy o stanie technicznym schodów zewnętrznych z pochylnią dla niepełnosprawnych budynku mieszkalnego wielorodzinnego, projektu [PAB+PZT] w zakresie przebudowy schodów zewnętrznych i pochylni, opracowanie STWiORB położonych na przy ul. Zarzewskiej 56/58 w Łodzi (dz. ewid. nr 152/12, 152/10 i 152/13, obręb G-4, bud. nr geod. 510) zgodnie z OPZ. Kubatura obiektu: 5100 m3.
- ekspertyzy o stanie technicznym frontowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego ze szczególnym uwzględnieniem stropu nad piwnicą wraz z analizą opłacalności wykonania remontu, projektu [PAB+PZT] w zakresie realizacji zaleceń ekspertyzy technicznej) dot. budynku mieszkalnego zlokalizowanego na nieruchomości przy ul. Organizacji WiN 3 w Łodzi (dz. ewid. nr 229/1, obręb B-47, bud. nr geod. 615) zgodnie z OPZ.
Kubatura obiektu: 3307 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

31426,10 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji:
- ekspertyzy o stanie technicznym wraz z analizą opłacalności wykonania remontu ze wskazaniem do rozbiórki, projektu technologii rozbiórki, STWiOR, kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru dot. budynku mieszkalnego i budynku gospodarczego (oznaczonych na mapie nr 1079 i 1081) zlokalizowanych na nieruchomości przy ul. Zdrowie 10 w Łodzi (dz. ewid. nr 618, obręb P-15) zgodnie z OPZ.
Kubatura obiektów: 1200 m3.
- ekspertyzy o stanie technicznym z analizą opłacalności wykonania remontu ze wskazaniem do rozbiórki) dot. budynku mieszkalnego II prawej oficyny (budynek oznaczony nr 102) oraz budynku użytkowego I prawej oficyny (budynek oznaczony nr 101) znajdujących się przy ul. Pomorskiej 78 w Łodzi (dz. ewid. nr 26/2 obręb S-2) zgodnie z OPZ, postanowieniem i pismem WUOZ.
Kubatura budynków: 3117 m3.

4.5.3.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.5.)Wartość części

28298,20 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27798 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

86100 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27798 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Projektowanie budynków KINGER mgr inż. M. Majewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9471040179

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27798 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

27060 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

110700 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27060 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZUP ANES s.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7292721950

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27060 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

45 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

28523,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

94710 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

28523,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Projektowanie budynków KINGER mgr inż. M. Majewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9471040179

7.3.4)Miejscowość

Łódź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-06-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

28523,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
200 000 zł
Próbka: 115 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
97 526 zł340 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
243 274 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
97 526 zł
Mediana
200 000 zł
Górny kwartyl
340 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Lokali Miejskich prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łódź.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 83 382 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Projektowanie budynków KINGER mgr inż. M. Majewski (Łódź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.