Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 536 270 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2024
Okres realizacji
14 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 1 536 270 zł – 2 379 251 złodrzucone: 3wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Deklarowany okres rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowę dróg gminnych: ul. Myśliwska, Spokojna i Topolowa w Cewicach

Zamawiający Gmina Cewice (Cewice, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowę dróg gminnych: ul. Myśliwska, Spokojna i Topolowa w Cewicach”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Leśne- Budowlane Krystian Wenta. Wartość umowy: 1 536 270 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina CewiceCewice, Pomorskieopublikowano 28 maja 2024
Wartość umowy
1 536 270 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Leśne- Budowlane Krystian Wenta (Popowo), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 536 270,00 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 1 536 270,00 zł do 2 379 250,50 zł. Odrzucono 3 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Cewice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

W. Witosa 16

1.5.2.)Miejscowość

Cewice

1.5.3.)Kod pocztowy

84-312

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@cewice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.cewice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://cewice.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowę dróg gminnych: ul. Myśliwska, Spokojna i Topolowa w Cewicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-87b663cd-ca6c-11ee-875e-a22221c84ba7

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00342294

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00043839/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa dróg na ul. Myśliwskiej, Spokojnej i Topolowej w m. Cewice w trybie zaprojektuj i wybuduj

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00104001

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-ZIR.271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

1908910,63 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Inwestycja została dofinansowana z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych zadania. Umowa o dofinansowanie nr 00156-65151-UM1100326/22.

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj dla budowy dróg gminnych: ul. Myśliwska, Spokojna i Topolowa w Cewicach”.
2) Inwestycja obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie dróg gminnych
o całkowitej powierzchni obszaru ok. 4 692 m2 w tym:
– długość ulicy Myśliwskiej min. 216 m;
– długość ulicy Spokojnej min. 394 m;
– długość ulicy Topolowej min. 67 m;
oraz zaprojektowanie i wybudowanie skrzyżowań z drogą powiatową 1324G (ul. Zielona). W zakresie skrzyżowań z drogą powiatową dopuszczalne jest pozostawienie istniejącej nawierzchni drogi rowerowej i skrzyżowania z drogą powiatową o ile możliwe będzie dostosowanie geometrii projektowanych rozwiązań.
3) Szczegółowy zakres robót określa Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) – załącznik nr 12 do postępowania. Teren jest objęty mpzp (uchwała nr XXXIV/377/2018 Rady Gminy Cewice).
4) Wykonawca wykona wielobranżową dokumentację projektową wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji pozwolenia na budowę.
5) Niezależnie od danych zawartych w PFU Wykonawca w zakresie prac projektowych zobowiązany jest m. in. do:
a) Uzyskania we własnym zakresie mapy do celów projektowych i jej zarejestrowanie w ODGK,

b) Pozyskania warunków przebudowy sieci lub uzgodnień – wykonanie kompletniej dokumentacji projektowej i jej przekazanie Zamawiającemu,

c) Opracowana dokumentacja projektowa powinna zawierać między innymi:
- Projekt budowlany wielobranżowy – 5 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Projekty techniczne odrębnie dla każdej z branż – po 5 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Przedmiar robót i kosztorys inwestorski dla każdej z branż – po 3 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej,
- Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla każdej z branż – po 3 egz. + 1 egz. w wersji elektronicznej.

d) Uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych i uzgodnień dokumentacji projektowej, w tym m. in.:
- projekt docelowej organizacji ruchu,
- uzgodnienie ZUDP,
- uzgodnienia gestorów sieci,
- uzgodnienie projektu w Zarządzie Dróg Powiatowych w zakresie skrzyżowań z drogą powiatową,
- uzyskanie odstępstwa w zakresie lokalizacji kanału technologicznego na ul. Spokojnej ze względu na brak miejsca na umieszczenie kanału,
- pozwolenie wodnoprawne na odprowadzenie wód opadowych do gruntu, jeśli okaże się konieczne.

e) Uzyskanie pozwolenia na budowę lub zgłoszenia bez sprzeciwu.

f) Wykonanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac.

Szczegółowy zakres prac zawarto w dokumentach zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1536270,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2379250,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1536270,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Leśne- Budowlane Krystian Wenta

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8411561922

7.3.3)Ulica

Popowo 5a

7.3.4)Miejscowość

Popowo

7.3.5)Kod pocztowy

84-312

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

1. Projektowanie w zakresie drogowym – Inżynieria Drogowa Tomasz Gałka ul. Witkowskiej 23A, 84-300 Lębork
2. Projektowanie w zakresie branży sanitarnej – Projektowanie i Nadzory Branży Sanitarnej Zbigniew Wysokiński ul. Emilii Plater 14A, 84-300 Lębork
3. Projektowanie w zakresie elektrycznym – Daniel Lica ul. Osiedlowa 5, 83-300 Kartuzy

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1536270,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

nd

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Cewice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cewice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 536 270 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Leśne- Budowlane Krystian Wenta (Popowo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.