Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Racławice oraz modernizacja oczyszczalni ścieków
Zamawiający Gmina Jerzmanowice-Przeginia (Jerzmanowice, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Racławice oraz modernizacja oczyszczalni…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=610, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,2 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisówOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Jerzmanowice-Przeginia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 6772019451 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Rajska 22 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jerzmanowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-048 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 123895247 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 123895521 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | gmina@jerzmanowice-przeginia.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.jerzmanowice-przeginia.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-54968a55-e4ec-11ed-9355-06954b8c6cb9 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2024/BZP 00318818 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2024-05-10 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00196358 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Racławice oraz modernizacja oczyszczalni ścieków |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Dostawę i montaż urządzeń należy dokonać zgodnie z opisem stanowiącym załącznik do SWZ. W ramach zadania należy ponadto opracować i uruchomić oprogramowanie obiektowe sterowników PLC. W ramach zadania należy również opracować i uruchomić programu do wizualizacji i sterowania „SCADA” obejmujący wszystkie urządzenia pomiarowe i wykonawcze, realizujące proces technologiczny oczyszczalni ścieków. Przedmiotem zadania jest także Zabudowa i oprogramowanie paneli operatorskich. Zakres rzeczowy określony został szczegółowo w załączniku 4.2 do niniejszego SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48780000-9 - Pakiety oprogramowania do zarządzania systemem, przechowywaniem i zawartością |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 31700000-3 - Urządzenia elektroniczne, elektromechaniczne i elektrotechniczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2023-06-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 10 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | 3AP sp. z o. o., |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | NIP 7282804953 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Nadrzeczna 28 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Rzgów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 95-030 |
| 4.3.6.) | Województwo | łódzkie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 429270,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2023/BZP 00260910/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2024-04-12 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W dniu 05.02.2024r., wpłynęło pismo od Wykonawcy w sprawie zmiany terminu wykonania umowy w wyniku zaistnienia przyczyn, których nie dało się przewidzieć na etapie podpisywania umowy, tj. warunków pogodowych powodujących obfite opady deszczu na przełomie stycznia i lutego 2024r., |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W dniu 09.02.2024r., zawarto aneks nr 1, w wyniku którego dokonano zmiany terminu wykonania umowy z 8 miesięcy na 9 miesięcy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W związku z pismem Wykonawcy z dnia 11.03.2024r., w sprawie zmiany terminu wykonania umowy w wyniku zaistnienia przyczyn, których nie dało się przewidzieć na etapie podpisywania umowy, tj. silne opady deszczu, powodujące duży napływ wód na oczyszczalnię. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W dniu 11.03.2024r., zawarto aneks nr 2, w wyniku którego dokonano kolejnej zmiany terminu wykonania umowy z 9 miesięcy na 10 miesięcy. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 0 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 429270,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Aneks nr 2 z dnia 11.03.2024r., - zmiana terminu wykonania umowy z 9 miesięcy na 10 miesięcy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →