Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 987 783 zł
Umowa zawarta
21 maja 2024
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 1 987 783 zł – 3 569 022 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa odcinka ul. Kilińskiego w Marklowicach

Zamawiający Gmina Marklowice (Marklowice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa odcinka ul. Kilińskiego w Marklowicach”, wybierając ofertę wykonawcy "MARBUD" ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARIUSZ OGRODOWSKI. Wartość umowy: 1 987 783 zł. Złożono 9 ofert.

Zamawiający: Gmina MarklowiceMarklowice, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 21 maja 2024
Wartość umowy
1 987 783 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "MARBUD" ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARIUSZ OGRODOWSKI (Rybnik), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 987 783,49 zł (umowę zawarto 21 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 1 987 783,49 zł do 3 569 021,54 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MARKLOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258701

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Wyzwolenia 71

1.5.2.)Miejscowość

Marklowice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-321

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ezamowienia@marklowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marklowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-054578d7-fafe-11ee-b81b-aebd110f5279

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa odcinka ul. Kilińskiego w Marklowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-054578d7-fafe-11ee-b81b-aebd110f5279

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00332706

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00023670/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa odcinka ul. Kilińskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00286671

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ITR-ZP-005/24

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka ul. Kilińskiego.
Obecnie ul. Kilińskiego ma nawierzchnię asfaltowa o szer. ok. 3,0 mb. Przebudowa polegać będzie na frezowaniu istniejącej nawierzchni na dł. ok. 570,0 mb, wykonaniu pełnego koryta (szerokość docelowa nowej nawierzchni 4,5 mb), wykonaniu warstw konstrukcyjnych (z wymiana gruntu w otulinie z geowłókniny), budowie kanalizacji deszczowej, obustronnym okrawężnikowaniu, wykonaniu dwóch warstw nawierzchni asfaltowej, wykonaniu zabezpieczenia kabla do zasilania oświetlenia ulicznego, przebudowie i pionowaniu kilku istniejących słupów oświetlenia ulicznego oraz budową dwóch progów zwalniających.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1987783,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3569021,54 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1987783,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"MARBUD" ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARIUSZ OGRODOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 273440240

7.3.3)Ulica

ul. Miodowa 5

7.3.4)Miejscowość

Rybnik

7.3.5)Kod pocztowy

44-207

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1987783,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marklowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marklowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 987 783 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "MARBUD" ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH MARIUSZ OGRODOWSKI (Rybnik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.